Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:01

rasaNori Tyjo, když já mám pocit, ze mas obrovsky nároky a strasne vysoký očekávání, vždyť i ta trileta je ještě porad strašně maličká a taky asi vy jste porad v nějaký akci, tak asi těžko cekat klidný děti 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:14

Potrefenáhusa me by bohate stacilo kdyby na primy pokyn at neco nedela to taky neudelala do vteriny co ji to reknu...

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:17

rasaNori A zkusilas jí neříkat jí, co nedělat? Třeba by ji to bez tvého návodu ani nenapadlo ;o)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:17

Potrefenáhusa no na moju dokonale sedí, že keď je toho na ňu priveľa, mení sa z milého dieťaťa s ktorým sa dá na všetkom dohodnúť, na nezvládnuteľného spratka. 

Ešte teraz mám v čerstvej pamäti ako sme sa po náročnom popoludní ešte museli zastaviť vo výdajnom okienku OBI po objednávku. To bolo strašné, strašné. Našťastie odvtedy si dávam pozor a nepreťažujem ju, aj keď muž je na mňa niekedy naštvaný, že on by chcel ešte vybaviť hento alebo toto, ale ja zavelím domov

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:18
Reakce na rasaNori:

Potrefenáhusa me by bohate stacilo kdyby na primy pokyn at neco nedela to taky neudelala do vteriny co ji to reknu...

​Tříleté dítě? Tak to good luck

A zkusila jsi ji někdy nechat jen tak, aniž bys jí něco říkala? Ta hláška, ať něco nedělají, totiž ty děti na ten nápad právě přivede. Navíc moc neslyší to "ne" na začátku slova. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:18

Pinot Noir já myslela, že jich má pět. Já znám jednu podobně početnou rodinu a tam to pak hodně bylo na těch nejstarších, nic moc teda.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:19
Reakce na Potrefenáhusa:

​a jak se to kraveni projevuje? Mne přijde, ze jsou na to ti naši ještě mali, já to čekám až s příchodem výchovných vet a příležitosti na ne křičet? 

​No, na tom něco je. Já včera na dceru taky křičela věty, ve kterých mi rezonovala moje máma, a když jsem se slyšela, tak jsem si říkala Hm, tak tohle jsi přesně nechtěla.

Já si teda myslím, že hlavním problémem bylo, že jsem se pokoušela pracovat v přítomnosti nevyspalého dítěte, které umístilo kostičku lega obráceně dcera teď asi definitivně přestala spát po obědě (nebo je to jen období?), ale já v tu dobu byla zvyklá pracovat.

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:22

DruI je to inteligentni holka, poradi si i bez meho navodu. Proto ji rikam at neco nedela...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:24

dzizisketa já souhlasím s tím, že rasaNori má velké nároky. Ale tohle taky není úplně použitelné. Já syna nechám dělat si co chce fakt často, ale jsou chvíle, kdy přesně vím, co udělá. A někdy to musím zakázat a teď právě má období (už několik měsíců), že neposlechne, ječí, říká já chci! a když mu nezabráním fyzicky, udělá to. 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:26

Co jsou podle vas velke naroky? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:28

rasaNori mě třeba přijde, že máš někdy naplánováno hodně věcí, které děti nebaví, a oni potom prostě otravují a zlobí. Což může být jen můj dojem, protože sem asi nepíšeš o dnech, kdy dojdete na hřiště a na nákup.

Online Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:36

rasaNori ale to máš ako s tým "neolizujte to zábradlie". 

Inak tlapkam, mne s pms mizne aj to málo trpezlivosti čo s nimi mám. A nas starší je teraz tiež výživný. Celý deň mám pohodu s mladším, to je slniečko. Konečne si ho trocha užívam, starší je v skolke. Potom prídeme pre staršieho a už v šatni začne škriekat, že sa nechce obliecť, vonku zas že nepadajú nanuky z neba alebo nejaká blbosť a takýto vie byt striedavo do večera. A on jaci tak strašne, že si sám zápchava uši . Ja vždy preňho prídem s tak dobrou náladou, ktorú mi dokáže do 5 minut pokaziť. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:42

rasaNori já bych ten velký nárok v popsané situaci viděla v tom, že čekáš, že unavené dítě nebude ječet, když mu něco zakážeš. Tím nechci v žádném případě říct, že máte splnit každé přání (řev na dálnici kvůli něčemu v kufru u nás taky probíhá, a tříletá je podle mne dost stará, aby pochopila, že na dálnici nejde zastavit, ale ta únava zastírá mozek), ale spíš sebe obrnit trpělivostí...

Offline Len
Avatar
2204 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:43

Zuzuli Já mám na to odsuzování dudlíku a lahviček úplně stejnej názor. Věřím teda že někde to neplechu může způsobit, prý se z lahvičky pije jednodušeji než z prsu (to ovšem mýmu kojenci ještě nikdo nevysvětlil), ale nebude to tak žhavý u všech. Přesně jak píšeš, neví, co by poradila. Já po tý radě málem odpadla.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:44

rasaNori já si taky myslím, že máte často moc náročný program, ale zrovna scény jako s tím nutným čištěním bot máme často, a to nemáme program v podstatě žádný. Velmi soucítím, kdo nemá tyhle svéhlavé a urputné děti, si to asi neumí představit. Jsou dny, kdy takhle trvá na něčem neproveditelném tempem jednou za hodinu a volnou půlhodinu mezi tím vyplňuje výčitkami k té předchozí scéně - tys to neměla říkat, tys to neměla udělat, tys mi neměla podat dvě kostky, ale jenom jednu. Velmi vyčerpávající.

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:45

rasaNori Tak nakonec každý dítě má někdy zásek (a co si budeme povídat, dospělým se to stává taky). Mně se nejvíc osvědčilo zakazovat naprosté minimum věcí, ona pak sice dcera občas udělá nějakou blbost, ale jak nejsem vytočená, že překročila přímý zákaz, tak jsme si to dost často schopné nějak vyříkat, i když to třeba znamená, že se z toho musí trochu vybrečet.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:57

Pinot Noir asi tak, program nemame zadnej, presto resim denne hysteraky kvuli tomu, ze mu nedovolim vylezt na zidli a vytahovat noze ze supliku/zapinat varnou desku/pulkou tela se machat ve drezu a tak podobne. Ale vidim na sobe, ze vetsinu casu to zvladam, ale jakmile jsem unavena, tak se dostavam do modu nepricetny furie. Minulej tejden jsem na nej vrcela, proc proboha nedokaze pochopit jednoduchej pokyn!!!! Ehm, vim ze je mu rok a pul

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:58

Pinot Noir v Risovi Baru casto poznavam. To vycitani zpetne ma taky casto, a to bych ji obcas zakousla. 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:59

711990 no a bara je o skoro 2 roky dal. Uz chapes moji frustraci? 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:59

rasaNori ja na ni ani nekricim, ale ona tak reaguje na jakoukoliv vycitku ci otazku typu: proc si to udelala (pomalovala zed, vylila vodu na parkety apod.), hned krici na mne ze na ni nemam kricet. No... je to jen obdobi