Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 15:14

paktofonika Dík. Zkusím si o tom taky něco najít.

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 15:17

paktofonika Mě by to rušilo, ale u spousty dětí to fakt funguje. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 15:23

paktofonika měla jsem v mobilu aplikaci s různými zvuky, pouštěla jsem zvuky z dělohy - takové šumění s tlukotem srdce. Syn to potřeboval ke spaní hodně dlouho, tak do půl roku minimálně. Já jsem si na to rychle zvykla a uspávalo mě to taky.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 15:55

paktofonika chtěla jsem napsat to, co žluťásek že stačí pustit z tabletu nebo telefonu. Hračky netřeba. Jednu chvíli jsme spávali za zvuku vysavače

Offline dynda
Avatar
7258 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 17:21

Karja 

6 měsíců je dobrý, to začíná hodně dětí a baví je to (a dobře je to utahá).

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 17:27

tenzie mala stravila v podstate cele leto v bazene nebo u more, takze dnesni uspech zarucen.

ziginka hotel imperial, dalsi kurz uz budu smerovat do bc kenny klubu ve FM.

Karja 9 mesicu, pres leto se neplavalo :(

Online Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 22:02

MaeGandal Náš vnuk usínal taky za zvuku vysavače.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 12:40

paktofonika ja som to dostala k malej, u nej to vôbec nefunguje, neukľudní ju to ani trochu. Zaujímavé je, že moje pššš ju ukľudní. No a mňa ten zvuk tej plyšovej hračky doslova irituje, ale je pravda, že som to ešte nepoužila pri potrebe sa sústrediť

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 12:47

no a vyzerá to tak, že kojenec sa predsa len od matky nakaziť môže. Alebo je to len náhoda, ale s nádchou bojujeme momentálne obidve. Takže sme bežali kúpiť odsávačku hlienov, a malej sa to bohovsky páči. Vždy ma rozosmeje ako sa pritom tvári blažene

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 12:56

betsey uzivej si, ze zatim nebojuje. Me v jednu chvili chybela treti az ctvrta ruka jak prte zjistilo ze mavanim rucickama tu odsavacku posune od sebe. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 16:10

Máte niekto dáky typ ako novorodenca "prinútiť" spať bez prítomnosti matky? Cez deň aj keď zaspí pri kojení alebo nosení, akonáhle ho položím do postieľky, je hore, zaspí na dlhšie len ak pri ňom ležím ja a len ak ležím v jednej určitej polohe, v ktorej sa mi ešte moc ležať kvôli cisárskemu nedá (bolí ma z toho brucho aj jazva). Do postieľky aj keď ho preložím ozaj tvrdo spiaceho, do 10 minút je hore, občas si pospí v kočíku. Minule som mu čítala článok, že ako novorodenec by mal prespať 16 až 20 hodín a nie ich 16 prebdieť, nezabralo to .

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 17:14

DrowRanger tip neporadim ale necitaj tie tabulky co dieta ma a nema prespat. mna to vzdy akurat nasralo lebo ja som mala nespavca.

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 17:26

DrowRanger Taky doporučuji nesčítat čas, který dítě naspalo, a už vůbec ne čas, který se podaří prospat tobě. Když jsem s tím přestala, velmi se mi ulevilo  A co ty tipy, co tu už padly? Pevné zavinutí (ale opravdu pevné, tak aby fakt nemohlo hýbat ručičkami), hacku, bílý šum?

Offline Karja
Avatar
35832 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:04

DrowRanger Je mu dost teplo? To mi poradila mama a zabralo mi to. A co muz, na toho nezabira, jen na tebe? No a taky jsme dosf jezdili kocarkem, to jezdime doted teda. Protoze v postylce, kdyz sebou mele, tak neni moznost povozit a zase uspat.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:05

Pinot Noir biely šum nezaberá, pevné zavinutie tiež nie, lebo mu je vtedy teplo a nespí zas preto (skúšala som ho zavinúť do plienky a to zas neviem ja, navyše zaspáva pri kojení a mnipuláciou po kojení ho vždy preberiem ), hačku zatiaľ nemám, uhojdať k spánku vieme aj na fitlopte, len ide o to, že po preložení sa zobudí. Inak časy nejak nesčítavam, ale vidím na ňom, že je unavený a spať chce, len nevie zaspať sám a ja ozaj nemôžem stráviť celý deň v posteli s ním (teda okrem časov, keď nekojím, neprebaľujem alebo nenosím ). Blbé je, že doeteraz fungoval ako uspávač muž, ale už pár dní je malý orientovaný fakt len na mňa.

