Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:48
Reakce na continuity:

jinak u tech novorozencu je problematicka hlavne predstava, ze udelam vsechno spravne a ono bude hodne a spat. jenomze tak to nefunguje, pokud se s tim clovek smiri, ze udelal vsechno co mohl, ditko porad rve a neni to nikoho chyba, dost se vsem ulevi. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:55

continuity zase s tím jezdícím kočárkem může jezdit kdokoliv. dítě které na položení do kočáru reaguje řevem a vydrží řvát v kuse půl hodiny jízdy kdy se kolemjdoucí pohoršují, to je teprv bída..

​Co půl hodiny, klidně i hodinu nebo dvě. Já se tak těšila, jak budu půjčovat kočár babičkám, ale ani jedna na to neměla nervy :o)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:56

DruI u nás na to víc než tu půlhodinu nikdo nervy neměl. ani já. tehdy na maloměstě jsme byli známí jako "řvoucí kočárek"

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:57

DrowRanger teraz ako mi syn zaspal tak som na neho kukla a docvakla mi jedna vec. zaspava so svojou oblubenou hrackou. mozno ze sme mu ju nenapadne nanutili my kedze ju mal od narodenia v postielke.

este sa zvykne davat latkova plienka ktoru pouzivas pri kojeni. je tam tvoja vona a aj mlieka. deti na tom lubia lezat alebo sa tulit ci drzat v rucicke.

ci zaberie u syna netusim ale za skusku nic nedas

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:00
Reakce na žluťásek:

Mám ty první měsíce úplně v mlze. Absolutně mě děsí představa, že bych to ještě někdy měla zažít.

​ja asi nie dost na to aby som isla do dalsieho. pri tej predstave je mi normalne nevolno a chyta ma panika   a to som este v tehotenstve uvazovala kedy bude druhe. vyzera ze nebude

Online continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:01

viktorka_od splavu tak kolikrat rvala nez usla, nebo se vzbudila nekde uprostred lesa, hodinu domu, nakojit nepomohlo, prebalit taky, no brecela jsem kolikrat s ni a zavidela lidem s tichymi kocarky. 

jezdit muze kdokoliv, ale babicka tou dobou uz dve hodiny sviznou chuzi nedavala. vratila mi ji vetsinou tak po 45 minutach. tatinek ji taky vozil (proto jsem taky nachodila jenom 70km tydne a ne 140 :D)

nemela jsem kolikrat na vybranou, v garzonce rvouci mimino, chlap po nocni, dalsi dve dvanactky na obzoru a 9 hodin rano. no tak jsem jezdila i kdyz rvala. nosit pomahalo, ale ona u toho vejrala, spat za svetla rozhodne nehodlala. ale cele se to ohromne zlepsilo sportakem a rozpohybovanim ditete. od 7-8 mesicu nespala o nic lepe, ale alespon porad nervala. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:03

continuity řvala než usla zní dobře (jestli tomu správně rozumím). u nás bylo jen to první. řval. prostě řval. spánek? nikdy!

Online continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:04

eless nadej je vzdy. u nas bolo druhe za odmenu. fakt som s dvoma mala polovicu starosti nez s jednou. kojenie slo samo, pretoze si to telo este pamatalo, dieta v pohode chrapalo kdekolvek, i v miestnosti plnej ludi. druhe uz bolo dost rozumne, aby robilo nemluvnatu zabavu a pritom ho nerasovalo. na to naopak spominam velice rada. 

Online continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:07

viktorka_od splavu tak takto: rvala treba 30 minut a spala pak 20 nekdy ani to ne. vetsinou po dost spatne noci, kdy mi nemel kdo pomoct, takze jsem se plouzila sidlistem a doufala, ze nekde na ulici konecne odpadnu, rychla me veme do spitalu a tam se konecne vyspim. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:12

Já pořád ještě tak nějak panicky řeším, že nechci moc krámů, tak mám pořád pocit, že bych si měla koupit buďto rychlozavinovačku NEBO normální ... asi se budu muset sířit s tím, že možná něco koupím a hned budu muset vyměnit za něco jiného. Původně jsem si myslela, že si vystačím s něčím takovýmhle, ale jak to tu tak čtu, asi to pak bude chtít přímo "svazování", takže na to se asi hodí líp ta klasická "deková"... ? Jenže to mi zase přijde jen jako dražší větší plena?

https://www.promrnousky.cz/spinkani-a-pokojicek/la-millou-luxusni-zavinovacka-boho-royal-arrows-boho-royal-drops

https://www.promrnousky.cz/spinkani-a-pokojicek/kikko-bambusova-zavinovacka-5v1-xkko-bmb-little-stars-silver

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:15

MP Meri jestli máš pár těch velkých plínek/osušek tak nic víc nekupuj a buď v klidu..

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:35

MP Meri U té s tím zavazováním na boku hrozí, že ji nedokážeš dost utáhnout, aby to k něčemu bylo, a připadá mi zbytečně drahá. Ta zavinovačka 5v1 by mohla být dobrá na spaní v teple i pro větší dítě jako tenká deka a bambus je příjemný materiál. Nejsem si ale jistá, jak by šla použít pro malé miminko, na to mi připadá ten rozměr 120x120 velký, protože když to vše kolem dítěte omotáš, bude mít na sobě hodně vrstev a už to bude víc hřát. 

