Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 13:12

dynda ja som nebola veľmi nadšená predstavou, že dieťa, ktoré má odrazu prejsť do cudzieho prostredia a starostlivosti cudzích ľudí bude ešte nútené ku komunikácii v cudzom jazyku, pretože valná väčšina anglických škôlok a rodičov bola vtedy presvedčená o metóde "keď sa naňho bude hovoriť iba anglicky, nič iné mu nezostane, ako sa to naučiť", ale keďže som chcela súkromnú a angličtina bola jedna z mála vecí, ktoré si rodičia vedeli predstaviť ako nadstavbu hodnú platenia, tak som aspoň našla takú, kde to brali aspoň postupne. Ako niečo sa naučili, ale či by to nedobehli v škole tak či tak, to neviem posúdiť.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 14:04

betsey jsem moc ráda, že uspávací metoda funguje :)

Jinak vřele doporučuju zdejším novopečeným i nastávajícím matkám tu zmiňovanou knížku Nejšťastnější děťátko/miminko v okolí (název se liší podle vydání). Autorem je americký pediatr, který vychází z předpokladu, že lidská miminka se rodí příliš brzy. Podle jeho teorie se musí miminko narodit o jeden trimestr dříve, protože hlavička s mozkem ideálně dozraleho dítěte by už neprošla porodními cestami. Podle něj by miminko potřebovalo zůstat v břiše o tři měsíce déle a tomu prvnímu ctvrtroku na světě říká čtvrtý trimestr. Rodiče by se podle něj měli maximálně snažit miminku napodobit známé prostředí z dělohy, proto všechno to houpání, šumění, zavinováni atd.

Myslet si o tom můžeme samozřejmě cokoliv, ale ta kniha se mi zdá výborně napsaná, místy velmi vtipná a především to fakt funguje. Sama jsem litovala, že jsem si ji neprecetla dříve, tak ji aspoň doporučuju ostatním. Pražským můžu kdyžtak i půjčit.

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 14:09

dynda ano,  to som tiez pocula a určite to ma svoj zmysel,  ja som len vypozorovala,  ze potom ho uz deti nechcu. Ale fakt neviem nakolko relevantna je moja vzorka.  Inak mna sa nikto ani nepytal a sestricky ho doniesli z opalovania s cumlom. Vtedy mi to bolo jedno lebo o pokazeni prisavania som ani nechyrovala 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 14:21

DrowRanger a ako dlho vydrzi hore? Napriklad nas maly bol prisny rezimista,  ked som ho nedala spat presne na minuty,  tak uz nevedel zaspat,  presvihol to. Tak ci nahodou uz tiez nie je moc unaveny a treba ho ukladat skor? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 14:51

Gatita Vybírat musíš pečlivě, jako všechno. Některé jsou jen draze placené úschovny dětí, některé jsou skvělé. V tom se budeš muset zorientovat sama.

Hledala bych školku, která má jasně daný program (curricullum). Bála bych se takových těch děsně “parents friendly”, kam můžeš dítě kdykoli přivést nebo nepřivédt, to je pak fakt jen hlídání. V lepším případě aspoň v té angličtině, v horším málem ani to ne, protože postupně vyhovují smutným pohledům dětí i rodičů (když vona by vám nerozuměla...)

Dnes už o školkách přehled nemám, ale můžu se ti poptat.

DSD začala do mezinárodní školky v rovných třech letech, bála jsem se toho hodně. Už druhý večer na mne vybalila “please, please”, když chtěla něco vyloudit. Na druhou stranu tam byly děti, které mluvit anglicky odmítaly i dva roky, přestože dávno všemu rozumněly, až najednou přišel den D a teprve se perfektně rozjely.

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 15:50

Ríša si sám odsává soplík odsávačkou na vysavač  Ještě v pondělí to byl děsný boj, tak jsem se rozhodla na to jít po dobrém a vyplatilo se 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 16:05

Pinot Noir wow. S přicházejícím podzimem velký úspěch!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 19:41

Mrakoplas zatiaľ som si nevšimla, žeby v tom bola nejaká pravidelnosť, jediné čo dodržiava, je čas večerného spánku, to zaspí okolo pol desiatej - desiatej a budí sa až nadránom. Inak cez deň spáva maximálne do tej desiatej ak ležím pri ňom a potom už nie, občas spraví výnimku a pospí si v kočíku, ak vystihneme dobrú chvíľu, kedy ho doň uložiť. 

Ale po cca týždni sa zas začal uspávať pri prsníku, tam si podrieme, aj keď len chvíľu, ale väčšinou je hore celý deň s dvoma krátkymi prestávkami doobeda (cca 30-40 minút) na spanie, po tej tretej nezvykne zaspať už vôbec až do večera, alebo len výnimočne pred pol šiestou si pospí v kočiari.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 19:50

dynda s kočiarom musíme vystihnúť chvíľu, kedy je malý v ideálnej kombinácii - najedený, prebalený a začínajú mu klipkať oči, vtedy v kočiari zaspí, dnes tam dokonca zaspal, aj keď nebol ospalý, dokonca asi 20 minút bol hore a nereval, kým zaspal, to bola príjemná zmena, skúšame ďalej, síce sa každý druhý deň vraciame spred vchodu s revúcim deckom v náručí, ale zas obdeň to vyjde :) Hádam si zvykne, ak nie, tak mi ostáva po doliečení sa len šatka/nosič, tie hádam odmietať nebude.

