Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 16:32
Reakce na MP Meri:

Přísahám, že tohle vlákno způsobí, že budu přenášet tak rok  Mimina nespěj, nechtěj se kojit, nechtěj ležet v kočárku, člověk musí celý den skákat na míči, aby vůbec přežil a celé dny v podstatě jen čeká, až to dítě trochu vyroste a bude mu moct vysávat sople z nosu vysavačem, případně hledat školku, nebo řešit, jestli ho tlačit do maturity nebo ne  Dočetla jsem zase s několikadenním zpožděním a asi jdu použít pleny, co mám připravený na zavinování, ke svázání nohou k sobě. Ven ho v žádném případě nepustím 

​Materstvo v kocke .

Nejaké plienky si nechaj pre seba na studené obklady na čelo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 18:38
Reakce na slniecko:

​Materstvo v kocke .

že? uplně mě překvapilo jak přesně to Meri vystihla

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 20:00

DrowRanger to je paráda, ono si to všechno sedne. Nosítko je fajn, ta manipulace s ním je jednodušší. A v zimě je to s nosítkem paráda, když si pořídíš teplou nosící bundu, můžete oba chodit ven jen v tričku, tak jak budete oblečení doma. Zimní nošení je skvělý, hřejete se navzájem 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 21:56

MP Meri Jaku matku rvouciho nespavce (i v satku a nositku rval!) jsi me velice pobavila  Vekem se to nastesti opravdu lepsi - pomalu, ale jiste ;) 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 08:16

MP Meri  tvoje prispevky nemaj chybu a vubec by mi nevadilo, kdyby v tomto modu pokracovaly klidne jeste ten rok;) 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 16:29

Cha, včera náš miláčik zalomil o 19 30, keďže som mala robotu a predpokladala som, že sa tak ako vždy preberie okolo pol deviatej na kŕmenie, spamätala som sa o polnoci, že by bolo načim aj spať...Miláčik vstal o 00:23, práve vtedy, keď som riadne zaspala, dožadoval sa nakŕmenia a následne zabávania do cca pol tretej rána  Následne sa zobudil o štvrtej, po hodinovom kojení zaspal na hodinu a potom už odmietal spať bez mojej prítomnosti vo veľmi špecifickej polohe (inak jačal). Samozrejme si posunul celý režim, keďže vstal vyspatý skôr a je zlý ako čert už od rána, ja sa zas cítim ako prejdená valcom, lebo som spala ledva 3 hodiny. A keďž dnes má deň, kedy odmieta spať, beháme tu s mužom okolo seba nas*atý ako dva buldogy a štekáme po sebe . A samozrejme aby sa nepovedalo, celý deň sa odmieta kojiť, leb raz u to tečie rýchlo, raz zas pomaly, potom asi mlieko nemá správnu príchuť a ani teplotu, prípadne šermuje rukami tak vehementne, až pustí bradavku a pod. 

Celkom rada by som sa mu pozrela do hlavy, že čo mu tam behá.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 16:37

ach jo, mam tento mesic kvantum prace, minuly tyden jsem si musela vzit dva dny dovolenou kvuli jedne veci a odchazet driv, protoze manzel byl pryc a ted ma.dcera nejake strevni potize. Potrebovala by byt zitra doma, kdyz si vezmu jen propustku k dr, musim 3 h nadpracovat, OCR mi da aspon na 2 az 3 dny. Pristi tyden s nimi musim k zubari, na logopedii a i ja k dr., vse v jine dny, nestihnu to udelat ani napracovat hodiny za mesic.

Online Pinot Noir
Avatar
24596 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 18:28

Candance Soucítím. Syn měl minulý týden tak hnusnou rýmu, že jsem si netroufla ho dát do jeslí, dnes má zvýšenou teplotu. Samozřejmě je účetní závěrka, minulý týden jsem do práce musela, zítra musím taky. Tak zase babička. Mně už je to fakt blbé ji zase žádat. Přitom v podstatě tři týdny můžu pracovat po večerech z domu, a jeden týden být v kanclu a zdá se mi, že tohle nastane vždycky v onom jednom týdnu 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 19:25

Já si taky postěžuji na své dítko. Z porodnice jsem odcházela s nejhodnějším miminkem, které spoustu času prospinkalo a postupně je to s tím spaním horší a horší.

Napřed to bylo že přes den vyžadovala většinu času nosit, ale večer hezky usínala. Teď chce většinu dne nosit a večerní usinání si posunula na dobu mezi půlnoci a 2hod ráno Dobu mezi večerním koupáním tráví buď spokojeně spící v náruči, kdy jakmile se část tělíčka dotkne matrace, tak spustí, nebo v horším případě s brekem.

