Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:53

continuity Jen se směj. Dnes se cítím obzvlášť tupě. Sedím nad návodem z IKEA, který zahrnuje přesně jeden krok a nechápu ho.

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:59
Reakce na žluťásek:

slniecko Jen malou chvilku jsem musela přemýšlet, jak se liší masáže dvojčat od masáží mono dětí

no...musíš naháňať dve jašteričky, ktoré sa každá rozbehnú iným smerom, nie?

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:03

žluťásek z toho si nic nedělej, to kolikrát nepoberu ani já a to mám technické vzdělání. Nechceš to naskenovat? Já jsem doma nemocná ( měla bych pracovat, ale se mi na nemocenske nechce), Lux vypověděl poslušnost , takže se nudim

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:05

continuity Už jsem na to přišla. Cítím se velmi zahanbena, že jsem vůbec potřebovala návod :D

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:12

Karja Ja to nechapu, jak muze nekdo nejist. Byla jsem tak vyzrany dite, ze jsem sotva lezla, dokud bylo CO, tak jsem se cpala. Dokud jsem necitila, ze umiram z prejezeni, jedla jsem, cely dny a roky. Jist normalne pro me dodnes znamena hladomor. Bohuzel.

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:40

Luna Karja Já to taky nechápu... U nás v rodině všechny děti jedly jak protrhnutý :-). 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:41

Luna nejíst? uplně jednoduše - nevim jak Karja - mně prostě nic nechutnalo. bylo to hnusný nebo ještě hnusnější, případně nesnesitelně k nepozření

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:45
Reakce na žluťásek:

Já jsem díky Kiedroňové a její masírce získala pocit, že jsem naprosto nekompetentní opečovávat svoje dítě a ze všech těch tygříků, klokánků, žabiček a koťátek jsem byla úplně vyklepaná. Teď si to trochu vyčítám, místo abych si miminko nějak instiktivně tulila, radši jsem ho nosila v polštáři nebo zavinovačce, abych mu nějak neublížila.

Byla jsem na tom stejně. A to se považuju se dosti odolnou a kritickou osobu, s přípravou na dítě jsem to nijak nepřeháněla, trendům nepodléhala... Ale pak jsem v šestinedělí dostala tuhle knížku a normálně jsem se rozbrečela, páč jsem nebyla schopná ty úchopy pochopit. A pamatuješ si, jak na jedné stránce byla fotka, která znázorňovala, jak se to dělat má, a hned vedle fotka, jak se to dělat nemá? My na to s manželem civěli jak telata, dvě studované hlavy, a neviděli jsme rozdíl

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:46

Gatita No přesně! Ta fotka s vertikálním nošením, žejo?

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:50

Luna Tak já žeru jako vepř, sním kolikrát víc než manžel a ještě si dám zákusek. Děsím se okamžiku, kdy mi to můj zázračný metabolismus přestane tolerovat, protože já ani normálně a střídmě jíst neumím! A ten okamžik přijde, už to cítím v kostech. No a syn by snad umřel hlady, kdybych u něj neseděla a nedozírala, aby si dal aspoň trochu. Ve 2,5 letech má 9,5 kg. Roční děti jsou větší než onKdyby měl 14 kilo, tak to neřeším.

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:57

žluťásek Myslím, že takových tam bylo víc:)

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:12

viktorka_od splavu Luna  No jako já neměla prostě chuť ani hlad:-D. Vyšla bych rodiče nalevno. Jako nepamatuji si, že by mi něco vyloženě nechutnalo nebo se mi z toho zvedal žaludek. Zároveň mi ale nic nechutnalo nějak dobře, prostě to bylo jen nějaký jídlo, takže prostě zbytečný jíst! Nechtěla jsem ani žádný pochutiny, nic prostě. Někdy v pubertě jsem teda začala pociťovat dost výraznej fyzickej nesoulad s ostatníma, tak jsem se začala cpát přes moc, abych trochu přibrala, což vyšlo až ve dvaceti:-D. A teď bych zas jako naběhla do toho dětského režimu, ale nějak mi chutná, no!

