Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:43

Tak ju teda vezmem (akoze termin uz mam - nakoniec v centre kam chodi k vseobecnej, ale fakt som zneistela, ze ci ho nemam zrusit!!!)

A hlasim, ze tato bublina sa mi paci viac, lebo sa tu so mnou suhlasi!!!

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:43

slniecko ja som teda bola na prvej asi v 19 lebo som chcela antikoncepciu, ale v dnesnej dobe je snad uz preventivka kazdy rok standard. Urcite je dobre, ze ju beries, problemy sa bohuzial nevyhybaju ani mladym. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:13

GChK Já teda z nákupů před porodem nejvíc ocenila sušičku :) ale já většinu věcí podědila, jinak bych byla případ všechno nakoupím přes internet z porodnice.

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:15

slniecko s dcerou jsem byla poprve v jejich 17, kdyz bylo jasny, ze bude chtit o prazdninach nekam vyjet s jejim klukem. 

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:15

slniecko určitě vezmi, přijde mi to naprosto přirozené, aby si dívka v tomhle věku pomalu začala zvykat, že gynekologie je jedna z pravidelných zastávek v rámci prevence. Já sama byla poprvé asi v 16, samozřejmě jsem z toho byla nesvá, ale proběhlo to bez problémů. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:18

slniecko Hlavně, ona studuje v Amsterdamu, ne? Tak bude fajn,když si tu první odbude tady a pak už aspoň bude vědět, do čeho jde.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:20

brrr praaaave, presne!!! preto som okamzite ako som ju nalomila zhanala termin kym neodide zas...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:21

a vsetkym dakujem!!!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:24

DruI no balík věcí po ségře a pár kousků k tomu doporučuju

Já teda jinak budu mít jiný názor než ostatní, ale já bych z porodnice všechno nakupovat nechtěla. Byla jsem ráda, že mám všechno doma nachystané. Měla jsem teda jen základní věci, jako kočár, postýlku, sedačku, nějaké to oblečení, pleny (jednorázové i látkové), ruční odsávačku a monitor. Žádný ohřívač lahví, hnízdo nebo podobné věci, které jsem chtěla používat jen, když bude dítě vyžadovat, bych ale dopředu nekupovala.

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:29

Evaeva zrovna to hnizdecko mi prijde dost sikovny, kdyby za mych deti neco takoveho bylo, byla bych to uvitala. Ovsem predpokladem je odlozitelne dite

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:34

Kokoska a ja práve vôbec netuším, na čo by mi hniezdo bolo, nemala som ani na jednu a ani som teda necítila tú potrebu. Ale možno keby ho mám, tak ho často využijem.

Za mňa je super vec spací vak, zavinovačku som použila tak prvý týždeň

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:57

Já jsem byla poprvé v 16 a to pozor u toho veterináře! Ani mě to snad nepoznamenalo:-D

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:02

Tak dnes jsme potkaly paní učitelku ze školky. Sama z toho byla docela nesvá, tak jako tak pomalu k dceři pristupovala, protože před prázdninami když jsme ji potkaly o víkendu z toho byla desna scena...No takže velkamala vykřikla a běžela ji obejmout, úplně se jí nalepila na nohy a nechtěla ji pustit. Takže to vidím na klasickej vnitřní konflikt apetence-apetence, když jsou obě ty možnosti dobrý a to má po mně, to taky tak strasne nesnáším! Prostě doma se segrou - dobrý, školka - dobrý a teď jsem z toho vyřízena co mám jako dělat:-D:-D. 

No ale jak ji objímala a ještě s sebou měla toho opelichanyho pejska, já myslím že vypadáme jak nějaká rodina se studeným odchovem:-D dítě ani nepomazlime, citove prostě nevyzrálý, upnutý na stoletyho plysaka, hledající náruč mimo rodinu!:-D 

A měly jsme dnes perfektní marieuden! To fakt nabíjí!

Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:10

Nam sa zas osvedčila zavinovacka,  mala som kúpený krásnu modernú so suchým zápasmi, ale bola obrovská, potrebovala som klasickú na snurovanie,  ako v pôrodnici,  tak moja mama išla jednu kúpiť a druhú usila podľa nej, a dlllho sme ich používali, v tej modernejšej zaspávam do 7.mesiaca.

Kočík som mala požičany.  Mali sme postielku aj kolisku. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:12

Kokoska já měla odložitelné obě děti a stejně jsem to nepotřebovala. Spíš je to pro mě příklad věci, kterou bych s klidem dokoupila později, narozdíl od třeba té autosedačky, kterou jsem prostě chtěla mít doma.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:13

letfenixa já měla ty rychlozavinovačky a z těch se kluci vykopali tak ve dvou měsících Pak šli do spacího pytle, ten mladší odložil až nedávno.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:16

Karja to je super zpráva s tou paní učitelkou! Aspoň víš, že z toho nemá žádné trauma, i když bude ráno vyvádět. Už se ty prázdniny pěkně krátí, co? Synovi teď pomohlo to srdíčko na ruku, ráno už dostal rovnou od nás obou a prý ho hned ukazoval paní učitelce, tak možná zkuste taky něco takového

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:21

Evaeva Jj to jsem si říkala, že ji dám nějakou tetovacku. Ale ona je hrozně zarpurtila prostě, dneska si hrála s jedním klucikem ze školky a říkala, že ve školce si s ním hrát nebude a za ruku bude chodit jen s tou jednou holčičkou a to je pravda, přesně takhle to tam je. Ještě jsem uvažovali že pojedeme v září někam na dovolenou, protoze ta cesta na Moravu se vyvedla, teď byl se čtyřma dětma u moře jeden kamarád, no samá pozitiva. Tak to zvažujeme a nastoupila by později (ale teď je u moře neter a od třetího dne má neštovice, to asi sambovi zatajim, aby ho to neodradilo). Já z té školky mám úplně stažený žaludek! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:30

Karja no je otázka, jestli ten pozdní nástup pomůže. Ale jinak klidně jeďte! Švagrová teď byla pár dní v Rakousku, pak pár dní u moře a zase v Rakousku a moc si to užili. Prý ty tři dny u moře jí s dětmi naprosto stačily

Já vím, že malá si jen tak něco vymluvit nedá, ale aspoň teď, když vidíš, že učitelku má ráda a tak, můžeš být klidnější. Ještě mně napadá, jestli by nepomohlo, kdyby ses s dcerou domluvila, že by třeba ve středu byla doma? Pak by měla vždycky jen dva dny v kuse a ještě by dcera měla pocit, že si udělala nějaký ústupek. Možná. Jestli je to teda pro tebe varianta.

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:46

GChK já doporučím kurz první pomoci od dr Knazkove - comamdelat.cz a pro zimni mimino merino obleceni a perovy fusak do kocarku. Monitor pujcit v porodnici. Rostouci body z Lindexu vydrzi hrozne dlouho a na Vinted se ted z Polska daji koupit za par korun. Pleny zkusit vic malych baleni od ruznych znacek, doporucuju s indikacnim prouzkem. Odsavacku nudli a teploměr, lih a gazu na pupik... A idealne si zjistit jak daleko je nejblizsi nonstop lekarna/ obchod a pohotovost. My mame vsechno v dojezdu 10 minut, takze treba um nebo leky jsem nekupovala.  Ja teda minimalista nejsem a seznam od 711990 jsem kdysi stihla, uložila a trochu rozšířila - už podle něj nakoupily další 3 kamarádky a jsme všechny spokojené, že ty věci fungují. Ale stejně každémj vyhovuje něco trochu jiného.