Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 22:49

barbucha Bych si típla, že znakovani jsi prováděla už se svým dítětem. Ono obyčejné pápá a mávání ručičkou je znakovani. Akorát se tomu tak neříkalo  Někdo to teď pojmenoval a udělal si z toho kseft. Osobně teda neznám nikoho, kdo by na kurz znakovani  chodil. Ale pár znaků dělalo snad každé dítě v mém okolí, třeba to pápá. Nechápu, jak by to mohlo brzdit řeč. Spíš to občas usnadní komunikaci.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 22:59

Karja u mňa to okrem svalov istí aj zásoba tuku, som genetické jablko, čiže mám svaly na bruchu pekne pokryté vrstvou tuku Pohyby nevidím žiadne ani tie roztomilé odtlačky ručičiek/nožičiek  ale je pravda, že ani zvnútra necítim dáke nárazy, možno som tým tukom vypolstrovaná aj tam, jediné čo cítim a v čom sa budúci potomok zjavne vyžíva sú nárazy do mechúra, to má zvládnuté bravúrne Ale tie zreteľné pohyby mi zatiaľ až tak nechýbajú, aspoň nemám problém zaspať a ani sa na pohyby nebudím, som zvedavá aké to bude, keď už bude dieťa väčšie, miesta menej, to predpokladám, že asi už aj cítiť budem viac (kamošky ma špeciálne upozorňovali na kopance do rebier, vraj je to lahôdka).

Online Pinot Noir
Avatar
24587 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 23:05

DrowRanger Moje dítě sebou zásadně začalo házet, když jsem chtěla spát. Zkoušela jsem ho šokovat spánkem o dvě hodiny dřív nebo později, ale nefungovalo to, pokyn pro řádení byla zřejmě horizontální poloha  Jinak pohyby nic moc, jakmile jsem muži řekla teď, sáhni si, okamžitě přestal. A kopanců do žeber ani tlačení hlavou do měchýře jsem se nedočkala, postavil si hlavu a zůstal až do konce hlavou vzhůru 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 07:33

Pinot Noir ja tiež cítim pohyby keď som v kľude a najčastejšie keď ležím. Niekde som čítala, že je to kvôli tomu, že pohyb a chôdza dieťa uspáva, tak mám pocit, že keď sa nehýbem a ležím, dožaduje sa hýbaním uspávania.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 07:39

DrowRanger malá se tam vevnitř mrcasí dost často, obvykle v souvislosti s mou aktivitou, když jen tak ležím,tak  tam bývá klid. Cítím ji jen vevnitř, zvenku zatím jen opravdu výjimečně, břišní špek je asi dobré tlumítko :).

Já mám i normálně kladný vztah k jídlu a s těhotenstvím se to ještě umocnilo. První 4 měsíce jsem se sice cpala hodně, ale pořád jsem ještě jezdila na koni, pobíhala se psem na agility a na udržení si slušné váhy to zjevně stačilo. Teď už nejezdím, se psem jsem taky zpomalila a v kombinaci s tím novým "kručením v břichu" díky kterému jsem začala jíst ještě víc, si teď připadnu jak vorvaň  takhle jsem myslela že budu vypadat třeba tak v 8. měsíci, ne v 6.

Karja před nějakou dobou jsem četla nějaké výsledku německých testů, a u těch nejmenších byl o něco málo lépe hodnocený ten cybex (ale ty rozdíly opravdu nebyly velké). U těch maxicosi jsem pak viděla i nějaké testy použitých autosedaček (tuším staré cca 4 let) a byly chváleny, že si zachovávají pořád ty bezpečnostní prvky na stejné úrovní jak nová sedačka. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 07:51

DrowRanger mňa by tvoj doktor asi zabil :-)

Moje dieťa pracovne volám godzila, také pecky aké dokáže dávať, otriasa sa mi celé brucho. A samozrejme, hneď ako ruku na brucho položí manžel, je kľudné, takže manžel si myslí, že si vymýšľam

No očividne má na dieťa ukľudňujúci účinok, takže je jasné, kto sa oň bude starať, keď bude vyvádzať :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 07:53

barbucha My jsme se žádným záměrným tnakováním neobtěžovali, kromě toho přirozeného, jak píše někdo výše. Ale že by tnakování mohlo zbrzdit rozvoj řeči, to opravdu ne. Je známé, že rozvoj motoriky a řeč spolu souvisí, proto se znakovat učí i starší děti, které nemluví, aniž by měly pporuchu sluchu.

DrowRanger Haha, já taky dlouho netušila, co to má být. Až mi došlo, že to mám už dávno. Očekávala jsem nějaké zkamenění celého břicha, ve skutečnosti je to stažení té spodní části.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 07:57

Sairon ja mám tiež kladný vzťah k jedlu, dieťa to vyriešilo tým, že ma zo všetkého páli záha, takmer nonstop, nepomáha úplne zdravá strava ani keď jem blbosti, jediné čo mi zaberá je zmrzlina s ovocím (niežeby som sa sťažovala). Ale už dlhšie mám dosť stiahnutý žalúdok, chuť do jedla veľkú nemávam a hlad cítim skôr výnimočne (bez ohľadu na fyzickú aktivitu), mám riadne spomalený metabolizmus a jem  asi menej ako netehotná. Ale pomaly sa to šplhá hore, zatiaľ oproti pôvodnej váhe +8kg, okoie milosrdne tvrdí, že to nevidno, resp. len na bruchu/prsiach (ja to teda vidím aj inde ), ale tak momentálne neriešim, dokopy sa hádam dám po pôrode.

