Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:08

Sweet Potato já viděla v nemocnici (!!) jak matka s prťavým miminečkem manipuluje tím stylem že ho zvedala nahoru za ruce, hlava se kinklala sem a tam.. no strašný ale jí fakt nikdo nic neřekl.. a mě sprdnul neurolog (podotýkám že už druhej, první naprd jak už jsem psala) že se dítě propíná do luku a že ho mám stáčet do klubíčka - no jenže to už mělo robátko přes rok a nic takovýho jsem fyzicky nebyla schopná, měl obří sílu. je teda v pořádku, ale fakt bych si ušetřila hodně děsných zážitků a prořvaných dnů i nocí

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:11

viktorka_od splavu Ja som vždy zhrozená keď vidím malé deti v nosítkach(vyzerá to ako batoh ale vpredu) ako im visia hlavičky. Sa niekedy bojím keď sa matky zakláňajú v obchode že s ním niekde tresknú. Už od pohľadu to nevyzerá pohodlne. Ja sa tomu nerozumiem ale tá hlavička by z nosítka visieť nemala nie? 

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:13

ziginka ony ty její knihy vyšly už dost dávno, tehdy ještě myslím nebylo nošení dětí tak populární jako dnes a když někdo nosil, tak spíš v těch visacích nosítkách. Správně uvázaný šátek nebo ergonomické nosítko nezatěžuje páteř miminka, teď už je mnohem větší osvěta. Když to furt vychází, mohla by to nějak upravit, ty texty a fotky.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:16

paktofonika jasně, jak píše žluťásek ta nosítka jsou zlo, ale ani v šátku v té "správné" poloze by opravdu malé miminko nemělo být nastojato, nebo jen nakratičko. ty větší už můžou. ale fakt malá miminka by se měla nosit opravdu horizontálně, i když se jim to "nelíbí"

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:20

paktofonika pro úplné malá miminka se doporučuje spíš šátek, miminko se v něm dá lépe polohovat. Existují ale i ergonomická nosítka pro novorozence. Ergonomické nosítko poznáš podle toho, že miminko je na těle rodiče jakoby stulene, s kulatými zády a zadečkem níž než kolena, vlastně jako by to miminko leželo na mamine hrudi jako zabicka a šátek hi podpírá. Pak hlavička nijak nevisí, je opřená o hrudník.

Existují i ta neergonomicka nositka, kde miminka visí všelijak, většinou za rozkrok a hlavička bimba sem tam.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:22

viktorka_od splavu dnes se už i u novorozenců doporučuje vertikální vázání do šátku, ta horizontální kolíbka škodí kyclim a miminku se může špatně dýchat

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:28

Takhle vypadá ta 

správnápoloha

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 02. března 2018 07:39

Ha, tak s tou knížkou mám podobnou zkušenost. Pořídila jsem si ji v sestinedeli a nahledla jsem do ní asi dvakrát. Získala jsem pocit, že jsem neschopná matka, která neumí zvednout vlastní dítě. A obrecela jsem to. Hormony no... takže jsem se na ni vybodla a hned bylo líp. Možná, kdybych si ji přečetla před porodem, bylo by to prinosnejsi.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 02. března 2018 08:35

Ten malej Satan si nenecha ostrihat nehty,ucesat, ostrihat vlasy, vycistit usi ci zuby, utrit sopla, vystrikat nos, namazat ksiftik, umyt ruce,prebalovani a oblekani je opet boj. Silu ma jak bejk. Aj Mudra rikala,ze takhle silne decko jeste nemela. Pri ockovani jsme na nem lezely ctyri. 

Me z nej fakt houkne.

Apropo, nemit nositko a satek,tak uz jsem v pr...... davno.

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 02. března 2018 10:34

tzaziki Nápodobně. Pokus namazat ksichtík do mrazu skončí vždycky krémem.na zubech, v očích a ve vlasech  Je to drobek, takže ho ještě přemůžu, ale ty scény kolem! Zuby, učiněnej horor. Utřít nos, to můžu jen nečekaně zezadu pošudlat, jak uvidí kapesník, tak je konec jakékoliv snaze.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. března 2018 10:37

Pinot Noir jo, na ty přepady zezadu si pamatuju! no dneska už se směju ale tehdy

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. března 2018 10:48

tzaziki Jee, tak to budete mit druheho Krpalka ne? To ja byla hrozne hodny dite, vsechno jsem si nechala libit, kam me posadili, tam me nasli, mama na RD me nechala samotnou doma a sla na nakup, to je na socialku pomalu. A zpetne hodnoti, ze se mnou to bylo nejhorsi a rikala nedejboze aby se to znovu opakovalo. A proc? Protoze jsem nechtela jist! Strasne neduzivy dite, jinak zdravy ale vpravit do me nic neslo, prej jsem snidala 2 hodiny pul chleba a jeste x vopicek u toho, mama se mnou litala po doktorech, sama s nadvahou si pripadala prej jak kdyz mi vsechno sni. Takze ja budu brat radsi to bojovny!:-D:-D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. března 2018 10:53

Karja koukám že jsme byly nemlich stejný:-) takys byla v ozdravovně? peklo hnus (samozřejmě sem tam zhubla:-))

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:25

Karja Já když se teď snažím vpravit jídlo do dcery a moje máma je náhodou u toho, tak mi škodolibě připomíná, jak jsem asi ve třech letech snědla půl pribinaka, řekla jsem "puknu" a tím jsem na půl dne skončila s jídlem  

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:58

Hehe, som si teraz spomenula, ako som si robila kurz masáží dojčiat a všetky miminká nadšene ležali a s láskou sa dívali na svoje mamy, ako ich masírovali a ten môj sa pri každom pokuse o položenie na podložku zvrtol a fičal niekde na opačný koniec miestnosti...takže namiesto kurzu masáží kurz chytania vlastnej jašteričky ...

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:24

Pinot Noir vcerejsek byl jak z blbe komedie. Rval pri oblekani, takze kdyz jsem ho chtela mamazat, musela jsem ho nejdriv utrit,ale to ho zase vzteklo,takze jsem ho mazala vlhkeho a pak to zase setrela kapesnikem,protoze se sudlal a sopel mel vsude,coz ho rozvteklilo, takze jsem s nim (plne oblecena) stradovala po byte,aby se uklidnil. Kdyz to bylo lepsi,tak jsem mu kremem udelal tupky na ksiftiku,aby my je okamzite otrel do trika. Za jeho urputneho revu a mem totalnim nas.... jsem ho proste nejak naslepo zmastila.........venku mu omrzly tvare. Priste se na to vykaslu a vyjde to nastejno.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:27

Karja Tukam na vse,ale zatim je to popelnice pred kterou se neda nic jist. Doma to koriguji,ale co vse dostane u prarodicu se radeji neptam a doufam ve zdravy rozum babicek.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:38

viktorka_od splavu Ne, to by mi nasi nikdy neudelali! Ja jsem byla mazanek!

tzaziki Bude to proste osobnost, musite s tim doma smirit.:-)

Mohučanka Babicka mi dlouho dlouho pripominala, jak me sla vyzvednout do skoly a v prazdne jidelne jsem sedela ja a reditel skoly me v sedmi letech krmil. No pripominala mi do ty doby nez byla nemocna a my ji varili, se nejak vokazalo, ze pani neji polovinu potravin! A ty jatra mi vycitala dvacet let!

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:47

slniecko Jen malou chvilku jsem musela přemýšlet, jak se liší masáže dvojčat od masáží mono dětí

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:51

žluťásek obojruc ne?