Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 27. února 2018 09:33

rasaNori Soucítím, mít smrt na jazyku a mimino k tomu, to je lahůdka.

K tomu zvedání, mám dojem, že tohle zvedání přes břišáky není pro vývoj zrovna to pravé. Rozhodně by se to nemělo podporovat (třeba tím častým pololehem)  

Offline continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 27. února 2018 09:34

Sweet Potato automatické opravy už jsem to zeditovala. Půjdu si po tablet.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 27. února 2018 09:43

No, k tomu zvýšenému tonusu...ono to môže byť, ale nedovolením zdvíhať sa sa s tým nič nespraví. To je ako predpokladať, že keď sa strasie teplomer, tak sa zníži teplota.

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 27. února 2018 09:47

slniecko Já to řešit nemusela, tak nevím, co s tím. Pokud máš zkušenost, poraď, takový výkřik je úplně stejně k ničemu 

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 27. února 2018 09:51

slniecko To máš pravdu. Ale nepodporovat je první krok. Teploměr teplotu dál nezvyšuje. Další kroky už musí poradit odborník.

Offline rasaNori
Avatar
7733 příspěvků moje polička 27. února 2018 10:05

Hm ve ctvrtek jdem na poradnu, zeptam se tam. Ona kdyz je nosena, tak fakt nemusi polohu na zadech, pololeh/sed ok, hlavne ze vidi. Asi to omezime. Ale neudelaly jste mi radost

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 27. února 2018 10:17

rasaNori Chápu, promiň. Ale žádne drama to určitě nebude, neboj. Oni se skoro všichni brzy začnou čílit, že z lehu nevidí, to pak často rodiče vede k předčasnému posazování.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 27. února 2018 10:30

Sweet Potato Pinot Noir niekedy netreba nič, niekedy masáže, niekedy cvičenia, ale to musí fakt odborník.

Problém je, že čokoľvek dieťa robí spontánne, tak "nepodporovať" je proste nepoužiteľná rada. Ako áno, nebudem nechodiace dieťa dávať do chodítka, nebudem nesediace dieťa dávať sedieť, atď...ale raz sa posadí, postaví a koniec.

Apropó, vedeli ste, že hoci je pre prvý krok vývojový míľnik 1.rok, považuje sa za normálne čokoľvek od 6.mesiacov po 18? Viem to z prvej ruky, moja dcéra začala chodiť 7-mesačná.

Ten vývoj je tak neuveriteľne rôznorodý, že jednoducho malé rasanoriatko môže pokojne už skutočne začínať sedieť a tá snaha "vidieť" je skôr vecou vyhľadávania ďalších podnetov - čo je o.i. znakom rozvoja mentálneho.

Takže áno, opýtať sa pediatra, prípadne sa nechať pre istotu odoslať na neuro treba, ale nestresovať, môže ísť pokojne o normálny vývoj, možno trochu akcelerovaný.

rasaNori koľko už má buchtička?

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 27. února 2018 10:45

rasaNori a davas ji na chvilku na brisko past koniky? to by lepe videla a zaroven si posilovala zadove svaly. Navstevy fyzioterapeuta se neboj, u syna to moc pomohlo. Byl rychly, zvidavy od miminka a jak chvatal, tak taky vsechno tahal brichem. Potreboval jen trochu posilit ty spravne svaly. Plus cviceni mu dalo navod, jak na ty veci spravne. V 8 mesicich zacal chodit, z cehoz jsem teda radost nemela, ale tomu clovek nezabrani. Spravne by se melo dite do sedu dostat pres lezeni po ctyrech, ale tomu nas mladik taky moc nedal. 

Offline rasaNori
Avatar
7733 příspěvků moje polička 27. února 2018 12:32

slniecko presne 3 mesice. 

Lamicka jj na brisku zacina mit tendenci se otacet, vzdycky hrabe nozickou jak vztekla. Ted jsem na ni koukala, opira se o pesticky a ne o dlane, no necham si napsat zadanku na neuro.

