Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33654 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 10:23

Zina Aaa, to muselo bejt vyzivny

mně teď už nevadí, když s tou zaseklou hlavou uvnitř řve (a rve to vsi silou na druhou stranu), s tou klimbajici hlavou novorozence to bylo o hodně horsi 

no a když jsem ji to body přes hlavu dala prvne někdy ve 3 měsících na nejakej výlet, tak ji prvne úplně fest protekla plina až na zada, řešila jsem to tenkrát v nizboru na parkovišti v kufru auta, jak to sundat a srolovat...naštěstí to šlo stáhnout i přes tělo 

Online continuity
Avatar
33547 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 10:33

MP Meri

Dítě není vejce onsen.

A s aplikatory souhlasím, já je nepoužívám ani u léků, přijde mi to úplně zbytečný kus plastu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33654 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 10:40

MP Meri mne to ten život usnadnilo hodně, takhle si u napousteni mohl klidne postat i tatínek. Plus jak jsem psala, já bych napoustela o dost teplejší, asi bych ji neuvarila, ale teploměr jsem vyuzila dost (plus je to malá věc za par korun 

na druhou stranu jsem se obešla bez monitoru, postylky, hnízda, zavinovani, dudliku, lahvicek ... ale chápu, ze pro někoho to taky muže bejt must have 

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:07

Ha, tak kurz první pomoci je jediná věc, co jsem koupila hned po prvním screeningu, protože byla zrovna velká slevová akce.. 

My jsme taková zastaralá domácnost, takže třeba naše auto isofix prostě nemá (Audi z roku 2000), což už jsem obrečela nad autosedačkou s otáčecí základnou. Stejně jako vysavač používáme starý, s vodním filtrem, takže odsávačka (dokud si nepořídíme něco modernější) bude určitě ruční. Navíc bydlíme v 2kk, takže velké věci se budu snažit co nejvíc minimalizovat - ale hlavně, že máme doma nafukovací dvojkajak...

Ale! sušička spolu s robotickým vysavačem jsou dvě zásadní věci, co po kočáru budu pořizovat

Hlavu máme oba obrovskou - manžel má dodnes trauma z roláků ve školce a tam jsem se rozhodla si život v začátku ulehčovat co nejvíc. Vrátili jsme se před týdnem z dovolené v USA, takže jsem tam nakupovala pár oblečení, ale zrovna to mi přijde návodné. 

Platím si vlastní porodní bábu, takže tam očekávám i podporu v (ne)kojení. Co se týká jídla a péče v šestinedělí - už teď rozhlašuju, že bez jídla neotvírám návštěvám dveře. Tak snad mi to vydrží. 

Uklidnily jste mě velmi. Čtu vás dlouho, přispívám velmi sporadicky, ale je skvělý, jak to tady funguje. 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:18

continuity MP Meri Treba ja si nedokazala zavest tampon bez aplikatoru tak do 17, to jsem je pouzivala tak od 13. Pokud by slo o moji dceru, mohla bych ji aplikatorem usnadnit zivot, tak bych to udelala. I kdyz bych aplikator povazovala za zbytecny kus plastu. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33654 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:28

Lamicka ono to už není z papiru? 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:29

continuity já měla aplikátor u léku nedávno poprvé a vůbec jsem nevěděla, co s tím:)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:31

GChK ten Isofix zkuste ještě pohledat, některá auta ho mají hodně schovaný. Má ho i rodičů dvacet let stará oktávka.

Offline Vari
Avatar
1622 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:31

Ja mela nachystany vsechno, i do porodnice jsem jela s vlastnim kojicim polstarem a odsavackou, jediny, co jsem nemela, byly lahvicky a sterilizator, prece budu v pohode kojit. No dvojcata se neprisala, sambo tvrdil, ze lahvicky koupil, prijedeme domu s hladovejma detma a flaskou s odstrikanym mlikem a on koupil ucici hrnky. jako hned letel do dm, ale myslela jsem, ze ho zabiju.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:34

Potrefenáhusa monitor byl pro mě zdroj klidu, přecejen to dítě, co spalo na balkoně třeba tři hodiny... Ale zrovna ten jsme v součtu používali rok, takže tahle investice se vyplatila. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:35
Offline Vari
Avatar
1622 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:44

Evaeva Monitor jsem koupit nestihla, tak jsme si ho pujcili v porodnici, ze na ten pulrok to staci. Nakonec jsme meli monitory pujceny rok a tri ctvrte, v porodnici jsme byli za rekordmany. ale me to zeleny blikani uklidnovalo, kdyz se mnou mala obcas spala v posteli, furt jsem do ni stouchala, jestli zije.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:46

Potrefenáhusa Ja nevim, nemam ms, ale byla tu rec o plastu. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:46

Vari že jo? Koukneš z postele a víš:) První syn teda tak chrápal, že jsem hned věděla, že žije. Naopak druhý ho měl "předepsaný" z porodnice, tomu jsem ho dávala i na procházky, i když nevím, jak to funguje v jedoucím kočáře.

Online 711990
Avatar
17106 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:51

Evaeva souhlasim, viz isofix u Potrefenáhusa kterej "nenasli" ani v servisu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33654 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:51

Evaeva já to nechci hejtovat jako zbytecnost, určitě to pro někoho smysl má, ale to dite bylo furt nalepeny na mne...ještě v porodnici jsme řešili, jestli ho koupíme nebo pujcime a pak jsem nějak zjistila, ze ho pro svůj klid nepotrebuju, ze mi stačí mít to dite blizko u sebe (a jo, taky jsem ji několikrát vzbudila zkoumanim, jestli dejcha)

Offline Vari
Avatar
1622 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:54

Evaeva v jedoucim kocare nefunguje, jinak bych jim ho tam davali taky. :-D 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33654 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:55

711990 ale pan v Centru autosedaček ho našel!!!

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2022 12:04

Potrefenáhusa jojo, vždyť já to tak beru

Vari já si to myslela, ale v porodnici se tvářili, že ho tam mám dávat. Měli jsme dvě desky, tak se předával jen strojek. On byl celý pobyt v porodnici napojený na ty sondy se saturací a EKG (?) a pak ho při propouštění odpojili a akorát řekli, ať je na monitoru

Online 711990
Avatar
17106 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 12:05

Potrefenáhusa no kdyby ne, bylo by to blby