Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:06

MaeGandal tak to bych nechtěla, hlídání dětí musí být reciproční!

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:10

Syn od bábätka vstával pred piatou, najobľúbenejší čas bol 4.44, trvalo pár mesiacov jeho života, kým som pochopila, že on nechápe, že deň môže začať najskôr po 6,00. Keď začal prespávať noci, tak mal interval 19 - 4. To som už chodila do práce, tak jediné plus bolo, že som v pohode stíhala. Vlani, keď začal lockdown, a distancne vzdelávanie, tak sa mu úplne zmenil rytmus a už ho musím ráno budiť, čomu by som v tých ranách začínajúcich pred piatou, nikdy neverila.

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:41

continuity ne každý, kdo vstává nejpozději v sedm, chodí spát se slepicemi ;)

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:45

Pinot Noir Ale někteří by i chtěli...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:46

Pinot Noir no jo tady ty lidi, co jim stačí 4 hodiny spánku, to je úplně jiný živočišný druh

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 18:47

Pinot Noir mne zas berou certi, kdyz se skrivank automaticky domahaji dodrzovani jejich harmonogramu, protoze to je prece "ten spravny". ja nikoho nenutim spat do deviti, ale kdyz me nuti v sest vstavat tak je to ok

​Vstávat nikoho nenutím, to spíš spáčům naopak připadalo vždy OK, že my budeme čekat, protože plonkově čumět někde v penzionu je přece v pohodě, a též se divili, že když jsme v jedenáct konečně někam vyrazili, chceme nejpozději v jednu najít místo na oběd. Neříkám, co je správné, jen říkám, že ty různé režimy můžou i zpřetrhat vztahy. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:02

Evaeva tak ono to tak není prezentováno, ani navrženo, akorát se bojím, že by to tak vyšlo, všichni si chtějí užít dovolenou a vyspat se.

Pinot Noir To naruseni vztahů je přesné. My jsme bohužel taky tým 'v 1 oběd' a nějak je to s naším okolím nekompatibilní. A ne, naše děti nevydrží na susence na překlenutí do tří 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:06

Evaeva Chodím spát nejdřív po půlnoci a probouzím se nejpozději v 6 hod. V létě většinou v 5hod. Jediný, koho jsem tím rozčilovala, byl náš pes. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
440 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:09

Já si speciálně na dovolené užívám brzké ráno jako nejlepší část dne. Jak ze mě spadne stres, tak si svoji skřivanovitost užívám plnými doušky. Normálně v pracovním procesu mám bohužel dost rozhozené spaní, tak jsem po ránu takový chcíplý skřivan a mám problém se vykopat z postele. Ale na dovolené pozorovat východ slunce z moře, popř snídat už někde na alpské louce nebo být první v kavárně a pozorovat probouzející se město, to se mi moc líbí

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:11

MaeGandal tak to my taky v jednu hledáme místo na oběd, to se s pozdějším vstáváním nevylučuje:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:14

crazydaisy mě to nerozčiluje. Sice se to úplně vymyká mému chápání, ale když se ten člověk netváří, že to tak má každý a kdo ne tak promarní život, tak mi to absolutně nevadí. Dokonce si myslím, že můžeš být v kolektivu oblíbená, určitě v rámci procházky skončíš pro rohlíky nebo tak něco:)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:20

Pinot Noir Nemusíš zpřetrhávat vztahy, stačí s takovýma lidma nejezdit na dovolenou!  Vím, o čem mluvíš, tohle je fakt problém, ale na obou stranách, já zase rozumím, že ti spáči si prostě chtějí o dovolené odpočinout...A největší problém je to pak s dětma...

Online žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:34

Garfie souhlasim. My jsme takovou dovolenou absolvovali jednou, s dětmi co vstávaly po šesté, v osm už byl čas na výlet, z koupaliště domů v pět, aby se stihla večeře na šestou. My jsme v té době měli 5měsíční dítě, režim žádný, moje priorita byla aspoň o dovolený se vyspat, nikam se nehonit, jist v restauraci. Dost jsme se míjeli, spíš se v domě tak potkávali než trávili čas společně. Ale i tak to bylo fajn, nikdo netrval na společných aktivitách. Když to vyšlo, paráda, když ne, každej jsme si udělali program po svým. Když zapadly všechny děti, dokonce jsme dali i Carcassonne.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:35

Pinot Noir No přesně, se sovama nikam. Já snad začnu velebit samba do nebes, mě snad doted nenapadlo, že by třeba mohl spát do půl 11. Ježíšmarja, tak to kdyby mě napadlo se rozcházet, musíte mi to pripomenout:-D. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:37

Evaeva Já mám ráda to ráno hlavně v létě na chalupě. V 5hod už se hrabu v záhoně, nikde nikdo, jen ptáci krásně řvou a když po sedmé začnou vstávat ostaní, tak už sedím s kávou a snídaní na zahradě. Nebo třeba u moře, ráno úplně prázdná pláž, ve vodě nikdo, člověk si krásně zaplave. A docela dost toho stihnu, protože můj den má většinou 19 hodin. Akorát toho chudáka psa jsem tím štvala. Naše půlnoční procházky v polích a lese měla ráda, ale ráno se tvářila, že mě nevidí a vždycky se zahrabala pod deku a tvrdě spala dál.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:37

betsey Je, no proto jsem měla ráda letní párty teď ,,ke stáru,, vždycky jsme s kamarády začalo už ve tři, v 8 se tancovalo a do pulnoci šlo domu. Sambo měl ještě takovou partičku v Praze a u nich se vždycky v 11 začlo přemýšlet, jestli se někam vyrazí, to jsem nikdy nechápala:-D

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:43

My máme naštěstí studené starty celá parta, hlavně se fakt nechodí spát před půlnocí, takže ranní dospavani je plošné. Děti jsme si hlídali tak nějak na střídačku. navíc kvůli desetiletým dětem už rozhodně ráno vstávat nebudu, spíš ty moje slouží jako baby sitting pro mrnata. 

A na dovolené, když už s někým jedem, tak se vždy nějak domluvíme. Na celodenní výlet se nejezdí denně a vyrazit na pláž se dá i individuálně.  když s někým jedu na dovolenou, tak fakt nemusíme všechno absolvovat spolu. 

Online 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:45

Když to tady čtu, tak jsem si uvědomila, že jsme na dovolenou nikdy nejeli s jinou rodinou. Jako třeba jsme se domluvili, že jedeme lyžovat do Itálie, řekli jsme si město, středisko, ale jinak vše po vlastní ose, jiné ubytování a tak. Potkali jsme se na svahu, zašli na večeři, ale jinak každý svůj program. Myslím, že v našem případě to byla záchrana pro druhé strany :-). 

Online dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:45

Já jsem lenochod, spát jsem chodila se slepicema jako skřivan a vstávala jsem pozdě jako sova. S dítětem to je úplně jinak. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:46

Karja no my ste taka partia kamošiek, čo sme sa vždy stretávali u jednej na chalupe a ako pribúdali deti, začínali sme čím ďalej tým skôr. Posledná naša party začínala tak o jedenastej doobeda a o ôsmej sme už išli všetky domov