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:18

Karja to ma starsi dite, jsou potraviny, ktere ji opravdu rada, treba ruzne druhy syru, nejlepe nejakych luxusnich. ale vetsinu veci ji, vice mene vsechno, ale to je uplne utrpeni na ni u toho koukat, nudi se, kouka do neznama, nimra se v tom. ale tak ona ma hlavu vsude jinde nez na ramenou. 

nevadi ji ani hlad, akorat hypoglykemie ji vetsinou dozene a pak se vzteka. 

mladsi, ta je hrozne vybirava, ale kdyz je to neco, co ma rada, tak se vetsinou precpe, ze ji boli bricho. pokud je to neco, co ji nevoni, tak radsi bude hlady. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:25

viktorka_od splavu Tss, mne chutnalo i ve skolni jidelne. No fakt zrout nejvetsi, haha. 999 Moje deti teda nastesti takovi hladovci nejsou, ji tak normalne, kluk spis malo. A nic jim nenutim, to cpani hnusnyho jidla do chrtanu nikdy nepochopim. Gatita jo, tak to ja zazracny metabolismus nemam a nikdy jsem nemela. Je dobry to pochopit vcas.

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:29

Luna Mne tiež chutilo v školskej jedálni  Všetko okrem sladkých jedál, buchty som vždy zaručene doniesla domov (resp. zabudla v batohu a nahádzala na ne knihy a následne našla po týždni... ). Zázračný metabolizmus nemám, pekne som sa vyjedla, tak to teraz pracne zhadzujem.

Ja som vždy jedla všetko, ale priateľ bol hrozne zlý jedák ako dieťa a stále je vyberavý. Ak budú deti v jedení po ňom, asi ma porazí

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:33

Luna Mně chutnalo ve školní jídelně až na střední teda, ačkoliv jídelna to byla stejná. Ale fakt nemůžu říct, že by to jídlo bylo špatný naopak. Mít teď v okolí nějakou podobnou jídelnu, tak tam ráda chodim na obědy, prostě na normální chutný obyčejný jídlo, s tim vokurkovym salátem a čajem! 

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:37

Luna cpani jedla nevyhovuje ani mne, ale ono se to dobre rika, kdyz je to ditko plus minus v norme.

moje obe dve vazily ve trech letech 12,5kg a obe shodne bzly uplne nejmensi a nejdrobnejsi ve skolce a ted ve skole, mit jeste o dve kila min, tak mne asi slehne. takze Gatita uplne chapu, ze si dela starosti.

BTW: uz ta starsi byla hubena a ted zjistiji, ze i kdyz je mladsi takova jako obla, vsechny kalhoty a leginy, co podedila z ni padaji (tim nemyslim dva cm navic v pase, on v tom udela tri kroky a kalhoty jsou na zemi). diky bohu za slim modu a zkracene kalhoty, to je u nas normalni strih a kdyz vezmu kratsi (teda o cislo mensi) tak to i sedi.

a budu nakupovat jenom v CA, tam je vsechno o cislo az dve mensi, tak nemusim mit nerva, ze ditko temer v deviti letech nosi velikost 122, tak je ji i 128 takova mensi :D

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:39

carries Já jsem to tady psala asi tisíckrát, ale já vybíravý chlapy tak nesnesu. Jako třeba na upravu jídla jo, ale na potraviny?! Ale i já,jak jsem se v dospělosti naučila jíst všechno, tak to nějak očekávám od ostatních dospělých a od chlapů zvlášť:-D. Jedna moje kamarádka měla přítele, který nejedl žádnou zeleninu ani ovoce a vařila mu! Bych mu první týden naservírovala první jídlo, co by mě napadlo a že má možnost to buď sníst nebo se stravovat i nakupovat si sám. To by byla moje noční můra, nehledě, že nechápu, že už ve třiceti letech neměl nějaký zdr. problémy. Však ty vitaminy musí někde chybět.

Online ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:41

Hladovyho brachu na ne, kterej vsechno sezere. To si jedna 2x rozmysli, jestli se bude ofrnovat nad jidlem.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. března 2018 15:47

Karja môj chlap zje úplne všetko, čo pred neho kto postaví, alebo čo si ukuchtí. Vôbec nerieši, je to jedlo, tak to treba zjesť. Čo na jednu stranu je výhoda, ale na druhej strane zasa nechápe mňa, čo nejem milión vecí a som háklivá na úpravu jedla, a ešte naviac vegetarián :-) No každopádne zasa nerozumie nejak gastro pôžitku z jedla, čiže keď chcem vyskúšať novú reštauráciu, alebo si zájsť na večeru so všetkým čo k tomu patrí, musím volať kamarátku

Inak ja som bola vyberavá odkedy sa pamätám, niežeby som bola príliš chudá, ale jedla som len to, čo mi chutilo, a to čo nie, nebolo možné do mňa dostať, a v školskej jedálni som vždy čakala, kým nebudú v okienku kuchárky, aby som vždy tajne mohla odniesť nezjedený obed (hlavne mäso teda), a aby mi kuchárky nenadávali