Ale čo ma teda zarazilo, tak to je celulitída, nemala som k nej nikdy dáke sklony, ale teraz ju mám hádam aj na tvári 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 07:59

betsey vidím, že občas mať vypolstrované brucho je skôr výhoa ako nevýhoda 

Sweet Potato ja som tiež čakala niečo o dosť horšie, akurát teraz netuším, či to poviem na poradni, mám pocit, že ma upútajú na lôžko...

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 08:13

Me se mamka vcera ptala, jak je mozne ze mam tolik mlika, kdyz skoro nic nejim... je pravda ze moje stravovaci navyky v posledni dobe stojej dost za houby, za vcera jsem dala 1 banan, pulku ciny a vecer to zavrsila chlebem parezakem s veprovym ve vlastni stave:D 

@karja hele my mame kiddy, za necelych 10 tisic a je bozi, ale fakt draha. Nemenila bych ovsem. Kdyz jsem ji ted srovnala s tou maxicosi co mame doma do druheho auta, tak je to jak rolsroyce x trabant...

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 08:24

Karja My máme všechny sedačky Romer a pohoda.

Offline Karja
Avatar
35986 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 11:52

rasaNori Jo, tak to uz je hodne drahe. No ony ty cybexy a maxicosi vychazeji v hodnocenich tak nejak nastejno, tak fakt nevim a dtest mam zavrenej....

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 11:58
Reakce na notna:

barbucha Bych si típla, že znakovani jsi prováděla už se svým dítětem. Ono obyčejné pápá a mávání ručičkou je znakovani. Akorát se tomu tak neříkalo  Někdo to teď pojmenoval a udělal si z toho kseft. Osobně teda neznám nikoho, kdo by na kurz znakovani  chodil. Ale pár znaků dělalo snad každé dítě v mém okolí, třeba to pápá. Nechápu, jak by to mohlo brzdit řeč. Spíš to občas usnadní komunikaci.

Sweet Potato 

"Pápá" a podobný (tytyty!), to je jasný. Ale tady někdo mluvil o tom, jak má nějakej znak i pro mlíko? To už se zaměňujou slova, mluvená řeč, za znaky, a to podle mě neni dobrý. Ale proti gustu...

Jinak nevim nevim, jak si veselou novou vnučku (a strašlivě se na mě šklebícího - to se ani fotit nedalo! ) vnuka užiju... neb jejich otec - bývalý netečný lempl z povolání  - totálně zešílel. Vycházku jsem provedla pod jeho bedlivým dozorem (místo co by využil chvíle klidu a šel si třeba lehnout, jak bleskurychle učinila jeho choť), kdy neustále sledoval jestli jedu s kočárem správně, bolestně syčel a obracel oči vsloup když jsem narazila na obrubník... a jeho zděšení, když jsme si chtěli s kočárem sednout na venkovní zahrádku (jak jsme byli zvyklí i s ním co miminem), neznalo mezí: si se zbláznila, dyk tam lidi kouřej! Když jsem hodlala mimino pochovat, stál nade mnou jako dráb... svému otci do ruky mimino půjčil, až když ho bezpečně usadil na gauč, div mu ručně nesrovnal nohy... přičemž nás neustále obohacoval dobrými radami: teď mu dej dudlík... ne, dudlík jí nedávej... drž ho pod hlavou... netřes s ní tolik...

Jen z ohledu na ta nebohá děcka jsem mu jednu nestřihla, přece před nima nebudu bít tatínka 

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 12:11

barbucha Ty znaky jsou samozřejmě doprovázeny i slovem, ze strany dospělého. Hele, já jsem na něco takového strašně líná a děti mluvily brzy až moc, ale smysl to fakt někdy má velký. 

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 12:32

Karja my máme maxi cosi pebble plus a jsme spokojeni. Poutáme tedy pásem, ale je to i na isofix.

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 12:40

barbucha Jo, kamarádka měla znak pro mlíko, aby si její děcko při hlídání umělo "říct". Bylo mu 10 měsíců...Já jsem k těmto věcem skeptická, jasně, děláme paci paci, pápá a tak, ale první čtyři slova dcery jsou mňau, ham, ňam a táta, a s tím si zatím vystačíme. Ale nepochybuji, že pro někoho ty znaky smysl mají...

Teď mě napadá, že půlka slovní zásoby se týká jídla, což je dost s podivem, vzhledem k tomu, co je dcera schopná pozřít (=skoro nic).

Online Pinot Noir
Avatar
24587 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 12:56

Mohučanka Syn o jídle taky jen mluví :D Kromě mama, tata a bác říká už jen papat, přitom papá minimálně.

Online letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:18

Pinot Noir U nas tiez podchvilou pocujem ňam!, ale nic z toho.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:26

Sweet Potato 

Jasně, doprovázený slovem, to dá rozum. Akorát bych byla řekla, že línější dítko spíš ale použije ten znak, místo co by se mořilo s výslovností (a mamina bude rozumět a požadavek splní), o to mi šlo 

No ale tak normální, běžný dítě se mluvit naučí v každým případě, dříve nebo později. Jednou ti stejně sdělí, co si o tobě myslí... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:28

barbucha Na to ani mluvit nemusí. To poznám i zezadu