Inak náš zatiaľ reve aj v aute .

Pinot Noir my sa zas v noci ako tak vyspíme (chvalabohu) ale to s tým kočíkom ti teda závidím :) Ja som sa strašne tešila, ako budem po pôrode chodiť s kamoškou na dlhé, predlhé vychádzky s kočíkmi a so psom, aj by bolo kde, ale bohužiaľ obe naše deti kočíky zatiaľ neznášajú, uvidíme, či sa to zmení. Inak to s tým kojením mám cez deň, ak nereve, tak ho mám na prsníku, alebo s ním na striedačku nadskakujeme na fitlopte (momentálne viac muž ako ja), celé to martýrium je prerušené snahou o kočíkovanie 2x denne a kúpaním. Som len nenormálne vďačná, že prestal plakať pri kojení a odmietať ho, momentálne máme problém len s tým, že na jednu stranu sa prisáva horšie a poobede sa rozčuľuje pri pití, neviem či to je silným tokom mlieka alebo pije príliš hltavo a zaúša sa, ale dá sa to trošku zmierniť tým, že keď už začne plakať, idem ho pohojdať a keď sa ukľudní, dokŕmim ho.

slniecko ja som to tiež nemyslela v zlom, len ten môj poklad by sa najradšej nosil nonstop, to by sa mu tie neuróny ani do hlavy nezmestili .

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 19:56

DrowRanger 

Jestli se mu nelíbí kojení po obědě, je to spíš tím, že mu to teče míň, i když to tak nevypadá. Dopoledne mají prsa přeci jen zásobu z noci, která pak už není. Ale myslím, že i tak vám to jde dobře, jen tak dál. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 20:14

Sweet Potato Máš moc šikovnou dceru:) A děkuji za informaci. Jak jsem psala, anglická školka by byl spíš plán B, pokud by neklapla ta veřejná, kterou máme kousek od domu. A i v rámci plánu B bych volila jednu z těch dvou, které máme nedaleko a cestou do práce. Tato varianta mě napadla popravdě hlavně proto, že jsou na trase. Určitě bych si je proklepla, teď spíš jen tak teoretizuji, zda o tom vůbec uvažovat. Přeci jen, je to dost drahé. Navíc zrovna u syna byla náročná zvykačka i v českých jeslích, změny nemá rád a tohle by byla asi rána s tím cizím jazykem. No, odpověděla jsem si sama:) Nicméně kdybys zaslechla něco o Sofia school nebo Sunny garden, za SZ budu ráda. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 21:08

Gatita My meli anglictinu jako krouzek uz ve skolce a i kdyz si z ni vlastne nic nepamatuju (jako z cely skolky teda), nekde to tam ulozene je, anglictina mi sla dost snadno, byla pro me takova prirozena.

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 21:15

DrowRanger U nás šla jedna strana taky hůř, mně to víc bolelo, on to tam neměl rád a poslední dva měsíce už jsem kojila jen z toho oblíbenějšího zdroje  Je super, že už u kojení nepláče, postupně se zlepší všechno 

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 21:17

žluťásek Asi vážně pochopil, že je ta odsávačka pro jeho dobro. Ještě by takhle mohl pochopit i čištění zubů 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 21:54

dynda Pinot Noir no už je to lepšie ako to bolo, resp. ja si už tak neberiem, keď malý plače a veľa, veľa urobilo to, že už neodmieta kojenie, myslím, že horšie ako plač hladného dieťaťa bude plač chorého dieťaťa... A tiež ja som sa už viac hodila do kľudu a zvykla si na to, že bábätká jednoducho často plačú a ja nebudem vedieť prečo :) Ale muž sa sväto - sväte zaprisaháva, že druhé dieťa už nebude, pokiaľ mu ho nedajú už také 6 ročné aby šlo rovno do školy .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:03

DrowRanger hele až se na něj usměje a pak až mu řekne "táta" tak pffff bude chtít ještě aspoň tři

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:08

viktorka_od splavu no ak by chcel ešte 3, tak sa musí nechať inšpirovať super tatkom B. Kollárom, 3 by som asi nedala .

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:19

Solathis tak nase deti prisli z anglictiny ze skolky s tak prisernou vyslovnosti a skomolenymi slovy, ze jsem rovnou skrecovala i predem vyplacene lekce. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:42

Přísahám, že tohle vlákno způsobí, že budu přenášet tak rok  Mimina nespěj, nechtěj se kojit, nechtěj ležet v kočárku, člověk musí celý den skákat na míči, aby vůbec přežil a celé dny v podstatě jen čeká, až to dítě trochu vyroste a bude mu moct vysávat sople z nosu vysavačem, případně hledat školku, nebo řešit, jestli ho tlačit do maturity nebo ne  Dočetla jsem zase s několikadenním zpožděním a asi jdu použít pleny, co mám připravený na zavinování, ke svázání nohou k sobě. Ven ho v žádném případě nepustím 

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:43