Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:30

DruI kočky do nich teda ale dělají.

Potrefenáhusa já jsem děti, který žerou písek, na pískoviště nebrala. Mně to vadí.

Offline Len
Avatar
2199 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:36

Zuzuli Ježiš, tohle mi syn dělal taky. Úplně učebnicovej bojkot. Akorát já strašně jeden čas záviděla všem, který maj tu možnost dát dítěti dudlík nebo je nechat napít z lahve. Ten můj obojí nenávidí, dudlík nechce a z lahve pít neumí. Takže místo dumlání dudlíku jsme ho mezi tím vřeštěním nosili v náručí a mě už to děsně štvalo. Vyváděl tolik, že jsem ho už kolikrát viděla v nemocnici se sondou. Nakojil se prakticky jenom ve spánku. Laktační poradkyně mi na to řekla, že mám málo mlíka, zatímco jsem ho měla tolik, že jsem ho musela odsávat, aby se mi neudělal zánět. Ještě mi teda poradila odstranit dudlík a lahev.

Offline žluťásek
Avatar
7596 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:42

Pinot Noir kdybych neměla jiný boty než sněhule, tak bych ho na hřišti vyzula záměrně. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:49

žluťásek já stojím za tebou. Ty nejsi zodpovědná za cizí děti, ale jen za to své. Ale možná je to tím, že ten poprask částo způsobíme my, jak je syn pořád v tom křoví;) Já doufám, že syn taky bude chtít chodit bos, já ho jinde než na hřišti těžko nechám bez bot, když zahradu nemáme. Ostatně já se v létě na hřišti taky často zuju. Když si vezmu, co všechno tam kluci dělají, tak chození bosky mi přijde to nejméně rizikové:) 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:51

DruI já musím říct, že mít jen staršího, tak si na hřišti docela počtu. Se dvěma můžu maximálně tak na pár minut na parfu, ale i to hodnotím pozitivně:)

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:53

žluťásek já ne. Trochu mi vadí tohle posmívání nebo kritizování věcí, které tě nijak neohrožují ani neomezují. Vynadala snad svým dětem, ne tvému, ne? 

Evaeva kluci chodí po zahradě bodů, kdykoliv se jim zlíbí. Na veřejnosti trvám na obuvi. Každému je po tom prd.

Offline JankaM
Avatar
2386 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:54

žluťásek včera jsem dovovolila sundat ponožky a boty, aby si dítě mohlo vyndat klacek z potoka. Ostatní děti měli tedy gumáky a gumové kalhoty. A domů šla bosa

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:54
Reakce na Lamicka:

slniecko ta druha bude lehci, u te prvni pisi, ze je podsita mikrofleesem a bude asi trochu vymakanejsi. 

​Som nezbadala, a ďakujem!

Podšitú nejako nepotrebujeme, tak nevadí. A jemu sa strašne páči ten druhý odtieň, no tak ak z neho nebude crčať voda tak ok.

Offline žluťásek
Avatar
7596 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:57

Evaeva já mám chození bosky hrozně ráda, vyzouvam se na hřišti taky. Odmala nesnáším uzavřený boty když už je teplo, úplně mi v tom hoří nohy.

Jenže já jsem ten typ, co s sebou má v batohu jídlo, pití, mikinu, bundu, náhradní ponožky, sladkost pro případ krize, lopatu a autíčko, my jsme vybaveny pořád na všechno

Offline žluťásek
Avatar
7596 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:59

Pinot Noir bylo mi lito těch kluků, jak dostali vynadano. Oni za to nemůžou, že maj tlustý boty, ve kterejch musej mít nohy úplně zpocený a uvareny. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:09

Pinot Noir to samozřejmě ano, ale nemůžeš se divit, že někdo jiný to má jinak. My holt nemáme tu zahradu.

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:15

Evaeva já ale zvyky cizích komentovat nezačala

Offline Zuzuli
Avatar
2142 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:25

Len dcerka dostala lahev a dudlik jeste mnohem driv, nez prso. Jeste na novorozenecke jip, coz ji ovsem nebranilo se ukazkove rozkojit a bez jedineho problemu u ni a nebo u me se kojit uz rok. Tak jsem malicko citliva na to kategoricky odsuzovani dudliku a lahve, jako u te tve laktacni. Prijde mi to jako kdyz nevi, co by chytreho poradila, tak prohlasi tohle nam na to odmitani kojeni, ktere v te dobe bylo ovsem jen odpoledne, mezi devatou vecerni a polednem se kojila ukazkove, pomohl ten dudlik, obcas dostala lahev od tatinka, a pak, kdyz jsem se naucila kojit v satku, nejspis ta vertikalni poloha a to, ze jsem u toho pochodovala po byte.

Offline Mrakoplas
Avatar
8782 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:27
Reakce na Pinot Noir:

žluťásek já ne. Trochu mi vadí tohle posmívání nebo kritizování věcí, které tě nijak neohrožují ani neomezují. Vynadala snad svým dětem, ne tvému, ne? 

Zas keď nahlas predniesla pred zlutaskom a jej synom " čo ich to preboha napadlo za blbosť", to akoby nepriamo hovorila im, že robia blbosť. Malý žluťásek sa pri tom asi príjemne moc necítil. Stačí to deťom vysvetliť inak prečo oni nemôžu.  

Ja by som teraz ešte tiež nedovolila sa vyzuť ale aby som takto začala hukat na deti, pretože si chcem v kľude čítať

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:29

Mrakoplas tak jak přesně to probíhalo, to nevím. Ale umím si představit, že když chceš, aby tři kluci poslechli, trochu houknout musíš. 

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:40

No jako Tonda zere nejen pisek, ale i olizuje klacky a kameny. Vcera si kousnul do siskynevim po kom je takovy prase, ale at klidne chodi bos, to uz se nevylepsi

ale jsem na nej pysna, dneska vydrzel cely odpoledne venku jen s odrazedlem, meli jsme kocarek na servisni prohlidce. A ted uz spi

Offline žluťásek
Avatar
7596 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:48

Pinot Noir to je riziko internetový komunikace, těžko v jednom příspěvku obsáhnout všechno Zarazil mě prvně ten tón a způsob, jak je seřvala. Prakticky jak píše Mrakoplas. Křičet na vlastní dítě, jestli je normální, když si jen vyzuje boty na hřišti a venku je teplo, přijde mi to přes čáru.

Já teda hrozně nemám ráda tu hlášku "ses vůbec normální" směrem k diteti takřka v jakékoliv situaci 

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 20:39

žluťásek ja se starsi vzdycky ptam kolik ti je, ze delas dosad si cokoliv. A ona vzdy na me s tim usmevem 3 roky

Online MPLee
Avatar
2337 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 20:41

Tak já zatím hlásím po Bexseru bez reakce, dostala předem ten paralen. Uvidíme, jestli ještě něco přijde. S doktorkou jsem se bavila i o tom kojení, potvrdila mi, že je to kolem 3 měsíců běžné a že mám vydržet. Malá přibrala pěkně, je jinak spokojená a veselá, tak to nebudu řešit. Ona se totiž většinou po pár minutách normálně napije, vynechá maximálně jedno kojení za den, jestli vůbec. Jen mě to nebaví a neslučuje se to s mojí představou trávit teď dny v zoo a venku. Takže na to kašlu, obrním se trpělivostí a pochopením a budu hledat odlehlé lavičky.  Protože moje výlevy tipu "tyvole proč se nemůžeš napít jako člověk?!" nemusí nikdo cizí poslouchat  A ono to zase přejde

Offline žluťásek
Avatar
7596 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 20:43

rasaNori no to je taky strašnej obrat