Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:46
Reakce na žluťásek:

. . Ale i tak to bylo fajn, nikdo netrval na společných aktivitách. Když to vyšlo, paráda, když ne, každej jsme si udělali program po svým. Když zapadly všechny děti, dokonce jsme dali i Carcassonne.

Jednou jsem absolvovala výlet s dospelakama, kde se trvalo na tom, že budeme všechno dělat společně a za žádných okolností se nerozdělime. Po třech dnech jsem v la na prášky. To pro mě není dovolená, furt se někomu přizpůsobovat. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:48

Karja Mě doteď, než jsi to napsala ty, vůbec nenapadlo, že bych mohla taky mít muže, co by prospal 12 hod ze 24!No, vlastně určitě ne. To by potom nemohl být můj muž.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:54

crazydaisy No co 12 hodin, klidně i jen 7, stačilo by, že by do rána třeba pracoval (to by mi nevadilo:-D), ale na to vstávání v 11 by se mi špatně zvykalo. My jsme odjakživa byli sehraní, s prvním dítětem i vstával třeba trošku později nebo jednou za čas jsem se dospala já. Ale teď solidárně začínáme dny spolu:-D

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:04

žluťásek Mně nevadí mít vlastní program, vlastně spíš naopak, jednou jsme strávili takovou "společnou" dovolenou každý pár v podstatě zvlášť a bylo to super! :-) Večer jsme jen pokecali u vína...aspoň jsme si nelezli na nervy. Ale s dětma, hlavně teda těma většíma už to právě nejde, i když jsou s tím dospělí v pohodě, protože ty děti chtějí trávit čas společně. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:05

Karja já se úplně nejvíc těším, až někam upíchneme děti, a budeme moct do jedenácti spát oba:) Já jsem teda typ, co si klidně dá v sedm snídani a potom ještě zalehne.

Offline žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:10

Garfie jo vidíš, to je pravda. Ale zas s těma většíma mám představu, že už to jde snáz. Neber mi iluze, jo? :-))) 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:10

crazydaisy no jo, to jsou u vás všichni ranní ptáčata. Když jsme celá rodina na chalupě, málokdo vstane před osmou, to jedině já/muž s dětmi. Ale vdala jsem se do rodiny ranních ptáčat, když já chytám druhý dech, oni jdou spát, přispat si znamená vstát v půl osmé. Akorát muž se od nich nějak odrodil, ale celou pubertu tím prý dost trpěl.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:12

Jinak my teď asi poslední tři roky byli na jeden týden s mojí kamarádkou, co má stejně staré děti ve třech, já, ona a můj muž. My spolu chodily na gympl, ona s mužem na vysokou, seznámili jsme se díky ní. A je to super, jak máme vzájemně mezi sebou takový "jedinečný" vztah, všichni se známe už dlouho a každý s každým zvlášť, tak je to takové hrozně na pohodu. To je dovolená, kterou více-méně přizpůsobujeme dětem, my s mužem ráno vstanem, vypijeme někde venku dvě kávy, než se probere ona...a žádný stres. :-) Ale je to čestná výjimka. Jinak já jsem teda ten typ, co chodívá spát poslední a vstává první, takže vyjdu s každým.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:14

žluťásek No tak nejhorší je ten školkový věk :-) To už chtějí být spolu, ale ještě se úplně nezabaví samy, nenachystají si snídani, večeři a tak. Pak už je to pohoda, na minulé dovolené nám dcera dolívala víno do houpací sítě....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:19

žluťásek určitě to s většíma dětma jde, ideálně když třeba můžou ráno samy na snídani a do bazénu (s plavčíkem samozřejmě:-) atd.

continuity já jsem hrozně dlouho jezdívala na hory s našima, resp. odmalinka byla jedna parta, se kterou se jezdilo společně a pokračují v tom i dospělé děti se svýma dětma... a v jednu chvíli už to prostě nešlo, protože jediná správná lyžovačka je vstát a nachystat svačiny - zásadně to musí chystat ženský a musí to být dokonalé chutné výživné, vyrazit tak, ať čekáš pod vlekem než ho pustí, rychle to odjezdíš a šup dom na oběd, kde zas ženským už to voní na plotně co si částečně předvařily doma, odpo se spí a večer hospoda/karty opět s domácíma pochutinama. jednoho dne jsem prostě řekla že se toho účastnit nechci a nebudu, vyrypování proč to nedělám jaktože spím atp poslouchat nemíním jelikož už jsem nějaký ten čas dospělá, scéna.. a teď hafo let už jezdí jen děcka.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:23

Dneska jsme měli úplný marieuden! Dopoledne nějaké pochůzky se starším, zvládli jsme to skvěle a ještě udělali exkurzi na nádraží:) S mužem jsme si vyměnili dary, odpoledne vyřešili nějaké další věci, děti se vyřádily na hřišti a na závěr syn snědl čtyři palačinky. Celý den se obešel bez jediné scény nebo zádrhele, krásně svítilo sluníčko a vůbec. Kdyby byl každý den takový.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:25

viktorka_od splavu my jsme jako děti jezdili na dovolené se dvěma dalšíma rodinama. Všechno to byly skvělé dovolené, ale prostě proto, že si rodiče spolu sedli, všichni měli podobný režim a očekávání. Bez toho to nejde.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:48
Reakce na Garfie:

. Ale s dětma, hlavně teda těma většíma už to právě nejde, i když jsou s tím dospělí v pohodě, protože ty děti chtějí trávit čas společně. 

​toto je nejhorší, když někdo ty děti začne používat jako zbraň. Dela to azhusta moje ségra. Já bych těm mým vysvětlila, že jeden den se rozdělíme, ale ona je masíruje už den předem, jenom pipnu, že bych chtěla něco jiného než ona. 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 21:00
Reakce na Lamicka:

 na leto jsou super tyhle tenisky ze Sportissima. Adidas Fortegym. Lehke a prodysne. Nosivaji je pres rok na telocvik a v lete dotahaji venku. Maji i ruzove.

​nedavno si sem dávala tenisky. Nemůžu je vygooglit v malých velikostech, furt mi to nabízí nejmíň 33. Meli je i na Sportisimu v 28 nebo tak nějak? Nebo zas neumím hledat jak ty závěsy

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 21:10

continuity No tak to je teda úplně na zabití!!

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:38
Offline letfenixa
Avatar
7976 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:50

Kúpila som synovi vrstvené puzzle - život sliepky (od vajca, cez kuriatko k sliepke), zas mu to skladanie nešlo, tak to bolo na mne, potom si spokojne vytiahol dvoj- a trojdielne puzzle a skladal

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 23:04

Lamicka diky

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 23:11

Lamicka máš zkušenosti s jejich velikostmi? Dcera má nohu 17,5 cm, normálně by měla mít cca 28. Ale tady snad objednám 30, zdají se mi ty velikosti nějaké menší.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 23:16

Mulen mě přijdou adidasy menší celkové, i v dospělých velikostech. Určitě o pulcisla, něco i o číslo.