eless ja neviem, či je malý nespavec, alebo len potrebujem nájsť spôsob ako ho uložiť, leo zaspať zaspí, ale spí fakt krátko alebo sa po prebudení zobudí, navyše si strieda dni, kedy spí o dosť lepšie a dni, kedy nechce spať vôbec, ale fakt na ňom vidno tú mrzutosť a únavu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:08

DrowRanger já ti bohužel neporadím, ale kdybys chtěla doma někoho, kdo prospí 16-20 hodin, rozhodně si pořiď kočku a ne kojence tyhle cifry vymýšlí nějaký obzvlášť záludný sadista

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:12

Karja práveže je mu moc teplo v zavinovačke, bez zavinovačky sa ale nechce nechať nosiť a hojdať na lopte (neviem či ho zle držíme, alebo mu to je nepríjemné?). Kočiar zatiaľ zvláda len v prípade, ak ho tam položím polouspatého, dnes napr. sme sa z oboch prechádzok vracali po 10 minútach, dieťa som mala na rukách, lebo bol fialový od revu, čiže zatiaľ kočiar ako uspávač nefungue. 

Mysím, že na 100% by zabrala šatka, ale zatiaľ ešte nechcem šatkovať, kým sa mi úplne nezhojí rez (dnes som malého 2x niesla domov, muž tlačil kočiar a držal psa a cítim brucho) a viac sa neosmelím.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:14

DrowRanger Já vím, že to nechceš slyšet, ale ti novorozenci, co naspí dvacet hodin denně a spinkají sladce v postýlce, těch je fakt málo. Naprostá většina dětí, co znám, první měsíce buď plakala nebo byla spokojená a spavá, ale u mámy v náručí nebo v šátku, popřípadě v hacce.

Dítě bylo devět měsíců zvyklé na hluk, těsno, teplo, pohyb. Trvá mu dlouho, než se naučí fungovat v našem světě.

Můj syn byl v podstatě na spaní neodložitelný do nějakých osmi devíti měsíců, minimálně do roka jsem se musela z ložnice plížit po špičkách a odkládala jsem ho po milimetrech.

Jestli nechceš uspávat ho a nechávat spát na sobě v šátku (s maličkým miminkem tak jde dělat spousta věcí, ještě moc nepřekáží a když je dobře uvázané, nemusíš mu nijak jistit hlavičku apod), zkusila bych tu hacku. Nám skutečně hrozně moc pomohla. Sice jsem musela malýho pořád houpat, ale dalo se natáhnout šňůru ke gauči a zatímco jsem houpala nohou, mohla jsem se třeba najíst nebo si chvíli číst, brouzdat na netu, udělat online nákup a tak.

A ještě jsem si vzpomněla - až někdy kolem myslím třetího měsíce jsem si přečetla knihu Nejšťastnější miminko v okolí od dr. Karpa a zjistila, že všechny ty věci, co radí, jsem sice dělala, ale tak nějak chaoticky. Jak jsem začala používat jeho uspávací metodu, malej najednou začal mnohem líp usínat. Sice nenaspal dlouhé hodiny, ale uspávání se z hodiny zkrátilo třeba na deset minut. Buď si to najdi někde na netu, nebo půjč knihu v knihovně. Ve zkratce jde o pět bodů, které je potřeba udělat v tomto pořadí:
- dítě pevně zavinout do velké plenky
- nechat ho dudlat - buď uspávat u kojení, nebo pokud nekojíš/používáš dudlík, tak třeba po kojení s dudlíkem, případně i malíčkem v puse
- položit si ho do náručí trochu na bok, bříškem opřeného o tebe
- začít ho uhoupávat takovým systematickým pohybem, aby se jakoby mírně natřásal - mně fungovalo poplácávat ho po zadečku
- pustit k tomu bílý šum (fén, vysavač, zvuky deště, sprchy, co vydržíš dlouho - ideální je, aby mu to šumělo celou dobu spánku, ne abys to hned po uspání vypnula)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:14

viktorka_od splavu už aj také padlo u nás doma, že sme si mali radšej druhého psa zabezpečiť 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2018 18:15

DrowRanger asi se ti to nebude líbit, ale nejlepší by bylo fakt zůstat s ním v té posteli