Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7586 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:21

viktorka_od splavu Tohle je úplně strašný. Jak každá máma s tím prvním miminem neví, snaží se, uspává pořád dokola, plíží se pryč, aby něco udělala. A pak najednou o půl roku, rok pozdědi víš, že to bylo úplně blbě, žes měla klidně ležet s miminem půl dne v posteli, když to šlo, ale už to nevrátíš a s druhým už to nikdy nepůjde, protože to první už tě nenechá.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:21

DrowRanger

U nás byla jediná možnost - neodkládat. Ani v té posteli se mnou nespala. Fungovalo jedině vozit (ale pěkně svižně!) nebo nosit a houpat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:23

žluťásek Já bych byla bývala ležela do alelujá, leč nefungovalo to

Offline žluťásek
Avatar
7586 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:29

Sweet Potato Já jsem ležela a nosila myslím hodně, ale stejně zpětně vidím, že jsem úplně zbytečně pořád řešila, jak a kdy odložit. Měla jsem se víc válet s miminem v náručí a číst si :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:36

viktorka_od splavu no to sa mi páčiť nebude, lebo v tej polohe to zatiaľ bolí a bohužiaľ to brucho začína bolieť aj keď neležím. A mám pocit, že sa mi z toho otvára rana po operácii, čiže ležanie fakt v takej dĺžke neprichádza do úvahy. Skúšala som už aj také srandy, že si malého položiť na brucho - reve, vedľa mňa kým ja sedím a neležím na boku alebo ležím na chrbte - reve, držať ho za ručičku - reve, hladkať ho, reve... Muž skúšal ležať vedľa neho, ale teda chýbajú mu k plnej spokojnosti bábätka prsia .

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:45

DrowRanger jóój títo chlapi...nenakoja a nenakoja...

My sme to volali podložkový senzor (to ešte neboli bežné matracové senzory v každej postieľke). Proste akokoľvek tvrdo spalo na dotyk matraca sa bezpečne zobudilo .

No....raz to proste prejde.

Offline Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:48

DrowRanger Já vím, že se s tím zavinutím pořád vnucuji, ale zkus to zavinutí do plenky nastudovat někde na internetu a zkus už kojit zavinutého, ať s ním pak už nemusíš manipulovat. U nás to fungovalo báječně 

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:52

žluťásek U tebe se teda vzpomínkovej optimismus dostavil hodně brzo. Já si dosud pamatuju, že řev u čtení dost rušil a na balónu mi písmenka skákala před očima

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:00

Sweet Potato číst je třeba na internetu, písmenka jsou větší a dál, to se dá. knížka ne

DrowRanger souhlas s žluťásek a viktorka_od splavu  to dítě prostě tu přítomnost potřebuje. Čím dřív se ta potřeba naplní, tím dřív to odezní. Tím neříkám zítra nebo za týden. Ale chápu problém z jizvou a přidělat si na zdravotní potíže by bylo fajn, takže já jsem s naším přísavkou objevila, že mi fungovalo vibrační lehátko. Měla jsem ho půjčené od kamarádky, nevzpomínám si na značku. Ale je to lehátko, co lehce vibruje. Takže když jsem malého uspala v zavinovačce (pozor, důležitý bod, zůstalo mu to teplo, bez zavinovačky pocítí, že je změna), tak jsem ho do již vibrujícího lehátka mohla odložit. Upozorňuju, že dokud lehátko vibrovalo, dítě spalo. Pokud jsem vibrace vypnula, tak byl do dvou minut vzhůru.

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:07

Já ted přemýšlím nad dudlikem. Nechce se mi ho používat a bát se co to udělá s kojenim a jak se pak budu snažit odnaučit, ale když vidím jak se s ním dokáže Baru i z hrozného řevu uklidnit, tak si říkám že nejde o nějakou berličku pro mě ale že je důležité, že jí to pomůže do pohody. Ale i tak se snažím to zvládnout bez něj ale nevím li to není zbytečné trápení nás obou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:08
Reakce na žluťásek:

viktorka_od splavu Tohle je úplně strašný. Jak každá máma s tím prvním miminem neví, snaží se, uspává pořád dokola, plíží se pryč, aby něco udělala. A pak najednou o půl roku, rok pozdědi víš, že to bylo úplně blbě, žes měla klidně ležet s miminem půl dne v posteli, když to šlo, ale už to nevrátíš a s druhým už to nikdy nepůjde, protože to první už tě nenechá.

hlavně, když to funguje! já bych bývala klidně i 23,5h denně ležela ale ani to nešlo...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:11

Sairon jo je to zbytečné trápení a s kojením dudlík neudělá nic. láhev to jo, ale dudlík fakt ne

Offline Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:16

Sairon Mně navrhly dudlík už sestry v porodnici, neměl problém s přisáváním, uměl to ukázkově od prvního okamžiku, tak mi řekly, že se nedoporučuje dětem, které mají problémy s kojením, a že mu určitě neublíží. Takže měl dudlík od narození. Bez něj bychom se dost trápili. S odnaučováním nestresuju, má ho jen na večerní usínání, nechodí s ním přes den, nějak akceptoval, že dudlík patří do postele a z postele se nevynáší  Myslím, že ta chvilka mu zuby nepokazí.

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:18

Sairon hlasujem za dudlík

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:19

Sairon Řeš problém, který máš, ne ten, který by možná mohl nastat. A buď šťastná, že ji dudlík uklidní.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:20

Když už jsme u toho zavinování - rychlozavinovačka, nebo normální zavinovačka? Nějaké tipy? Budu mít podzimní/zimní mimino a chladnej byt k tomu, takže balení do pleny nepředpokládám. Ale nějak jsem z té nabídky zmatená. Vypadá to dneska trochu jinak, než si pamatuju od mladších sourozenců 

Offline Garfie
Avatar
23813 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:28

Sairon Šmarjá dudlík, nejlepší vynález, vůbec neváhej. To bylo jako "on"/ "off". Jediný problém je to nepřehnat a umět včas utnout, protože větší chodící deti s dudlem je katastrofa. Dělala jsem to stejně jako Pinot, dudlík patří do postele. 

Offline žluťásek
Avatar
7586 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:28

Sweet Potato Hele, popravdě když tady čtu o těch novorozených miminkách, tak mě napadá, jestli si tu dobu už nějak neidealizuju. Teď mám pocit, že jsem měla ještě přidat na nošení v šátku, víc kojit a přestat řešit nějaký přední a zadní mlíko, jestli nemůže bejt přejedenej, nezvykat na kočárek a nechat si ho v klidu u sebe v šátku i venku...

Jenže zas ne každá máma je supermanka, která snese 24 hodinový kontakt.

Náš drobeček je teďka tak hrozně moc senzační, že se mi už asi vymazaly vzpomínky na ten příšerný první půlrok kdy jen brečel, ať jsem dělala cokoliv. Mám ty první měsíce úplně v mlze. Absolutně mě děsí představa, že bych to ještě někdy měla zažít.

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:31

Děkuji všem,mám prostě v oblibě dělat si věci složitější než jsou .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 19:31
Reakce na žluťásek:

Mám ty první měsíce úplně v mlze. Absolutně mě děsí představa, že bych to ještě někdy měla zažít.

​proto mě docela udivujou ty matky 40+, protože já jsem si zcela jistá, že znovu už bych to nepřežila. jistě je šance že dítě bude hodňoučké.. ale nikdy nevíš. ve dvaceti přežiješ cokoliv (propařené noci, nebo probděné s dítětem, to je fuk), ve třiceti to nějak vydržíš, ve čtyřiceti už je to o zdraví a v padesáti o život:D