Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:34

MP Meri no takový ten polštář se suchým zipem nebo mašlí je tak možná pro novorozence. klasická zavinovačka byla dost naprd. ale to co funguje je něco takového a jasně vidíš, že to nemusí být nic speciálního, ale měkká, rozměrově vyhovující věc. jo a do chladného bytu mysli na čepičky. ne ty pitomé nasazovací co hned spadnou, ale klasické přízové/bavlněné se zavazováním.

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:35

žluťásek A to ti aspoň dobře pil a přibíral.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:36

Sairon Já jsem trochu protidudlíková, ale syn ho taky chvíli měl. Prostě jsme to zkusili, někdy ho chtěl a dudlal, někdy plival a chtěl se spíš kojit. Kolem pátého měsíce jsem ho zrušila úplně, nějak mi začal víc vadit a malý ho nepostrádal.

Jestli máš plačtivé miminko, jeho to uklidní a tobě to pomůže, asi bych se mu nějak moc nebránila.

Jen bych si to asi rozmyslela, jak moc ti záleží na kojení a jestli jsi pak případně ochotná napravovat škody, které může (a nemusí) způsobit. Většinou je to předčasný odstav (který se mylně často považuje za samoodstav, ale dítě třeba v deseti měsících se samo neodstaví, je to bojkot kojení. Dá se zachránit, pokud máma chce, ale stojí to nějaké úsilí.)

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:39

Sweet Potato Zezačátku to byla bída, než jsme vybojovali to kojení. To byla asi nejhorší část, jak se pak už naučil trochu se najíst, přestala jsem aspoň panikařit, že mi umře hlady nebo že budu muset přejít na umělý mlíko. Z toho jsem se strašně hroutila, až nesmyslně.

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:40

MP Meri Zavinovačky jsem vůbec nepoužívala, jen moje máma, když se přijela podívat na dvoutýdenní miminko, chtěla, ať ho zaváží, že se bojí ho vzít jen tak. Tak jsem ho jednou zavázala do takové té prehistorické peřinky s volánky  Na spaní jsem pevně zavinovala do bambusové osušky a podle potřeby pak přikryla dekou. Podle mě k zavinutí kvůli teplu stačí jakákoliv deka, kvůli omezení prostoru pak ta osuška nebo ty z obrázků od viktorka_od splavu.

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:53

MP Meri Ja jsem mela ru rychlozavinovacku, ale ciste kvuli teplu, nesvazovala jsem. Navstevy v tom mimino dobre nosily a ted ty rychlozavinovacky pouzivam jako pokryvku nebo podlozku do kocarku. Na svazani to chce neco jineho, ale I ta plenkova osuska mi prijde tepla, kdyz se v tom to dite poradne zavine, ono to je vic vrstev napevno kolem nej, a plus na spani ho muzes jeste prikryt.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 20:01

MP Meri koupila jsem si na zkoušku obyč rychlozavinovačku (http://www.kojtex.cz/kojenecke-zavinovacky-perinky-rychlozavinovacky-katskup10-1.php), používám ji denně na spaní a je super, takže jsem si pak koupila ještě jednu lepší. Vkládám malou do té zavinovačky už zamotanou do plínky a i když si v noci tu plínku uvolní, zavinovačka ji udrží dostatečně omezenou v pohybu aby se nebudila. A zaroveň ji to i dělá takovou ochranu kolem hlavy,takže neřeším čepičku.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 20:14

Sairon jo, dudlík. Malému ho vrazili v porodnici, když byl pod lampou kvůli žloutence. Já, prvomatka, jsem mu tu věc vyrvala z pusy a zahodila někam do útrob tašky, že to zvládneme bez dudlíku. Myslím, že tak druhý den po návratu z porodnice nám dítě doma tak usilovně řvalo, my už nevěděli kudy kam (všechno jsme vyzkoušeli) a já si na ten dudlík vzpomněla a jenom jsem na manžela nad tím křícícím miminem hystericky řvala: ten dudlík, dones ten dudlík z porodnice!!!!!!!!!!!! A byl klid. Bez něj bychom to asi nepřežili.

s kojením problém nebyl ani předtím ani potom

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 20:21

Ja teda problem s kojenim mam, ale bez dudliku si neumim predstavit uspavani, pres den ji teda hojdam v kocarku, to by bez dudliku I slo asi, ale vecer ji vrazim ten dudlik, hodim do postylky a kdyz je poradne odrihnuta a unavena, tak si dudla a usne v klidku.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 20:45

Karja jenze bara dudlik nechce, tudiz si ho veleuspesne dela ze me...