Ráno pak sice celkem dlouho spí, ale to noční schovávání se po domě, aby se muž mohl vyspat, mě celkem ničí...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 19:37

Sairon súcitím, obdivujem všetky matky, ktoré v noci vstávajú k deťom samé, mne v noci aspoň prebalí muž, kým sa ja zmátožím a nachystám si vankúše do polohy na kojenie, prípadne malého v noci pomáha nosiť ak sa nechce nechať uspať kojením. Ale dnes ho tiež idem poslať spať do obývačky, aby sa konečne normálne vyspal.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 20:01

DrowRanger  me zas až tak nevadí to noční vstávání,naštěstí přes noc spí malá 5-6 hod v kuse,ale to pozdní usínání je hrozný, bývalá jsem ten typ, co chodíval spát brzo a po 10 hod nefungoval.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 20:12

Candance je teprv pred pulkou mesice, tak treba jeste stihnes ty hodiny prace nahnat? Soucitim, znam.nedavno jsem nastupovala do nove prace a samozrejme jsem hned ve zkusebce musela nekolikrat zustat doma. Lepila jsem to, jak se dalo.prvni den dva doma ja, pak jsem prosila babicky o pomoc, OCR jsem si brat nechtela.v minule praci jsem si to ridila sama dle potreby, nikoho jsem se o volno prosit nemusela, ale popravde to byl jeste vetsi stres nez ted - zadna zastupitelnost, vse clovek musel dotahnout sam - ze dite breci nebo ma ctyricirky byl muj problem. 

Nemuzes to nejak polepit s pomoci manzela?ze by treba k tomu zubari sel on, vzal si na 1 den HO, aby ses nedostala do nejakeho presu? My to tak ted delame, jinak uz bych byla asi bez prace;)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:29

Sairon mňa zas zabíja, že zvyčajne nespí skoro vôbec cez deň, dnes som počítala, že 17 hodín denne strávi buď na rukách alebo kojením, šialené číslo, keď si predstavím, že by som na to mala byť sama (tých 7 hodín je cca čas, čo strávi v noci v postieľke + 2 prechádzky v kočíku ak je dobrý deň).

A keď som ho pred 30 minútami konečne uspala pri kojení (40 minút zlostenia sa na prsníku...), tak sa zobudil pri prekladaní do positeľky a odvtedy len reve...ach 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:47

Všechny matky, co si tady stěžujou na nespavý, neklidný, setrvale řvoucí dítko... mám jednu radu: chce to trpělivost.

Těm našim harantům už bude půl roku, a vždycky je vyfásnu růžolící a smějící, nebo v bezvědomí  Má to teda fakt jen jednu chybu - musela jsem nejdřív povít (a odchovat)  jejich otce  

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:57

Mladší má nové oblíbené čtení:

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:58

DrowRanger už ti to tu radily - fakt to nepočítej! a jestli aspoň trochu a někdy spí v noci, tak si toho važ a nezakřikni... však ve dne se spát nemá:-) časem si ve dne bude trošku hrát a koukat co kde lítá a nebudeš ho muset pořád bavit ty - každopádně to že je ve dne vzhůru je úplně v pořádku.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:13

viktorka_od splavu tak ono je to pre mňa zaujímavé, najmä z hľadiska, že absolútne nechápem, ako to môže niekto v zdraví prežiť, ak je na to dieťa sám . Pre mňa osobne by to asi bolo nezvládnuteľné, tým duplom ak by dieťa aj plakalo, to som si vyskúšaa, že to vtedy jednoducho nedávam.

Dnes mi to je tak nejak celkom jedno, malý je síce zlý a zlostí sa, nedá sa momentálne uspať a akeď zaspí, je to na pár minút, ale neplače, to je super.

A teda, hlavne moje (aj mužove) kríže už čakajú, kedy sa im trošku uľaví od toho večného nosenia .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:25

DrowRanger já nebyla úplně sama, ale tatínek odmítal cokoliv absolvovat sám.. no popravdě vůbec si už nevybavuju jak je možný že jsem to přežila, ale byla jsem vážně zoufalá a k smrti vyčerpaná

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:31

DrowRanger asi jako viktorka. muz byl sedm noci z mesice na nocnich. zas mi mohl trochu pomoct ve dne. bylo to strasne, ale zas to druhe dite uz zas v pohode. 

proste neklad na sebe ani na nej moc velke naroky, ono to nejak pujde. nejlepsi je fakt delat, jak te to pusti. dite spi ve dne, tak ty spi ve dne, on spi v noci, ty spi v noci. (ja bych ho teda akorat nenechavala prilis dlouho spat navecer). ono se to casem zlepsi, nekdy rychleji, nekdy to chvilku trva, aby vzdy to nakonec prejde.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 00:30
Reakce na barbucha:

Všechny matky, co si tady stěžujou na nespavý, neklidný, setrvale řvoucí dítko... mám jednu radu: chce to trpělivost.

Těm našim harantům už bude půl roku, a vždycky je vyfásnu růžolící a smějící, nebo v bezvědomí  Má to teda fakt jen jednu chybu - musela jsem nejdřív povít (a odchovat)  jejich otce