Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Len
Avatar
2210 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 13:17

žluťásek Ne každej to zvládá. Třeba dneska jsem vrčela jak v noci, tak ráno. A první hodinu jsem jen dohlížela, aby dítě přežilo, než že bych se mu nějak věnovala. Tak trochu bych čekala, že když vstává běžně mezi 5-6, tak by aspoň nemusel usínat až v půl desátý. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 13:22

Tak abych vás potěšila, úplně všechny moje děti, které odmala vstávaly kolem 5.hodiny a chtěly si hraaaaaat, hurá, mami, spolu, teď, tak se postupně transformovaly na ranní zombiky typu nemluv na mě a už zase je ráno, proč. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 13:36

žluťásek jsem ráno úplně stejně nepoužitelná, kluci teda naštěstí nikdy nevstávali dřív než v půl sedmé. Ve dvou letech byl starší syn schopný si klidně i hodinu po probuzení sám hrát, teď je mu 3,5 a ráno si sám hrát nechce. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 13:42

Mha to sice jo, ale vydrží mu to tak do osmi, pak huraa co je k snídani, televize volume doprava a jedeem

jinak jednou jsem to zkusila, v těch pět vstát a normálně začít ráno, je pravda že v devět jsem měla všechno hotový, jenže jsem byla uplně hotová taky a představa celýho dne před sebou až do večera, to bylo strašný, strašný. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 13:56

viktorka_od splavu jenže ti skřivani to nepochopí. A naše společnost je nějak nastavená na to, že kdo vstává po osmý je povaleč a lempl a celej den prospí. Vadí mi to a občas lžu, v kolik jsme vstávali, abych nemusela poslouchat ty kecy

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 14:21

žluťásek v tomhle je kouzelnej můj muž, úplně nejzoufalejsi ze všech zoufalych sov, kterej bejva většinu dopoledne úplně nemoznej, to mi vzdycky vypráví, jak o víkendu vstaneme brzo, protože pak je ten den takovej dlouhej a hodně se stihne!!!

no a pak já vstávám s miminem po 7, udělám par marných pokusu ho vylovit z postele, nakonec se vykulí vyspinkanej do růžova v 11 a když mu na dotaz, co budeme dělat, odpovím po ctyrhodinovy sichte, ze jsem už uplne mrtvá, vykuli překvapeně oči a zeptá se: Z čeho? 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 14:59

žluťásek no mne je to tiež trochu ťažko pochopiť, vstávam cez týždeň 5.30 a cez víkend najneskôr o siedmej, ale tak ja som odjakživa ranné vtáča. Za mojich mladých čias som fakt trpela tým, že diskotéky sa rozbiehali tak najskôr večer o deviatej, to ja by som už potrebovala ísť vytancovana domov spat

No ale síce nechápem, ale neprudim, môj muž tiež vie ráno dlho spávať a proste to akceptujem

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 15:12

betsey tak to máme doma stejně. Manžel sova, já skrivan. Děti taky, i kdyz u pár se to lepší a myslím, že jsou sovy po tatínkovi. Nejstarší teda skrivan je a zůstane. Takže mne děti ráno nevadí, ale večer už chci mít klid. To moc nechápe manžel. Jinak je pro nás všechny lepší ho nechat vyspat, takže rodinny program vždy až po obědě. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 15:27

betsey když jsem ještě chodila na VŠ, učinila jsem o prázdninách takový pokus. Po 14 dnech, kdy jsem spala, jak jsem chtěla, se mi dařilo, že jsem se budila bez budíku v osm:) Ale překvapuje mě, že i kluci se zatím tváří jako sovy, já jsem totiž taková až od puberty. Než jsem je měla, myslela jsem si, že vůbec není možné, aby malé děti spaly déle než do sedmi.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 15:40

Evaeva syn teď taky vstává celkem brzy, ale posunulo se to až nedávno. Dlouhou dobu na rodičovské dovolené jsme spali třeba do půl desáté. Což bylo neustále tématem posměšků okolí. Podle mě mi jenom zavideli, že se máme dobře a spime si dosyta jak se nám zachce

Offline Len
Avatar
2210 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 15:43

žluťásek Já nepokrytě přiznávám, že fest závidím!!