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 20:56

Sairon jo je to zbytečné trápení a s kojením dudlík neudělá nic. láhev to jo, ale dudlík fakt ne

​Dovolim si oponovat. Muze zpusobit problemy s kojenim-u me to byl bojkot.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 20:59

tv jestli to bylo v těch zmiňovaných deseti měsících, tak by mi to bylo dost jedno. to mi přijde až směšný řešit. u malých tu zkušenost nemám, nicméně asi je možné se obávat, pokud kojení není ještě ustálené, na to jsem nepomyslela.

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:04

viktorka_od splavu Bojkot zacal, kdyz mel syn asi dva a pul mesice. Asi je dobre vedet, ze se to muze stat a v pripade problemu odstranit pricinu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:06

tv a nebyl to spíš růstový spurt, v tom věku?

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:13

viktorka_od splavu Nebyl. Trvalo to skoro tri mesice, nez jsem prisla na to, proc se nechce kojit v bdelem stavu. Kojila jsem jak blazen v polospanku a v noci. Kdyz se mi probudil, nejedl treba sest hodin. Proste kdyz byl vzhuru, odmital se prisat. Dala jsem pryc dudel a snad do tri dnu bylo po problemu. Od te doby upozornuju, ze se to muze stat. Hrozne to bylo, neresila jsem nic jineho, dite si neuzivala.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:28

DrowRanger Miminko můžeš zavinovat pomocí pásku skoro do všeho - do plenkové osušky, do většího šátku... Nejlepší je, když to má zhruba čtvercový tvar. Položíš miminko na látku tak, aby mělo hlavičkou v jednom rohu. Pak přes něj položíš spodní roh a pak oba boční. Zavážeš pásek a dostaneš něco takového

Obrázek je jen ilustrační, mně se víc osvědčilo omotat pásek dvakrát dokola a přidržet tím ručičky u těla. 

Online dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:32

DrowRanger 

Syn byl taky nespavec, v našem okolí je to docela výjimka, ostatní děti v pravidelných cyklech přes den spaly... Spal od od cca 6 týdnů docela pěkně v noci, ale přes den to byla vždycky bída. Vyloženě unavený býval až večer, postupně jsme se naučili mu "zařídit" spánek v kočárku 2x denně, kočár musel jet. Při kojení většinou usnul, kojila jsem hlavně vleže. Vydržel spát max. 20 minut, ať už jsem u něj ležela nebo ne. Takže jsem radši zdrhala aspoň na tu chvilku. Asi 5x se stalo, že jsem přijela z vycházky s kočárem a dítě v něm ještě vydrželo spát nezanedbatelnou dobu... Několik týdnů jsme doma trávili nošením na tygra, protože jinak byl křik (bříško).  Každopádně spánková potřeba je stále docela malá, asi v roce se ustálil na jednom spaní denně, když se dopoledne utahá na vzduchu, vydrží až dvě hodiny. Já bývala taky nespavec. Ty začátky jsou těžké, jestli je možné, aby ti někdo pomohl třeba s nošením miminka přes den, povolej je, ať se ti břicho uklidní. 

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:45

ja bych byla za dite, ktere chce spat pritulene k matce, docela rada. moje dite chtelo mezi 1.5 a 8 mesici spat jenom v jezdicim kocarku, zadne neco doma udelam. nachodila jsem tak 70km tydne. zas ty kila sly dolu podstatne lepe nez pri spavem druhem  dudlik plivala a to jsem udelala hodne, abych ji na nej naucila, ale presvihly jsme to uz v porodnici. pres den spala tak do 2.5 let a zasadne na balkone i v mrazech, pokus uhoupat v kocaru v loznici koncil vstavanim za 20minut.

takze decko pokud nemelo vyslovne horecky spavalo venku i v nejhorsich mrazech (resila jsem jenom venkovni teploty prilis vysoke, na nizke jsme byli vybaveni).

druha mela dudlik, kojila se ukazkove. trochu to byl problem s odnaucovanim, ale tak do skolky s nim nesla.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:48

jinak u tech novorozencu je problematicka hlavne predstava, ze udelam vsechno spravne a ono bude hodne a spat. jenomze tak to nefunguje, pokud se s tim clovek smiri, ze udelal vsechno co mohl, ditko porad rve a neni to nikoho chyba, dost se vsem ulevi. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 21:48

continuity zase s tím jezdícím kočárkem může jezdit kdokoliv. dítě které na položení do kočáru reaguje řevem a vydrží řvát v kuse půl hodiny jízdy kdy se kolemjdoucí pohoršují, to je teprv bída..