Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:21

Luna ony se totiz porad meni zakony a vysledkem je, ze je pak proskoli nejakej pravnik a oni se boji s detma i na to hriste. fakt u nas bylo krasne hriste a deti tam nemohli, protoze si tam kdysi nekdo zlomil celist jak letel a upak na takovej klacik. nase deti byly docela zvykle vsude lezt a my jim v tom nebranili, ale do skolky jsme museli na tajnacku o vikendu (nezamykaji tam branku), protoze odpoledne na zahrade nemohly ani v nasi pritomnosti. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:24

continuity No je to pakárna! To říkám furt... Ale já teda na učitelky nikdy nenadávám, páč jsem si to zkusila a peklo, no...Prostě synátor se musí starat sám, pohlídat si sám, co má na sobě. Zatím mu to jde docela dobře.

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:26

Luna ja jsem se deti snazila oblekat co nejvice blbuvzdorne, nosili v zime puncochacky a na to zimni kalhoty. takze dokud nevymysleli to svlikani do kalhotek, tak jsem mela vicemene jistotu, ze budou obleceny dobre. ale pak se mi to nabouralo no. 

ja ty ucitelky taky litovala, ty byli skvele, reditelka byla ...

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 27. února 2018 23:39

continuity 

Já to nějak nechápu, proč musely děti chodit v prádle? Protože ředitelka je úchyl? 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 28. února 2018 10:53

letfenixa jo, to jsem mela na mysli a nemohla jsem si vzpomenout.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 28. února 2018 11:03

dynda predpokladam ze proto, aby nechodily na prochazku v stejnych teplakach ve kterych jsou uvnitr. peklo totok.

aby to nevyznelo spatne, ja si jinak vetsinu skolnich i predskolnich zarizeni chvalim (nejlepsi byly jesle:-) 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 28. února 2018 11:39

dynda U nas by spravne deti mely mit teplaky do tridy a puncochy na ven. Plus prevlekani do pyzama. Dcera ta nemela problem, ale na syna je tohle uz moc informaci. 

Nase ucitelky jsou skvely, ale to oblekani a pece... Vcera mel syn naruby a obracene puncochy, z nich mu divne couhaly trenky, ktere si chudak natahnul nohavickou do pasu   . Nejak nechapu, ze si toho nikdo hodinu a pul nevsimnul. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 28. února 2018 12:37

Lamicka ale vsimnul... Jenom neresil... 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 28. února 2018 13:13

Pavlena Tak pokud jich je 28, coz jsem mela ja a hoch se krci v koute, jsem si kolikrat nevsimla veci... Ale udesna drina, nikdy vic!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 28. února 2018 13:24

Luna tak mýmu hochovi rozhodně někdo ty nožičky se shrnutou ponožkou uvnitř punčocháčů do té boty musel narvat, sám by je tam nedal. a opakovaně dokud sem si nestěžovala...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 28. února 2018 13:31

viktorka_od splavu Tak nekdy mladsi oblikali starsi kamaradi. Ja se snazim zapomenout, mela jsem tam ke vsemu mentalne postizenyho frajera bez asistentky, chodila jsem pokousana a poskrabana a to jsem po sichte u decek sla makat za bar, abych mela na najem, naramna doba tehdy!

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:01

Lamicka 

Já ještě nemám ty zkušenosti, ale jiný kalhoty na ven a na pobyt uvnitř mi připadají normální, já se taky převlíkám několikrát za den, co jsem s dítětem.  A hlavně u dítěte předpokládám venku zašpinění,  v zimě je potřeba teplejší oblečení, my jsme asi ve školce chodili v těch punčocháčích. To pak ta školka musí hrozně topit, aby tam děti chodily nahatý  To mi moc zdravý nepřipadá.

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:06

dynda prevlikaci kalhoty jsou v pohodě. Co není v pohodě, ze se kvůli tomu musí děti ve třídě svleci do prádla a běhat do šatny polonahe-jsou to jedny schody a několik dveří. Navíc já jsem to měla v zimě tak, ze nosili punčocháče a prevlikali svrchní kalhoty, co vlastně nebylo najednou možné.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:20

dynda To je jasny. Dokud bylo teplo, tak mel kalhoty na ven a teplaky dovnitr. To vymenu zvladnul. Ted mu davam puncochy/termoleginy, pres to pak bere venkovni kalhoty. Nastesti to u nas toleruji, ale jsou skolky, kde to prevlekani vyzaduji.  Skolka celkove neni zadne zdrave prostredi .

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:24

continuity 

Aha, no to mi taky moc v pohodě nepřipadá, asi někdo nebyl schopen vymyslet nic lepšího, to bude nějakej výkvět.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:26

Lamicka 

Koukám, že je to věda. Časem asi budu vybírat min. ze dvou školek, tak si asi budu dělat poznámky, na co si dát pozor.

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:28

dynda vybírat? No snad je to už lepší, ale za mých děti byl člověk rad, když mu je do školky vůbec vzali.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:34

dynda U nas se vybirat neda. Do vetsiny skolek se triletaci ani nedoustanou. Davala jsem 4 prihlasky, syn v tehle dostal body za sourozence. Abych si tu jen nestezovala, tak ja jsem s tou skolkou spokojena, s detmi udelaji hodne prace.  

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. února 2018 20:07

Lamicka 

No my jsme venkov a bude se otvírat další školka, co vím, tak do té stávající není problém se dostat, takže za dva roky počítám, že minimálně z těch dvou si vybírat budu, obě jsou do 5 km od domova.

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 28. února 2018 23:20

jinak ta nase skolka nebyla spocatku vubec spatna, taky bych tam dite nedala a snazila se to resit jinak. reditelka byla takova trochu na chlapy odjakziva, takze jsem tam zasadne posilala muze, ale jinak v pohode.

hlavne ucitelky v nasi casti byly skvele, deti chodily plavat, mohly jsme tam s nima zustat odpoledne chvilku na zahrade nebo i ve skolce, delaly skolu v prirode, letni tabory, no parada.

a pak je nejak postupne 2x vydesili pravnici a zvrhlo se to tak, ze uz se nedelalo prakticky nic a hlavne takove ty drobnosti - jako s tim oblekanim, skolka se rekonstruovala behem skolniho roku, takze detem cely den nad hlavou dunely vrtacky, na zahradu nemohly, protoze tam stal polystyren. cely kveten a cerven nebyly odpoledne venku, (zimu predtim se resilo, jestli maji deti ciste podvlikacky). a hlavne ty akcnejsi ucitelky, ktere neco s detma delat chtely, to proste zabalily a bylo to hotovo.