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 16:05

žluťásek určitě záviděli. My teda takhle dlouho spali párkrát, ale obvyklý čas je mezi půl osmou a osmou většinu jejich života, to je super podle mě. Taky na mě divně koukali, když jsem na cvičení říkala, že na desátou to stíháme jen tak tak. My se ještě střídáme s mužem ve vyspávání o víkendu:) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24469 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 16:14

žluťásek já nezávidím, ani se neposmívám, ale přiznám se, že udržovat nějaké intenzivnější kontakty jako společné akce, dovolené atd. mi s těmi dlouhospáči moc nejde, protože to věčné čekání na ně mě přivádí k šílenství. A že jsme to párkrát zkoušeli. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 16:19

Pinot Noir mne zas berou certi, kdyz se skrivank automaticky domahaji dodrzovani jejich harmonogramu, protoze to je prece "ten spravny". ja nikoho nenutim spat do deviti, ale kdyz me nuti v sest vstavat tak je to ok

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 16:30

Pinot Noir my jsme se občas kvůli nějakému výletu přemohli, ale ne často a pravidelně. Tušila jsem, že je to na dlouhou dobu jedna z posledních příležitostí, kdy si to můžeme užít. Se školkou a prací už to skloubit nejde. Bylo to skvělý a nelituju, i když jsme se třeba míjeli s vrstevníky na hřišti. Za tu pohodu nám to stálo. 

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 17:06

Evaeva VŠ pokus jsem taky dělala. Vůbec život na VŠ byl něco pro mne, ach ach. Chodili jsme s mužem běžně spát mezi půlnocí a jednou ráno, vstávala jsem mezi 8 a 9, a to jen kvůli škole, po prváku jsem si poučeně nechala vždy aspoň jeden den v týdnu přednášky od 12 a ne už v 10, abych se mohla vyspat  to byla krása! Spát do půl 10 už je i na mě moc, ale kdybych žila v ideálním světě, vstávala bych v 8, 8:30. Realita je taková, že malý teď vstává 5:30  to mi teda nevyhovuje ani trochu, ale není to každý den a je to jednom období. Jen co začnu chodit do práce a budu je oba vláčet do školky, budou určitě vyspávat, úplně to vidím.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 17:07

viktorka_od splavu no tak hlavně skřivan většinou nechápe, jak to, že jsem schopna v jedenást večer nějakého výkonu - já je taky nenutím ponocovat. Kdyz dojde na nejhorší, klidně můžu pracovat do jedne v noci a ráno to bez problémů rozchodim, ale v pět ráno v žádném případě nic smysluplneho nevytvořim. když se náhodou hecnu nebo me přinutí sluzebka, tak jsem nejpozději v devět úplně grogy.

Naučit to nejde, muž vstává celý život do prace brzo, předtím začínali v šest, teď v sedm a nezvykl si za 25 let. Říká, že noční jsou dobré alespoň tím, že se na ně nemusí vstávat. 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 17:10

Jinak děti mi vstavaly nejdřív sedm a to jsem starší v sedm ještě kolikrát ukojila ke spaní. Mladší ta je úplně příkladná, o víkendu ji tahame z postele klidně v jedenáct. Představa vstávání s dětma v šest me úplně fyzicky bolí a to jsem to nikdy nezažila. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:04

Pinot Noir tak vstávat na dovolené v deset moc nejde, když chce člověk někam vyrazit, ale dřív jak v osm mi zas přijde přehnané, vždyť kolikrát třeba ještě ani nejsou snídaně. Jeden rok to měla švagrová tak, že před snídaní ještě trávila s dcerou hodinu na hřišti:)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:04

Pinot Noir ted mame navrh na dovolenou právě se sovama, přiznám se, že se mi tam nechce, mimo jiné protože jako jediný dospělý skrivan budu mít většinu dopoledne na krku ještě cizí děti.