Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 12:46

dzizisketa obyčejné rukávky ho nad vodou neudrží?

Moje děti obě měly s nima hlavu nad vodou a to stačilo. 

Jinak trenérka pak vyhodila všechno a nechala jim jenom pásek z těch pěnových kostek. Říkala, že jenom to jim nebrání se na vodu správně položit. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 12:49

dzizisketa Co takový ten pěnový "ježek", pás s posuvnými sundavacími bločky?

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 13:10

dzizisketa já bych zkusila na letní koupání rukávky. Sice je to metodicky nesprávně (hahaha), ale když dítě pochopí, že ho to nese, užije si spoustu legrace. Nebo kruh bez toho sedátka, ale tam chvíli trvá, než se takhle malé dítě naučí, jak se v něm vyvažovat, aby nepřepadávalo. Ty pásky jsou pak dobré na učení plavání, jak psala continuity

Neznám tedy ty vestičky z decathlonu, respektive nezkoušela jsem je v praxi, byly jí velké a pak už jsme je nepotřebovali.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 13:25

dzizisketa Nam se nej ic osvedcili rukavky a pasek s penovymi blocky nebo jak to nazvat. Ten pasek jsem pak vidala i na starsich detech, co ,,umely,, plavat, ze je trochu nadnasel. Oboji dohromady ji bezpecne udrzi, a pekne v tom kope nohama a plave. A ten pasek kde jsme meli, tak ho kazdej chtel:-D.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 13:39

Gatita co ti budu rikat, ja se jednou (uz to bude tak 13 let) divala do mapy a nelibila se mi trasa, protoze to bylo do jakoby velkeho oblouku a tudiz zajizdka.  Myslela jsem si, ze tim zelenym v mape, prece taky musi vest nejaka mensi cesta, kterou nenakreslili. No vedla, polni.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 13:39

Karja ten pásek je perfektní v tom, že se dají ty kousky postupně vyndavat, jak to dítko umí lip a lip.

Já nejsem příznivcem takových tech skafandru, kdy je dítě obalené v nafukovacce a hlavu ma 30 cm nad hladinou, aby na něj ani kapička nedostrikla. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. srpna 2020 13:40

Ten pásek je dobrý, když už se dovedou udržet ve vodorovnější poloze, na plavání ho dětem dávali zhruba od roka a půl, ze začátku ještě s rukávky. Potom, jak se dítě zlepšuje, dají se ty bločky odendavat.

dzizisketa pro rosťu bych zkusila buď klasický kruh, akorát ho musíš hlídat, aby nevyklouzl. Může si na něj lehnout i na břicho jako na matraci, takhle vozím po vodě malého já. Nebo zkus ten pásek a rukávky k tomu, samotný ho asi neunese. To má tu výhodu, že z toho se nevyvleče, takže tvoje pozornost nemusí být úplně stoprocentní.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 13:57

Evaeva Na plavání mrňousů někde dávají rukávky? To docela koukám.

S kruhem je zábava, ale je ze všech těch pomůcek nejmíň bezpečný.

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:08

Sweet Potato já teď hodně vídám toho pěnového ježka a k tomu pěnové rukavky, takový jak pruh karimatky omotaný na nekolikrát kolem paže, s páskem.

Ve výsledku to je pak skoro jak ten náš pásek sevylor 

Nefungujou mi obrázky, vám jo? Nejde mi nic nahrát 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:20

Sweet Potato 

Dávají se pěnové rukávky - pásky, otočí se několikrát kolem ruky a má to dlouhý suchý zip. Není to tak velká bambule jako nafukovací rukávek, nemůže se to vyfouknout a tak. Šířka je tak 7 cm.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:25

dzizisketa v dekaci maj ten kruh s nejakejma jako neoprenovejma kalhotkama, ty by tlacit nemusely?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:28

Sweet Potato u nás měli takové kotouče, asi pěnovka obalená gumou, šly trochu dofouknout, měli v nich větší volnost pohybu rukou než v těch klasických. Nestrávili v nich celou lekci, ale pomáhalo jim to v samostatnosti, začínali jsme s nimi okolo roku, do té doby jsme používali kruh, žížalu, destičky,... To aby si na ty pomůcky zvykali. Ve dvou syn sám plaval s páskem a rukávky, jen pásek mu nestačil. No a po půl roce bez bazénu se bojí ve vodě hlubší než do půli lýtek.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:32

dzizisketa syn tiez odmieta kolesa so sedenim. Na plavani sa naucil na rukaviky cherek co su nafukovacie ale vnutri maju penu aby nadnasali aj v pripade prasknutia. Su 2 - 3 druhy a my mame pre mensie deti zelene

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:51

Daly byste mi prosim nejake tipy na vecerni kase pro deti? Davam synovi instantni obilno-mlecnou od hippu, ale prijde mi blbe davat mu porad jen neco kupovaneho. Co tak vasim detem chutnalo v 8 mesicich? 

Edit: uz jsem dohledala nejake recepty...jsem dost marna na to vareni, uplne bez inspirace.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:54

U nás je bouřka, Bonnie se jí bojí a schovává se pod stolem. Dnes tam má i společnost 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:54

dzizisketav oblasti iných, modernejších záležitostí ti poradia aktuálne maminy lepšie, ja len, že si pmätám, že tie sedátkové kolesá boli dosť rôzne, čo sa toho uspôsobenia týka, možno úplne jednoducho stačí nájsť niečo podobné. ja si napríklad pamätám, že niektoré bývyli skoro ako člnky, len s vyrezanými kruhmi a niektoré v podstate skoro voľné, len s pomerne tenkým prekrížením pomedzi nožičky, čo bolo aj dostatočne pevné, aj to menej obmedzovalo a rozličné ďalšie alternatívy medzi tým (Ovšem ten s vyrezanými kruhmi u nás vyhrával, lebo mal volant...)

Čo sa mi totálne neosvedčilo, boli také pevné kolesá-rukáviky, čo nám natlačili na detskom plávaní ako vtedy nabezpečnejšiu variantu, dieťa v tom bolo úplne besné, lebo sa v tom prakticky skoro nemohlo hýbať.

Ale predpokladám, že ze tie roky sú už úplne iné vychytávky.

 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 15:01

Evaeva Aha, kotouče, to je jiná.

Smůla, že se začal bát. Někdy se začnou bát i děti, které s plaváním pokračují pořád.

Zahrabala jsem sentimentálně ve starých fotkách.

Na první asi 3,5r, na dalších 4,5 a 1 rok.

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 15:04

Sweet Potato ty potápějící se děti s otevřenýma očima mě fascinují, jak se to dá naučit? Já bych ve vodě neotevřela oči ani za nic, musím mít brýle.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 15:10

žluťásek nesmí ti to vadit, bude to individualni. Jedno dítě to umí a to druhé ne. Muž a starší umí při potápění vyrovnávat tlak v uších ( a pak jim půl dne teče voda z nosu), ja když do dutin dostanu vodu i omylem, tak se muzu zblaznit, jak me to boli. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 15:13

žluťásek Tyhle vodnice si zvykaly na vodu na obličeji od malinka, úplně na začátku se reflex trénuje jen přejetím vlhkou dlaní přes obličej. 
(Pamatuju, jak mi starší asi ve třech letech v bazénu pyšně předváděla, že už si umí zacpat rukou nos jako kamarád, přitom to vůbec nepotřebovala:-))
Ale určitě to jde i později, pamatuju se, jak jsme jako děti v moři lovily mušle a počítaly, kolik někdo ukazuje prstů. Plavat jsem tenkrát vůbec neuměla, ale tohle mi nevadilo.