Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:33
Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:26

barbucha ja som raz o tom citala, asi to bola reklama na ten kurz, a maminka tam teda vysvetlovala ake je to super atd. No a ze dcerka sa nevedela naucit ten znak pre mlieko a potom ju raz v noci nahodou uvidela, ako sedi potichu v postielke a ukazuje ten znak pre mlieko...no to mi teda stacilo :) miesto aby decko normalne revalo ze je hladne, tak tam chuda niekde potichu a tme sedi a znakuje. To mi teda neprislo ok. A moje dieta si vymysla znaky same, no v noci sa na hlad rozplace :).

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:28

olivieraa 

Tak to je taky dobrý, to tam mohlo to hladový dítě ukazovat až do rána 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:46

Do kdy jste braly kyselinu listovou? Jak dlouho to ma smysl? 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 15:30

MP Meri ja som brala asi do štvrtého mesiaca, ale nemám ničím overené, či je to tak ok.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 16:39

Femibion 2 az do konca..ci to ma zmysel.neviem, v tom druhom a tretom trimestri by mali byt doletite omega 3 mastne kys.ktore prispievaju vyvoju mozgu. Einsteina nemame :) Je to palka ale tak pre dobry pocit, a nejakr vitaminy a zelezo sa zidu brat v tehotenstve tak ci tak

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 17:43

MP Meri první trimestr hlavně. Omega3 jsou důležité, ale radši bych si kupovala tučne ryby.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 18:24

Karja 

Nevím, jakej plánuješ kočár, ake doporučuju vajíčko vybírat i s ohledem na to, abys ho mohla dát na podvozek od kočáru. Mně se to moc hodilo. Já teda kombinovala maxi cosi a teutonii.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 18:57

continuity Doma ryby vubec neděláme ... jsem ostuda, ale radši teda koupim vitamíny. 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 19:20

MP Meri zas pisu, ze tych morskych ryb sa ma v tehotenstve omezene, kvoli zamoreniu rtuti..takze si moc nevyberies, ale vitaminy iste nezaskodia

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 19:47
Reakce na MP Meri:

Do kdy jste braly kyselinu listovou? Jak dlouho to ma smysl? 

​Teoreticky je kys. listová třeba v I. trimestru než dojde ke správnému vytvoření orgánů. Jde o prevenci rozštěpových vad, tam je to EBM prokázáno. JInak těhotenské vitamíny mají svůj význam především kvůli štítné žláze (dostatku jodu), jelikož screening u nás není a poruchy jsou časté. A mají sníženou dávku vit. A, která  ve vysokých dávkách může mít na plod vliv negativní. Takže opravdu má význam nenahrazovat běžnými multivitaminy. Nicméně další užívání neuškodí, ale zásadní vliv nemá. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:07

haschm Jsem v 15. týdnu a kyselina listova mi zrovna dochazí, tak přemýšlím, jestli má smysl kupovat další balení. Stojí pár korun, ale dost mě obtěžuje si hlídat, abych nezapomněla a taky nechci obecně moc podporovat farmasvět ...

Konkrétně u kys. listové jsem po delší úvaze a průzkumu usoudila, že to smysl opravdu má, efekt je myslím prokázaný dostatečně. O těch vitamínových mixech mám pochybnosti (jakože zkazit se tím nedá asi nic, spíš je vnímám jako nadbytečné). Asi koupím jen železo, mám sklony k anémii a navíc se stravuju skoro vegetariánsky. 

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:06

MP Meri Jo, zelezo si kup, to je treba, ja ho zacala brat ted na zaklade rozboru krve a jako mohla jsem si usetrit spoustu slabejch ran, ale me to proste nenapadlo. S listovkou ti neporadim, ja prestala nekdy v polovine tehotenstvi, ale vycteny nejak extra to nemam. Jine vitaminove preparaty jsem bojkotovala a snazila se spis dobre stravovat. Mne docela zklamalo, ze u doktora nereknou, co mas nemas jist, o listovce ani slovo, ale vitaminy za 1500 na mesic ti nabidnou...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:08

Karja se zeptám blbě, já su z pravěku - ale to tam ty vitamíny gynekolog prodává? může se to vůbec? za mého mládí právě on předepisoval/doporučoval tu listovku a železo, na základě rozboru krve. a žádný šarlatánský sra.ky neprodával...

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:15

viktorka_od splavu Hmm, ja bych rekla ze ne, mne sestra ukazala ten letak, kdyz jsem rekla, ze o tom neuvazuji, tak si ho vzala zpatky. Myslim, ze to je normalne z lekarny. Za tveho mladi asi nebyl internet, tak rikali vic informaci, vic si to nedokazu vysvetlit. Me treba nacpali spoustu informaci na tech vsech screeninzich, ale to bylo uplne miliony let za hranici myho chapani, ale ty obycejne veci proste ne.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:23

MP Meri skús sa opýtať doktora, mne môj predpisoval kys. listovú (tú som brala len I. trimester) a potom magnézium. Robil mi aj rozbor krvi, či treba železo, inak som iné vitamíny nebrala, len v zimnom období vit. C, občas multivitamín a teraz ste ma tu tou debatou nalomili na Omega 3, čerstvé ryby mi momentálne moc nechutia.

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:41

viktorka_od splavu Mne to dealovala moje gynekolozka, pri prvnim tehotenstvi jsem si to u ni kupovala. Prvni dite, byla jsem vyplasena a nechtela jsem nic zanedbat. Chytre miminko se to jmenovalo. Nebo tak nejak. Takze se to asi muze.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:44

Karja DrowRanger Když jsem byla na té potvrzovací kontrole - jakože potvrzení srdeční akce, to pro mě byl takovej fakt začátek, že jsem teda vazne těhotná - tak jsem se celá vyklepaná ptala doktora, jakože co teda teď, jestli se mám nějak speciálně chovat nebo stravovat apod. A ten mi rovnou řekl, že knížek je mraky a informací je plný internet, ať si to nastuduju. Takže s ním konzultovat vitamíny opravdu neplánuju 

Což je mimochodem v souladu s tím, že mi posledně dlouze vykládal, že těhotný jsou pojišťovnama hrozně blbě ohodnocený a že na nich chudák prodělává a nejraději by je ani nepřijímal. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 22:00

MP Meri bože, tí doktori  Inak ja som potom mala kys. listovú na predpis, bola silnejšia ako bežne dostupná kys. listová a ešte ma napadlo, že do cca 5 mesiaca som brala progesteron, ale to pripisuje skôr opatrnosti mljho doktora, nemala som žiadne problémy. Aj magnézium od doktora mám na predpis, ale keď mi došlo, beriem klasické čo mám doma.

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 23:12

Jakákoli zbytečné tablety je dobré nezobat. Problém je však v kvalitě stravy, která dnes nemusí mít dostatečné nožství vitaminů a stopových prvků. NIcméně pokud někdo jí kvalitní potraviny s dostatkem zeleniny a ovoce a solí jodovanou solí, nemělo by chybět ani v těhotenství nic zásadního. Jen je třeba siuvědomit, že některé látky těhotná potřebuje několikanásobně vyšší než netěhotná. Těhotenské vitamíny nejsou úplně farma sračka :-)