Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 11:51

MP Meri tvůj přístup mi připadá naprosto přirozený, a ty nudící se fakt nechápu, já vůbec nevím, co to je, já se nikdy v životě ještě nenudila. a když měly děti občas takové telecí nápady "mamii já se nudím udělej s tim něco" tak jsem je zapojila do domácích prací, a rázem bylo po nudě:-P

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:02

Pinot Noir To byla jen moje zkusenost a je pravda, ze az jako vetsi. Kdyz jsem byla predskolak, tak jsem byla nepochybne spokojena. Sama mam barak, rekonstruujeme a ted jsem se dve hodiny hrabala v hline treba. Ale kdyz jsem byla mala, tak moc nebyly ty spolecne vylety, v kine jsem byla az se skolou na gymplu, kultura vubec, moc se ani nesportovalo. Docela mi chybel nejaky smysluplny rozvoj. Na vylet po okoli se slo, az mel tata okopane brambory. Kdybychom meli statek a bylo to nase zivobyti, tak by to bylo neco jineho. Muz je ze statku a tam se spadana jablka zaorala traktorem a nesbirala se 3 vikendy po sobe...Tim chci asi rict, ze dulezity je urcity kompromis. Ja jsem ta posledni, co by cely zivot podridila diteti, to mi ver . Jako nasi uz taky s vekem prestali tak blbnout, myslim ze s vnukem uz to bude jine.  

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:04
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:04
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:04

dzizisketa chápu, já si myslím, že přednasraná nejsem, spíš moc nechápu, jak to, že před rokem to fungovalo. Ale jasný, jsou mu tři. On se od té doby, co chodí, choval rozumně, takže teď občas koukám, co ho napadne.

S nároky na sebe to mám podobně a musím říct, že jsem spokojená. Ale trochu mě to mrzí ve vztahu k práci, protože se mi bude těžko zase začínat.

A omlouvám se, za tolik zmínění, uklikla jsem se na mobilu.

Offline Karja
Avatar
35825 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:08

MP Meri kolonka ,,ještě se drží,,:-D

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:25

Potrefenáhusa máme taky tu lahev od medely, malá se z ní napít umí, ale nechce. Teď jsem jí koupila ještě jednu tuším od Nuk, líbila se mi ta Suavinex zero, ale nechce se mi zase vyhodit 500 za lahev  Zatím z lahve pila fakt parkrát, ale ráda bych, aby se to naučila a mohla jsem ji v klidu nechat s mužem i na víc než 2 hodiny. Nijak nespochybňuju, že to vyvádění může souviset s dudlíkem a lahví, ale některé lp mi připadají hrozně vyhraněné. Každopádně jak malé po očkování není uplně dobře, tak nemá na vztekání sílu a pije od včera bez problémů

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:29

MPLee očkování ti opravilo dítě:) Za pár měsíců přijdou příkrmy a budeš moct odejít na déle. Já klukům nikdy láhev nedala, jednak jsem se bála, že se pak nebudou chtít kojit a já budu muset míchat um. A taky jsem pak už nebyla schopná nic odsát.

Online Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:54
Reakce na Karja:

MP Meri kolonka ,,ještě se drží,,:-D

Karja to by taky šlo na tričko už by možná stálo za to udělat nějaký parfu merch

viktorka_od splavu já mám třeba spousty aktivit co bych chtěla dělat ale nic není rezalizovatelný v tom minimu času co mám k dispozici. Takže vlastně když už mám chvilku "pro sebe" tak stejně většinou nedělám nic co bych opravdu chtěla, ale prostě jen něco jiného než že se věnuji dětem.

Jinak já teda vymýšlím dětský program, ani ne tak proto že by mě to nějak extra bavilo, ale pořád je to lepší, než nechat ty dny jen tak plynout a dřepět u toho doma nebo na místním hřišti. Když už se neda teď dělat nic zábavnějšího, tak aspoň obrážíme hřiště v okolí. Jako asi by bylo jedno u které skluzavky piju kafe a povídám si s kamarádkou, ale takto je to aspoň "výlet".

