Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 15:12

MP Meri ja se treba rozhodla dat ted deti na plavani, protoze mi to prijde jako zakladni dovednost. Necekam, ze budou plavat bravurne, ale chci, aby plavali. Strejda plavat neumel a do vody vlezl jen po kotniky, protoze se bal. Nesel ani do more se vnoucaty. To mi prijde hrozne omezujici. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 15:16

continuity zrovna jsem si rikala, ze se te budu muset zeptat, jak jste holky ucili plavat (psala si, ze chodite do bazenu hodne), tak se mi info pro Gatita hodi taky. Dcera ted chodila 1.5 roku se skolou a je to bida, syn se udrzi na hladine, rad se potapi, ale plavat neumi a kdyz ho to chceme naucit, tak desne radi a chechta se :) 

A kdyz jdete ted, tak holky plavou (ve smyslu, ze trenuji plavani) nebo si chodi jen uzit bazen?  

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 15:18

Před časem jsem tu doporučovala nesehnatelnou hru Kde je Peppa. Teď na mě vykoukla na bazaru

https://www.sbazar.cz/m.ohlidalova/detail/119291481-kde-je-peppa

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 15:24

Lamicka Náš mladší pave, ale mnohem líp mu to jde pod vodou, takhle vlastně začínal, že nejdřív plaval pod vodou a pak se vynořil. Třeba by to šlo na vašem synovi aplikovat taky.

Starší chodil se školou, tam doladil styly a plave fakt pěkně.

Online Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 15:32

Máma plavat neuměla vůbec, táta bídně, mne to dost limitovalo, bála jsem se, naučila až celkem pozdě. Na kole dokonce až v pětadvaceti, sjezdovat nikdy. Vždycky jsem to cítila jako jandicapy. Děti jsme to naučili/nechali naučit co nejdříve, než se stihly začít bát. 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 15:58

Lamicka když jdu s nima jenom já, tak je většinou na pár bazénu přesvědčím, teď už půl dne řádí na nafukovackach a stavějí v koutě pro mimina hrady. Asi 2x to přeplavaly. Ale minimalne vím, že když tam z ty nafukovacky padnou, tak se nezačnou hned topit. ( Je tady celkem hluboko). 

Mě ta trenérka vyhovovala velmi, protože jsem si taky zaplavala. Dnes už si zaplavu i když jdu s holkama sama, ale v pěti letech to byla jediná šance. Právě řešíme, co s tím dál. Holka začla po mateřské pracovat, asi bych ji ještě prekecala, ale hlavně nám přestal vyhovovat ten bazén. 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:04

MP Meri no minimálně v pubertě je plavání celkem sexy dovednost. A je to v osnovách, takže stejně bude do bazénu muset. 

Online Pinot Noir
Avatar
24469 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:15

Myslím, že umět plavat je fajn dovednost, ale říkat o pětiletém děcku, že už není malé, a nutit ho se učit plavat, i když nechce, protože už nejvyšší čas, mi připadá přehnané. Sama jsem se naučila plavat asi v osmi letech od starších kamarádů na rybníku, a nemám pocit, že bych mezi vrstevníky byla poslední neplavec. Souhlasím, že se to dnes podle mě zbytečně hrotí.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:18

Plávanie by som mu asi neprezentovala ako krúžok, ale ako niečo, čo sa treba naučiť.

Inak by som povedala, že strašne závisí od plaveckej školy, kam budú chodiť. Staršia sa nenaučila a aj som ju po pár hodinách stiahla odtiaľ, naučila sa neskôr, mladší sa naučil veľmi slušne, aj sme to raz ocenili, keď ho zatopila vlna (našťastie len taká umelá, bazénová), že to super zvládol. Ale do oboch tých plaveckých kurzov som mala prístup a videla som, ako to robia.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:26

My plavání v rodině taky teď dost řešíme, protože neteř neumí plavat. My všichni jsme se zásluhou dědečka naučili plavat v Bečvě, ideální řeka. On se s náma moc nes.al, ale v pěti letech jsme plavali všichni dobře. Všichni to milujeme, tři lidi v rodině plavali i závodně, jeden plaval s monoploutví, další hrál pólo. Přijde nám to divné, že ona v osmi letech plavat neumí.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:33

Pinot Noir Ale za těch 30 let se toho dost změnilo, dnes se děti učí plavat, jezdit na kole a lyžovat dřív nez tehdy. Neříkám, že je to nezbytné, ale podle mě je to dobre, čím dřív, tím líp. 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:45

Tulipe jenomže dítě se pořádně dřív než v těch cca sedmi az osmi letech plavat nenauci. Nemají na to sílu ani koordinaci. Obe chodí stejne dlouho: jedná od ctyr, druhá od sesti let, ke stejne trenerce, na stejne hodiny a ty dva roky veku jsou hrozně znát. Bez ohledu na počet hodin, samotné v bazénu je šlo nechat od osmi let. 

Offline tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:51

Neměla byste některá tip, kde prodávají pěkné hadrové panenky?

Online Pinot Noir
Avatar
24469 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 17:00

Tulipe no jo, ale podle mě je lepší počkat, až opravdu chce, pak se to naučí během chvilky (já za odpoledne), než roky mořit děcko v bazénu proti jeho vůli s nulovým výsledkem.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 17:04

Gatita a nemoh by s ním na to plavání chodit nějakej školkovej kamarád?

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 17:05

continuity To je asi individuální, syn plave odmalička, v pěti letech už byl suverénní a v 8 letech už v závodním oddílu. 
Nastesti ho plavání baví ;)

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 17:06

tina A chceš nějaký takový normální, nebo můžou bejt i trochu divný?

Mně se poslední dobou líbí waldorfský panenky, hlavně celej ten "systém" kolem nich. Ale nevím, jestli to obdarovávané dítě nečeká něco jiného...

Online Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 17:11

continuity To si nemyslím, plavou i menší děti. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 17:14

No jak říkám, za mě je to teoretická debata, předpokládám, ze ho plavat učit budeme. Možná bude vodní živel, nebo se naopak naučí plavat v pěti nebo deseti letech. Je mi to jedno proste, podle mě se s tím teď hrozne nadela, přijde mi, ze ty děti jsou pořád do něčeho tlaceny, už aby uměly tohle a tamto, ve čtyřech letech pomalu na všechno pozdě ... vadí mi to.

Online Pinot Noir
Avatar
24469 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 17:16