Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:46

no a to moje mensi se pred spanim hezky poblilo. dva tydny ma takovy z casu na cas prujem, tak doufam, ze jenom rozhozene traveni. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:48

MP Meri na to jsou asi lepsi ty diskuze na emiminu podle terminu porodu. myslim Pinot Noir psala, ze tam chodila a prislo mi to podle toho, co rikala fajn. (ja nevim, ja si vzdy nasla akorat konkretni problem, co jsem chtela vyresit).

Online Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:52

continuity Chodila jsem tam až po porodu (nebo teda začala jsem těsně před ním), to bylo fajn, že všichni řešili tytéž problémy, ani jsem nebyla zaregistrovaná a dozvěděla jsem se odpovědi na mnoho svých otázek, aniž bych je musela vůbec položit. Před porodem jsem se tím nenechala děsit 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 22:55

Pinot Noir hlavne se neni treba u novorozence rozptylovat vyberem vysoke skoly. 

Online Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:00

continuity To není, ale přiznám se, že mě tyhle školní věci taky dost děsí  Kojenecké období mě moc nebavilo, ale to batolecí je moc fajn, občas si říkám, že takhle by to mohlo zůstat 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:00

MP Meri áno, áno, konečne som po pôrode pochopila tie reči, za ktoré som mala chuť zabiť: pospi si, lebo keď sa narodí už si nepospíš / no ešte choď tam a tam, lebo po pôrode už nikam nepôjdeš / toto už nebudeš robiť a pod. . Ale zatiaľ musím pobúchať, nenaplnili sa žiadne hrozby o tom čo všetko smiem/nesmiem jesť popri kojení (a stavím sa, že ako som toto napísala, zajtra sa mi malý osype, zastavia sa mu vetry a dostane koliku ).

A hlavne nemať naivnú predstavu ako som mala ja, že každé dieťa musí v kočíku/autosedačke spať spokojne a dlhé hodiny a tedačlovek vybehne na prechádzku so psom, na kávičku alebo obed s kočíkom a kamoškou a tak .

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:10
Reakce na MP Meri:

Přísahám, že tohle vlákno způsobí, že budu přenášet tak rok  Mimina nespěj, nechtěj se kojit, nechtěj ležet v kočárku, člověk musí celý den skákat na míči, aby vůbec přežil a celé dny v podstatě jen čeká, až to dítě trochu vyroste a bude mu moct vysávat sople z nosu vysavačem, případně hledat školku, nebo řešit, jestli ho tlačit do maturity nebo ne  Dočetla jsem zase s několikadenním zpožděním a jasi du použít pleny, co mám připravený na zavinování, ke svázání nohou k sobě. Ven ho v žádném případě nepustím 

​Tohle je podle mě úplně nejlepší příspěvek celýho vlákna 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:30
Reakce na continuity:

MP Meri na to jsou asi lepsi ty diskuze na emiminu podle terminu porodu. myslim Pinot Noir psala, ze tam chodila a prislo mi to podle toho, co rikala fajn. (ja nevim, ja si vzdy nasla akorat konkretni problem, co jsem chtela vyresit).

​Jo, ty diskuse tam jsou úplně nejlepší. Není nad to si každej den na padesáti stránkách přečíst co kdo vařil k obědu, koho víc bolej záda a kdo už začíná učůrávat. Samozřejmě vyšperkovaný stovkama pravopisnejch chyb. Jako čtu to, je to jednoznačně moje guilty pleasure, ale zrovna v té mojí skupině se fakt sešly asi ty největší blběny široko daleko, myslím, že s low 80 bych jim ještě fandila. 9 z 10 jich tam je na rizikáči už od chvíle, kdy počůraly papírek a celý dny jenom činčaj pokojíky pro mimísky. Jedna z nich nejí skoro nic, protože v podstatě o všem se dá dohledat, že to škodí. Nejenom že nepoužívá už žádné koření a bylinky, ale už jídlo ani nepepří. Jedna má za manžekla drogovýho dealera, co je sice hajzl, ale zase už jí koupil třetí kočárek (ještě ani neporodila). Kdo nejezdí minimálně jednou tejdně na pohotovost do porodky, protože se prcek málo/moc/křivě hejbe, jako by ani nebyl. 

