Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 12:13

Gatita upřímně v kroužku někde ve školce se ani jedno z mých dětí plavat nenaučilo. Po roce celkem pravidelne docházky si zvládly namočit hlavičku. 

Pokud ho chces naučit plavat, doporučuji soukromé hodiny. Ani to není o tolik dražší, protože neplatis většinou dost drahou dopravu a platíš jenom hodiny, kdy dítko může. Výsledek je nesrovnatelný, za rok přeplavaly bazén. Navíc jsem si pokaždé zaplavala i já.

To společenské otužování přece probíhá i ve školce, pokud teď měl pauzu, dej mu čas, on si zvykne a třeba s ním bude ohledně kroužků řeč. 

Já tedy dětem kroužky nenutím ani ve škole ( kromě doučování angličtiny a to jsou taky soukromé hodiny). Jediná podminka je, že pokud si něco vyberou a já to zaplatím, tak tam už musí chodit. Muž je ještě tlačí do skauta, ale on tam taky vedoucuje, takže to je trochu jiné. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 12:22

Gatita já jsem vždycky s dcerama uzavíral "dohodu". Nechceš a přitom vůbec nevíš, jako to bude? Dobře. Půjdeš tam 3x/5x apod. a když se ti to pak nebude líbit, skončí to. Ale vyzkoušet se to musí.

Podebne to bylo s jídlem. Minimálně se to musí ochutnat, 2x/3x do pusy a když, tak víc nemusíš. 

Perfektně to fungovalo, děti potřebují mít přesnou představu, co je čeká, co bude následovat. S tou pevnou hranici a možnosti ukončení to pak berou a funguje to. 

Online Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 12:25

continuity tohle neni skolkove plavani, ale soukromy kurz, chodil by tam dokonce s jednim chlapeckem, jeho oblibenym kamaradem ... mne by i stacilo jen nejake cakani a seznamovani s vodou, s nama akorat tak divoci a lita kolem bazenu;) no uvidime. Se to ve mne dost pere, nechci ho nutit, zas na druhou stranu bych rada, aby si neco vyzkousel. On je proti jakymkoli hromadnym aktivitam, 8 mesicu bez skolky mu naprosto vyhovovalo. (Mne uz mene, dava mi zabrat dohlizet, aby nezvlcil...kolikrat v 11 nema jeste dojedenou snidani a taky mi prijde ze ma nejaky regres s mluvenim, z kosatych vet se vratil na uroven sveho osmimesicniho bratra, jenom hyka a sem tam z nej vypadne sproste slovo. Ale to je teda jina kapitola).

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 12:27

Gatita 

Jak to popisuješ, řekla bych, že je jasné, jak to dopadne. Já byla taky takové dítě, na sporty mě neužilo... Umět plavat je určitě důležité, ale já jsem teda taky odhodlaná jít cestou jako continuity - vzít si na to hodiny, až budou děti větší. Asi bych to zrušila rovnou a spíš ho brala do bazénu na blbnutí, aby měl vodu rád.

Online Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 12:43

Gatita souhlas s dynda 

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:05

Gatita jak to tak popisujes, školka bude stres dostatečný. Fakt bych ho nenutila. Já ty soukromé kurzy na těch bazénech vidam teda se staršíma detma a je to hrozně individuální. Některého učitele bych vzala klackem, jiní jsou dobří.

Online Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:23

continuity Pinot Noir dynda Dadoo diky moc za nazory. Skolku syn zvlada dobre, ucitelky ho chvali a ma tam dva tri chlapecky, na ktere se tesi a ktere neustale svevolne zve k nam na navstevy. Takze  zas takovy mimon to neni, i kdyz ma averzi proti cemukoli kolektivnimu, strukturovanemu, nalinkovanemu a povinnemu. Nejde o to, ze by nechtel "delat sport", desilo by ho snad i hrani s auticky, kdyby to smrdelo krouzkem. Asi pujdu trochu proti proudu a zkusim cestu @Dadoo. Dam tomu pet hodin, at si to aspon zkusi,  a zbytek holt necham propadnout, kdyz si to neoblibi.

Offline Anula 3
Avatar
6 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:36

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:44

Gatita já s tebou souhlasím, už není malý a ta cesta vyzkoušet pár hodin mi přijde, že bude schůdná i pro něj. Moje malá ségra vždycky potřebovala čas, na první hodinu ji musela máma vždycky dlouho přemlouvat, často se ani nezapojila, ale po pár hodinách vždycky chodit chtěla. Dokonce bych řekla, že u většiny těch kroužků zůstala až do teď, tj. do 11 let. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:46

Malenge tak syn naopak říkal, že na koupání se mu líbilo, ale kdyby tam nebyla voda, bylo by to lepší

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:51

Já zrovna včera přemýšlela, co by se asi tak stalo, kdyby člověk ve střední Evropě vůbec neuměl plavat. Berte to trochu jako nadsázku, samozřejmě syna budu chtít naučit plavat, ale zároveň mi přijde, ze se to v poslední době dost přehnaně akcentuje. Stejně jako jízda na kole. Já umím obojí, ani jedno jsem dobrejch deset let nepoužila a ziju si celkem spokojeně.

Online Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:59

MP Meri plavani je pro me  zakladni a nezbytna dovednost, narozdil treba od lyzovani. Jasne ze se lze cely zivot vyhybat hluboke vode, o tom zadna.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:11

MP Meri mužova babička plavat neumí, jestli jí to někdy vadilo, nevím.

Online Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:15

Jinak teda do statistiky - ja moc neumim na kole a jako hendikep to obcas vnimam. 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:18

Gatita Přikláním se k Dadoo . Domluvit se, že tam třeba třikrát půjde a pak se uvidí. akorát se připrav na to, že když ti po 3. hodině řekne, že ne, tak to budeš muset akceptovat.

Máme něco podobného doma, nejstrašnější je, že z kroužku přichází nadšený a stejně pak odmítne.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:18

MP Meri No, ono ve škole je stejně plavání povinné, tak ho to nemine.

Online Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:29

brrr jo jo, smirena jsem, slovo drzim. Neco jsme zkouseli asi pred 3/4 rokem, predem vedel, ze se mu to nebude libit. Premluvila jsem ho na jednu hodinu a pak teda pozadala o vraceni kurzovneho. Tady to holt nejspis propadne, ale za zkousku mi to stoji.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:32

MP Meri Tak nějak žít bez toho se dá, ale umět plavat a poradit si ve vode je určitě dobrý i pro bezpečnost. Jinak záleží na životním stylu, 10 let si nezaplavat a nezajezdit na kole mi přijde neuvěřitelný, ale lidi holt tráví čas různě :)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:34

Gatita víš co, už je zase skoro o rok starší, k tomu ti kamarádi. Navíc plavání není tak úplně kolektivní aktivita, že by hráli moc hry nebo tak něco. Třeba ho to nakonec chytne.

Offline Karja
Avatar
35848 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 14:57

MP Meri moje mama plavat neumi a netroufne si ani vykoupat vnoucata v bazene. Protoze kdo plavat neumi, tak se i tak prirozene vody boji. Tezko pojede na vodu, na slapadla etc. Neplavat mi prijde fakt minulost;-)