Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:48

Evaeva když ono je to fakt tezky, pro jednoho zbytečnost, pro druhyho must have

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:53

MPLee ten seznam od 711990 mi kdysi zachránil život

Ale pamatuju, ze tu ta debata o nejzbytecnejsi věc už parkrat byla a pamatuju, ze meri zmiňovala teploměr do vody...ten jsme zrovna používali strašně dlouho, obyc z deemka, mne ty novorozenecky doporučovany teploty přišly pocitově dost studeny 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:57

Potrefenáhusa jojo, to si musí každý rozhodnout, co by rád používal. Já jen, že si nedovedu nemít skoro nic připravené a všechno objednávat až z porodnice. A teploměr z dm potvrzuju! U nás navíc koupal tatínek a ten je rád, když to má takhle exaktně dané

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:00

Potrefenáhusa Evaeva na změření teploty vody jsme že začátku, než jsme to vychytali, používali ten 'do zadečku '

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:12

MaeGandal ja kuchynsky . Ale len kratko, potom som to uz mala v "ruke"

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:14

MaeGandal Mrakoplas nahradit se to dá různě. Ale ten do vany tam prostě hodíš na začátku a pak jen zkontroluješ.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:15

MaeGandal my merili teplomerem na masovodu i ohrejvany mliko!

a jsem rada, ze se muj seznam ujal:D ve vysledku mi prijde dobry, pokud sleduju socialni site, vybrat nekoho, kdo je mi sympatickej a u koho se mi libi pristup k rodicovstvi a oprasknout to od toho cloveka a dal si pak uz kazdej vybere sam, co mu vyhovuje. Ale ten zacatek se da udelat i tak:)

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:20

711990 jej ano vlastne aj vodu na mlieko som s nim merala ( na maso som ho nepouzila ani raz )

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:21
Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:41

Mrakoplas presnea pak teda o vanocich na vanocku

Online Myrtila
Avatar
2984 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 22:47

Potrefenáhusa Teplomer, ten jsme taky pouzivali dlouho, asi do roka a pul, a myslim, ze az na podzim zase misto sprchy budeme koupat ve vane, zase ho vytahnu! Taky mi ta voda pri 37 stupních prijde pocitove studena. 

GChK  Jinak my dostali spoustu veci na mimino od svagrove, ale jak kazdemu sedne neco jineho, tak jsme toho pak strasne moc vubec nevyuzili, ona nam to darovala v dobre vire podle toho, co pro ne bylo uzitecne, ale mne nebo diteti to vubec nevyhovovalo. Lockdown a zavreny obchody, jako kdyz se narodilo nase dite, uz snad nehrozi, takze ja bych dneska poridila spis mensi vybavu a dokupovala ji postupne po narozeni. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 07:13

continuity Ty jo, jestli to zvládla poprvé na táboře, tak je dobrá. To byla moje noční můra! Jinak víš co, nebuď z toho odmítání smutná, já si právě myslím, že kdyby to poprvé dostala dřív, tak by se ti třeba svěřila, dcera mi to řekla právě tak úplně normálně, jakože o nic nejde, podle mě to tak i brala. Zato myslím, že teď už by to pro ni bylo horší, jak je v pubertě (tehdy pochopitelně taky byla, ale spíš fyzicky než mentálně ). A tampony jsem jí navrhla, když byla smutná, že se nemůže koupat, proběhlo to úplně v pohodě, nepoužívá je běžně, ale na plavání si je bere. 

Offline Tabea
Avatar
4681 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 07:16

MPLee GChK Odsavacku nudlí jedině tu na vysavač.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 08:32

Tabea máme a ještě jsme nepoužili, naše dite za ty dva roky ještě rýmu nemělo. Ale to je zrovna věc, u který si myslím, ze je člověk pak vdecnej, ze ji doma má (třeba ve 4 rano)

GChK jeste bych prozkoumala rodové linie a pripadne neporizovala na mimino nic přes hlavu, nemá teda kazdej hlavu jak bednu od bananu, ale u nás to bylo fakt neobliknutelny, nasrany mimino a já zpocena až na zadku (ty rostoucí kimonovy body z lindexu jsou fakt nej a vydrzej strašně dlouho)

a taky - to by byla rada pro mne, není kazdej takovej chudacek, co jednak bydlí daleko od rodiny a co to nikoho ani nenapadlo, většina jezdila fakt na to kafe, nenapadlo je dotáhnout hrnec polivky nebo babovku) - ale udělala bych fakt zasobu jídla, klidne do mrazáku navarila polivku a tak - ale to záleží na ty rodinny konstelaci, mne to chybělo moc moc hodně 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 08:48

History Park Ledcice - byli jste nekdo? Mam s sebou vlacet i batole? Ja se tam ted chystam se starsim na ten lektorovany program, a  mladsimu jsem na ten den zaridila hlidani, ale ted lustruju web a prijde mi, ze tam maji i lakadla pro mrnata

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 08:55

Garfie no vždyť se to snažím tak brát, že nebyl problém, tak neřeší. Ačkoliv já bych to šla klidně i oslavit. Já ji teda na ty výjezdy bez nás už balila vložky déle, ať právě nemá hned poprvé blbě řešitelný problém. Tahle dcera je taková racionální, celkem bych řekla, že má informací dost, možná víc než ja.  

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 09:11

Tabea Potrefenáhusa GChK my teda máme jak tu ma vysavač, tak tu obyč (od frida baby, lehce se čistí a je fajn na cesty). Na dovolené bereme tu obyč a občas se hodila i v noci, že se u toho ani mimino nevzbudilo a nemusela jsem vytahovat ve 3 ráno vysavač. Já se dost bojím toho dušení a tak u malých dětí a mimino si neodkašle... Takže to jsme mít chtěla, investice skoro nulová a stejně jí pravděpodobně člověk někdy v průběhu let vytáhne. 

Offline Tabea
Avatar
4681 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 09:15

MPLee přesně, malá investice, velkej efekt. A není to zadnej velkej verk, co se blbě skladuje.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 09:45

Potrefenáhusa Ono to přetahování přes hlavu je krušný i u ročního dítěte, když nemáš grif. Já když jsem to dělala poprvé pod bedlivým dohledem pěstounky, tak jsem byla zpocená až na zadku, malej měl triko s dlouhým rukávem a nějaký užší dlouhý kalhoty, peklo to bylo :-))

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 10:17

Slabej kus jsem asi já, já bych si z porodnice on-line nezvládla objednat ani damejidlo. Vypatlanost level milion.
Jsem minimalista, ale všechno chci mít dopředu připraveny, abych byla v klidu. A potvrzuju Potrefenáhusa , ze teploměr dodnes povazuju za nejvíc nejzbytecnejsi věc  Já ani nevím, kolik má ta teplota bejt a myslím, ze cílem je to dítě neopařit/nepodchladit a to snad každej pricetnej člověk zvládne loktem odhadnout. Dítě není vejce onsen, aby se muselo máčet v exaktní teplotě vody

A k té druhé diskuzi - aplikatory ne, prosím, to je hrozny zlo! Nebo alespoň dceři vysvetlit, že je to nějaká přechodná berlička, než se naučí.