Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 22:53

viktorka_od splavu U nás sa hovorí Ďoďo  A Štefanovi Pišta. Pritom Jozef a Štefan sú veľmi pekné mená, ale deťom by som ich nedala ani za nič. 

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 23:08

Z mojej skusenosti zo skoly deti nemaju problem s akymkolvek menom spoluziaka. Ak sa chcu vysmiat, najdu si hocijaky dovod.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 23:20

rasaNori Donutila jsi me se zamyslet a beru zpet, libi se mi to Bara, Sara - oboji hezky

Offline brrr
Avatar
10056 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 10:31

Mutziputzi @rasaNori Představuju se taky většinou Bára, to ofiko jméno je takové dlouhé, neskladné a v zásadě mi tak nikdo neříká. Ale mám ho ráda a neumím si představit, že bych se jmenovala tou zkrácenou verzí. (Zase kombinace dlouhé jméno + dlouhé příjmení je vražedné, když člověk musí celým jménem podepsat bambilion papírů )

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 10:38

brrr dlouhý příjmení je peklo...

Zdrobnělinou nebo zkráceninou bych se jmenovat nechtěla, přijde mi to takový nedůstojný, familierní, i pak třeba v práci to mít jako oficiální podpis...nelíbí se mi to.

Offline Sweet Potato
Avatar
34884 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 10:40

Potrefenáhusa Je to divný. Plus to furt muset někomu vysvětlovat, že se tak fakt jmenuju.

Offline brrr
Avatar
10056 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 10:42

Potrefenáhusa Jo, to máš pravdu, v oficiálním jednání se taky představuju plným jménem a docela mě zaskočí, když se lidi představují tou zkratkou. Teď jsem třeba jednala s nějakou paní, kterou jsem v životě neviděla a ta se všude podepisovala Katka.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:29

Potrefenáhusa souhlasím, mám to se zdrobnělinou a zkráceninou stejně, taky bych se tak něchtěla jmenovat.... a nelíbí se mi ani ty "kratší" ale oficiální tvary jmen... martina - marta, pavlína - pavla, karolína - karla.... 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:47
Reakce na paktofonika:

viktorka_od splavu U nás sa hovorí Ďoďo  A Štefanovi Pišta. Pritom Jozef a Štefan sú veľmi pekné mená, ale deťom by som ich nedala ani za nič. 

​U nás našťastie len Dodo . A Ladislavovi Laco.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:53

nolita No to si mi pripomenula nočnú moru keď mi v Čr všetci hovorili Marťo, Marta  Pritom u nás je Marta a Martina sú dve rôzne mená. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:55

paktofonika u nás taky... marťo je zdrobnělina od martiny, martě by se říkalo marto nebo třeba marti (použitelné pro obě jména)...

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:56

paktofonika Marťo je fakt desny! Jedna znama mi rika tez jednim tvarem jmena, ze kteryho ale fakt zvracim.  A Ďoďo je kristapana podle ceho? To je jak botanicky nazev nejakeho papouska.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:56

nolita Všetky tieto odvodeniny sú divné :D Martina a hotovo. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:58

Luna Od čoho to neviem a niektoré verzie som ani nepočula. A Bobeš, Bobšík, Pepák a Pepísek ma rozsekali 

Česky

Pepa, Pepík, Pepíček, Pepánek, Pepča, Jožka, Josí, Jožin, Joža, Jozífek, Jožan, Jozin, Pípa, Pepek, Pepísek, Pepulka, Pepan, Pepák, Pepíno, Pepin

Slovensky

Jožko, Jožino, Jojko, Jojo, Dodo, Ďoďo, Ošo (rusínsky), Bobeš, Bobšík, Joky

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:00

paktofonika No uuuf teda, jesteze to byla holka. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:00

Jsem tu už asi psala, že Josefové jsou tradice v mojí vyvdaný rodině, už to vypadalo, že to tchýně dokáže zlomit, ale nakonec to nějak přehodnotila a ze tří synů ten poslední toho Josefa nakonec schytal. A už to je dost archaický, v okolí mimo rodinu žádnýho dalšího nemám a muž taky ne, vlastně jedinej další Josef, kterej mě napadá (a není mu 50+), je ten od ice :-).

A líbí se mi jména Sára i Ráchel, akorát mám okolo sebe hrozně fenek Sár, tak si nejsem jistá, jestli bych to jméno dala dítěti. A Ráchel jsem se hrozně chtěla jmenovat v pubertě a plánovala jsem se nechat přejmenovat, ale zatím an to nedošlo a asi už to se svým rodným jménem doklepu :-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34884 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:03

Zina Ráchel se mi taky moc líbilo. Akorát na plavání jedna maminka své malé Ráchel říkala Rášo, to mne dost odradilo.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:07

Sweet Potato Ráša nic moc teda. A asi by to taky dneska svádělo k "rejčl".

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:14

Zina Mám kamaráda Josefa a říká se mu Josef. Představil se nám tak na střední a v jeho okolí mu tak říkají všichni. Pro maminku je Josífek, byť mu táhne na čtyřicet

Přijde mi, že veškerá jména, která se mi líbí a jsou v té době neobvyklá, se do pár let stanou masovkou. Na střední se mi líbila Eliška, na výšce Sofie, pak Ema a Simona. Tak se teď bojím, že Zita nebo Malvína, se za pár let bude jmenovat každé mimino v okolí

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:16

paktofonika marťas!