Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 07:59

letfenixa nene, u ní za to, kromě neschopnosti doktora, mohly předchozí gyn operace a ty já za sebou nemám. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 08:00

Allysa však já s tebou souhlasím. 

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:02
Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:16

A abych jenom nekritizovala cizí domací poměry,  zde náš aktualní zdroj stresu a frustrací

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:16

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:23
Reakce na rysamona:

Jen ještě kdo chodí s dítětem k doktorovi. Teď jsem tam byla s dcerou a přišel tam starší pán s malou holčičkou. A on to byl děda. To se tedy přiznám jsem ještě nezažila.

​kdyz jsem byla v porodnici s mladsim, hlidal dceru deda (muj otec) a kdyz si zlomila ruku tak holt byl s ni i ve spitale a na rovnani.. mozna na te preventivce by mi to prislo divny, ale jinak proc ne?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:43

Allysa ale ňuňu

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:58

rysamona Mamka už pákrát byla s klukama na očkování, ale už jsou docela velcí.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 02. května 2024 08:59

moora Tak držíme palce, ať se to srovná.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:00

Garfie 

Ono je toho docela hodně. Nevím, jestli je to rozmazlenost, nezralost, ADD, PAS... Dítě má celou řadu takových zvláštnůstek, že kdyby byly silnější, tak je to jasný autista. Kdyby normálně fungoval, tak to nikdo neřeší, ale nefunguje, a mě to trápí, protože zatím se to zhoršuje. Největší problém je v tom, že odmítá pracovat, když je potřeba. Naposledy, když dostali cvičení na známky ve čtvrtletí, tak vůbec nezačal. Všechna cvičení dělal až v jiné hodině. Když to na něj takhle přijde, tak s ním nic nezmůžou, ani učitelka, ani asistentka, nikdo. Když je dobrý den, tak se to obejde bez scény, když je horší den, tak to mají i s výstupem (a ty jeho výstupy ho společensky dost hendikepují). On má záseky i doma - s oblékáním, čištěním zubů, uklízením, ale nečekali jsme, že to bude i ve škole s učením. 

Blbý je, že to není jako angína, že máš problém, jdeš k doktorovi. Poradny v našem kraji buď neberou vůbec, nebo dávají na pořadník s tím, že se rok čeká na vyšetření. Tak já si ho teď zařizuju, abych ho za rok mohla absolvovat nebo ho zrušila, když se to samo zlepší. Ale po telefonu mi rovnou řekli, že by to chtělo i vyšetření od kl. psychologa, že by nás na něj nejspíš stejně poslali a bylo by to pak akorát další čekání na další termín. No, souběžně jsem teda dala žádost ještě na jedno místo, kde nás možná vezmou dříve, uvidíme.

Čeká nás škola v přírodě, tak jsem zvědavá, jak to chlapeček zvládne.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:11

dynda Jo, tak to chápu. Může se to změnit a nemusí...čekačka na ty termíny je všude, my čekali snad půl roku. Ale součástí bylo i vyšetření psychologem, přímo v poradně, to je naprd, že to musíš řešit nadvakrát. :-(

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 09:13

brrr nemusí na to mít nějaký papír, když s nimi jde? Jinak mi na tom nepřijde nic divného, když dítě souhlasí (v případě těch menších). Na preventivce bych se asi trochu zarazila, právě kvůli tomu, že nemusí vědět, co to dítě umí.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:15

Garfie 

Já si říkám, že bych byla šťastná, kdyby byl "normální" a třeba jsme řešili rozflákaný okno, ale to ne. Tak jsem aspoň šťastná, že jsme zdraví (teda když odmyslím rýmy, kašle, teploty, blití, průjmy, záněty v očích, uších...). Vyčerpává mě to všechno hrozně moc ale.

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:19

dynda obejmula bych tě, kdybych mohla . Rozumím ti.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 09:21

dynda to věřím, jsou to starosti. Snad se to usadí, syn dozraje a za rok termíny zrušíš. Máte teda štěstí na paní učitelku.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:27

Pinot Noir 

Děkuju, já moc nestíhám, ale sleduju to tady a vím, čím si kdo procházíte.

Tak víš, jak - člověku to nepomůže, že i někdo jiný má starosti, ale aspoň ví, že v tom není sám. (To jsem teda slyšela při těch X hovorech s poradnami, všude zástupy dětí, které čekají na pomoc. Ale zase aspoň všude se snažili mi nějak poradit, pochválili paní učitelku a tak. Dobré slovo je nic nestojí a mně to hodně zlepšilo náladu.)

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:30

Vyskočilo na mě tohle (teď už jsem fakt přesvědčená, že ty technologie už umí číst i myšlenky ), tak jsem to celé přečetla a ve spoustě příspěvků nás vidím. 

https://www.emimino.cz/diskuse/citim-se-hrozne-nestandardni-dite-525204/

Je ovšem fascinující, že do těchto diskuzí se vždycky dřív nebo později s prominutím přise*e nějaká taková pizda s podobnými kecy.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:33

Evaeva 

Učitelka je skvělá to musím zaklepat na dřevo. Bohužel nevíme, kolik let ji třída bude mít, v tomhle je tu teď velká nejistota, ale druhá třída by ještě měla klapnout. Vlastně z těch ženských, co tu učí 1. stupeň jsme určitě dostali tu nejlepší pro tuhle situaci. U dcery si myslím, že je úplně buřt, koho vyfasuje. Ona vypadá na tu holčičku, co tou školou prostě propluje s širokým úsměvem na rtech, maximálně budeme řešit kecání s kámoškama. Snad.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:34

Evaeva Papír neměla, ale možna jsem volala sestřičce, jestli mají vakcínu, tak jsem řekla, že s nimi půhde oba. Ale fakt si nejsem jista a popravdě by mě to ani nenapadlo.