Rozhoduj se teď podle toho, kdy se má miminko narodit. Jestli na podzim nebo v zimě, tak tu tenkou asi zatím nebudeš potřebovat (pokud u vás doma nemáte přetopeno). 

Mně se nejvíc osvědčila rychlozavinovačka s páskem, stejnou jsem nikde nenašla, ale byla to vlastně čtvercová hebká deka s páskem ze stejného materiálu. Nějakou podobnou rychlozavinovačku s páskem najdeš levnější i dražší. Měla jsem i rychlozavinovačku se suchými zipy, ale když se dítě pohnulo, zipy se rozlepily, tak to bylo nanic. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:36

MP Meri no jako popravdě, pokud ty zavinovačky budeš používat, kterýkoliv typ, tak jedna stačit nebude. Já jsem měla tři rychlozavinovacky a těch kokonů snad sedm, v několika velikostech teda. A ani tak občas nebylo co použít. Dvě rychlo vyprany a třetí mimino poblinkalo a už jsem hrabala aspoň deku, do které ho zabalím. :)

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:54

MP Meri ono sa to dopredu aj tak neda naplanovat. Ako nic s tymi krpcami. Niektore deti vyslovene potrebuju byt zavinute,  ine to zas odmietaju. Tak radim nekupovat zbytocne vela kramov, max jednu a potom dokupit. Ja som pouzivala to,  co davala obrazok Viktorka, konkretne ulitka.sk a mozem odporucit aj ked tak prvy mesiac to bolo pre nasho pidicloveka siroke takze si z toho vedel vymotat ruky (bolo to na suchy zips) 

Online continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:54

uprimne s tema zavinovackama, mela jsem jednu takovou tu klasickou perinku a ta byla uplne nejlepsi, ted jsou hodne drahe, ale pokud ji ma nekdo schovanou na pude, asi bych nepohrdla. navic to hezky vypada. mela jsem jarni dite, s jednou jsem si uplne vystacila, davala jsem do ni plenu, takze jsem to neprala porad a na slunicku to bylo za dve hodky suche. a na jedno spani se zamota i do deky.

takze pokud je dite zimni dve zavinovacky mi prijdou dost. rozhodne nenakupuj predem zadne kramy. 

ja treba dostala od segry takovy krasny set od aventu. odsavacku a dve baleni tech kelimku. jeste doted do nich sypu granko, kdyz nekam jedem na vikend s vlastnim varenim, kdybych je nedavala detem do vany na hrani, tak mi asi vydrzi do jejich dospelosti. kdyz byly mimina stacili mi celkem asi tri.

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 22:59

A k dudliku- ja som velky zastanca,  kojenie nekojenie ale uspavanie a nocny spanok celej rodiny zachranil.   Tiez ho davam len na spanok,  este teda ked sa velmi udrie alebo place,  tak spolu so spievanim ho ukludni. Ale zo skusenosti z okolia si myslim,  ze pokial sa neda dietatu uz v porodnici (resp v prvych tyzdnoch), tak ho neskor odmietne (ale mozete ma niekto opravit ak mate inu skusenost) 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 23:01

continuity to je výhoda těch starých klasických peřinek, pereš jen povlak. Rychlozavinovačka schne dlouho, teda v garsonce na sušáku mezi spoustou plen rozhodně. 

Ale koupila bych třeba jeden kus a počkala, zrovna tohle bývá oblibeny dárek k narození dítěte, taky jsem dvě dostala. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 23:13

MP Meri Já jsem převázala ručičky plínkou, zabalila do rychlozavinovačky na suchý zip a tu jsem převázala další, naširoko složenou plínkou. Jinak by to fakt nedrželo. Ty zavinovačky jsem měla tři a stačilo mi to bohatě, pod hlavičku jsem vždycky dávala slintací a blinkací plínku a taky máme sušicku, díky níž jsem používala jen pár oblíbených věcí.

Online letfenixa
Avatar
7965 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 23:16

Ja som vyskusala tichy sum (stiahnuty v tablete), dat do postielky moje tricko, kvapky levandule na vankus na upokojenie, aj na spanky, usinacka (ten ho nezaujimal vobec), spal v zavinovacke, dieta sa aj tak budilo a plakalo. Dudlik som vnutila uz v porodnici, ano, ten trochu pomahal, ale v 2 mesiacoch ho vyplul a uz nikdy nevzal. Raz sa mi zobudil po tom, ako som ho zakryla deckou! 

Ked mal cca tri tyzdne, tak som v zufalstve sa ho opytala: Neplac, prosim ta, povedz mi, co ti je?  Muz na mna hladel ako na blazna.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 23:17

Sairon tady jsem našla jeden článek o používání dudlíku, výhody a nevýhody z hlediska vlivu na kojení. Zdá se mi rozumně a srozumitelně napsaný.

https://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2015/06/18.pdf