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 12:57

Sairon jasně, frustrující ve smyslu že si prostě nemůžeš "jít po svém" to je strašně, ale nudu si vážně nevybavuju. hrozně moc jsem toho přečetla, od té doby už jsem tolik "volného času" neměla - protože číst se dá i při těch neproduktivních činnostech jako nějaké míchání u plotny nebo kojení, uspávání apod. teď můžu dělat víceméně co chci, tak jdu radši ven nebo něco, než ležet s knihou. když jsem ležet musela, tak jsem prostě četla:-) ale já čtení miluju a nejvíc konfliktů s rodiči bylo kvůli tomu, že mi čtení zakazovali:-P

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 13:40

viktorka_od splavu jo, čtení u uspávání bylo super! Mě nejvíc frustrující přijde, že ani s hodnými dětmi nikdy nejsi sama. Všechny svoje aktivity dělám, když se stará muž, právě abych byla sama. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 14:14

Evaeva jj presne. o to horsi, ze ja fakt jsem rada sama. a treba na to spolecne spani vzpominam uplne s odporem, brrr

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 14:17

viktorka_od splavu já právě taky. Společné spaní neoblibují naštěstí ani naše děti.

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 14:33
Reakce na MPLee:

Neviděla jste některá někde něco pro mimina se vzorem jízdních kol? Ideálně aby se to dalo zítra sehnat v Praze? Potřebuju dárek na poslední chvilku

​ja mela pyzama z lindexu, ale tak nekolik let zpet. Jinak znamemu se kupoval k narozeni miminka nejaky mini dres s puntiky (pro fandy tour de france) a melo to velky uspech. Ted to nemuzu najit, neco v tomto duchu

https://www.test2.jakoprofik.cz/produkt/triko-tour-de-france-detske-puntikovane/

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 14:58

Mne taky prijde, ze je rasaNori dost husta a ze se pozastavuje nad tim, ze jsou male deti pretazene a komplikuji dospelym jejich program. Ale to muze byt zkreslene temi prispevky, ja sem pisu taky veci, casto si stezuju, ptam se na blbosti a hledam instantni navod na rodinne stesti, takze to musi vypadat, ze jsem slabsi kus. Coz mozna jsem, ale ne tak moc, jak to z mych prispevku plyne.

Ja detem tedy zivot dost prizpusobila, hlavne ted, co jsem na rodicaku s druhym. Pokud s nimi musim obehat nejake svoje veci, delam to tak, aby to nebylo moc dlouhe, nesnazim se trhnout doktora, nakup a urad v jednom dni. Jinak si s nima moc nehraju, nebudu si lhat do kapsy - nebavi me to. Vytvarne cinnosti, tvoreni atd. me drti a oni to poznaji, pak to konci pocitem zneuznani ma moji strane a materialem za petikilo zadupanym v koberci na strane druhe. Tak to nedelam, jen sem tam ted kvuli ne-školce, aby syn uplne nezapomnel drzet tuzku. Radsi pozvu synovi kamarada, zajistim obed a uklidim vecer bordel, toho schopna jsem a syn je spokojeny.

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 15:20

Gatita ty Lindex pyzama, body, tepláky i mikinu máme, ale z Vinted. Teď to potřebuju jako dalrek pro kamarády od muže. Kdysi asi mělo něco i h&m, podle googlu... No nic, zkusím zítra ten Lidl a kdyztak sehnat aspon dudlík s kolem, ale to už jsou taky staré kolekce

Offline žluťásek
Avatar
7612 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 16:03

MPLee mně uteklo zadání, hledáš dětské oblečení s cyklo motivem? Teď na mě pořád skáče reklama na body s vtipnými potisky, motovidlo.cz. Mají tam i nějaké kolové. https://www.motovidlo.cz/m/38-cyklistika

A jeden chlapeček v okolí nosil Tour de France, to bylo asi odtud https://www.holokolo.cz/deti/obleceni/body

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 16:17

žluťásek Ano, jen to potřebuju sehnat zítra v Praze  Ale tipy si ukládám, ještě se budou hodit! Díky :)

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:50

MP Meri mě máš taky v nějaké skatulce?

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:02

Taková přízemní radost. Po 7 letech jsem z komatu vytáhla svůj účet na vinted a mám pro malého sandály keen cnx za 200,-