Vlastně je to tam super, chodím se tam vysloveně pobavit 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:34

DrowRanger Jako já samozřejmě předpokládám, že u mě to bude jinak. Na sále si dvakrát hepčíknu a do náruče mi vpluje andílek, kterýho budu následujích několik let oblíkat do roztomilostí z PatPat a pak hned nastoupí dráhu třídního premianta  Člověk v to musí tak nějak doufat, ne? Nebo by se fakt zbláznil 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:37

MP Meri  kde je ten smejici se smail, kteremu tecou slzy?

Online Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:39

MP Meri Díky, dnes budu usínat veselá  

A věřím tomu, že ti to vyjde!  

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:50

continuity To nevím, na emiminu frčej spíš tyhle    a tenhle na manžu, co šel zase do hospody, co kdybych začala v 32tt rodit, žeano 

Pinot Noir Tak bez vás bych o té diskusi ani nevěděla, takže dobrouky a mocinky díky, muck 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 23:57

MP Meri to jsem se před spaním pobavila, díky moc  souhlasím se žlutaskem - nejlepší příspěvek vlákna...A ty následující taky 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 14:46

MP Meri  Držím palce, poom určite musíš napísať, ako ide spolužitie s anjelikom 

A inak, objavila som čaro váľania sa v posteli s novorodencom, blbé je, že mám dnes termín na vyjadrenie sa k jednej vecia  nemám ešte ani čiarku, ale zato sme si s malým už 3x od rána spolu pri kojení zdriemli v posteli 

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 15:51
Reakce na DrowRanger:

MP Meri  Držím palce, poom určite musíš napísať, ako ide spolužitie s anjelikom 

A inak, objavila som čaro váľania sa v posteli s novorodencom, blbé je, že mám dnes termín na vyjadrenie sa k jednej vecia  nemám ešte ani čiarku, ale zato sme si s malým už 3x od rána spolu pri kojení zdriemli v posteli 

​A o tom to je, zvladate to spolu krasne ;-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 16:07

ziginka je celkom zaujímavé, ako to prechádza od pocitov, že to nezvládnem a to mláďa nechám na prahu nejakým dobrým ľuďom k tomu, že som ochotná s ním preležať pol dňa  a čítať knihu a dívať sa aký je podarený a rastie pred očami. Ale vľa robí, že už neplače pri kojení, to bolo fakt asi to najhoršie.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 16:07

DrowRanger no a dobrý, ne? 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 16:11

žluťásek až na to meškanie s robotou áno . Prečítala som za posledný týždeň 3 knihy, nádhera, ešte ak sa nám podarí zmáknuť tie prechdázky, budem úplne spokojná :)

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 16:15

DrowRanger to je krásný, je úplně vidět, jak ses uklidnila. Moc ti to přeju. Chvilku vydržíte s kočárkem a za pár týdnů zkusíš šátek. :) Muž šátkovat nechce?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 16:29

žluťásek áno, to je pravda že asi veľa aj od môjho ukľudnenia záležalo, ale zas mám super nápomocného muža, vlastne doma momentálne varí, upratuje, malého hojdá na lopte aby sa mi dalo dokopy brucho, keby mal prsia, tak máme vystarané :) a aj malý už reve menej ako reval, to je tiež veľké plus.

Šatkovať enchce, ale budeme na zimu kupovať pre neho nosič, šatku by asi neuviazal. Uvidíme, či si malý neobľúbi medzi tým aj kočík (a hlavne ja sa musím naučiť kojiť mimo domov, to by potom aj malý možno zvládol dlhšie vychádzky).