Sweet Potato v pohode, si to na ni musime vyzkouset;)

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 27. února 2018 12:50

rasaNori Uvidis, kam te pediatr posle, nas nejdriv poslal k fyzioterapeutovi a stacilo to. My par mesicu cvicili Vojtovku (zadna hruza, jak to nekdo popisuje) a syn udelal obrovsky posun.  

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 27. února 2018 13:18
Reakce na slniecko:

Sweet Potato Pinot Noir niekedy netreba nič, niekedy masáže, niekedy cvičenia, ale to musí fakt odborník.

Problém je, že čokoľvek dieťa robí spontánne, tak "nepodporovať" je proste nepoužiteľná rada. Ako áno, nebudem nechodiace dieťa dávať do chodítka, nebudem nesediace dieťa dávať sedieť, atď...ale raz sa posadí, postaví a koniec.

Apropó, vedeli ste, že hoci je pre prvý krok vývojový míľnik 1.rok, považuje sa za normálne čokoľvek od 6.mesiacov po 18? Viem to z prvej ruky, moja dcéra začala chodiť 7-mesačná.

Ten vývoj je tak neuveriteľne rôznorodý, že jednoducho malé rasanoriatko môže pokojne už skutočne začínať sedieť a tá snaha "vidieť" je skôr vecou vyhľadávania ďalších podnetov - čo je o.i. znakom rozvoja mentálneho.

Takže áno, opýtať sa pediatra, prípadne sa nechať pre istotu odoslať na neuro treba, ale nestresovať, môže ísť pokojne o normálny vývoj, možno trochu akcelerovaný.

rasaNori koľko už má buchtička?

​Jasne, to, ze si dite stoupne atd., s tim nic neudelas, ale jak jsem to pochopila, tak je asi v nejakem lehatku v pololehu, ne? A s tim neco delat jde.

rasaNori V cem ji mas? Mozna jsi to uz tady nekde zminila, tak se predem omlouvam, dite dnes vstavalo v pet, tak jsem takova nejaka...

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 27. února 2018 13:40

rasaNori Co se tyce rukou v pest pri paseni koniku-ted se divam na fotky syna-ve trech mesicich ma, kdyz je na brisku, ruce v pest, takze bych neplasila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 27. února 2018 13:52

rasaNori pokud je mala neklidna, napina se a nechce lezet na zadech, taky jsem to zamenovala za zvedavost.. ale tim chovanim a drzenim ve vzprimene poloze se to prave zhorsuje. plus jsme fasli psychicky labilni neurolozku kez by me to byval tehdy nekdo vysvetlil, nebo aspon mit tak lepsi nez vytaceny pripojeni na net

Offline rasaNori
Avatar
7733 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:06

viktorka_od splavu ne pokud lezi pod hrazdickou, tak si kope nozkou a macha rukama aby dosahla na hracky. Vetsinou mi tak i usne v poledne, ale musi byt prikryta dekou. Nosim ji na boku, kdyz si teda chci rano udelat snidani a prte s tim neni ztotoznene. Jako jo, tez nam prijde nejaka akcni na to kolik ji je.

tv neni v lehatku, ale v poloze jako v lehatku na kline treba. 

Lamicka no nase pediatra je peclivka ale...mrne ma tri mesice v kuse rymu a stale jen odsavejte odsavejte. Asi je to standartni postup ale chybi mi tam nejaka akce :D

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:15

rasaNori a má tu rýmu zelenou nebo průhlednou? jestli průhlednou, tak je to virový, na to nic není

a odsávání dobrý, ale pozor, taky se nemá odsávat moc, potom má sliznice potřebu dorovnávat. My odsávali jenom před spaním, aby dítě usnulo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:17

MaeGandal fakt je možný mít 3 měsíce v kuse virovou rýmu?

Offline rasaNori
Avatar
7733 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:19

MaeGandal dva dny pruhlednou, den zelene snople a furt dokola. Paradoxne neodsavam vecer pred spanim, protoze se vecer vzdy urve do spanku tak je fajn ji nevzbudit. Vzdycky rano ale to uz chrci desne.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:19

viktorka_od splavu nemyslím, proto se ptám na barvu. ale může to být jen z nadměrného odsávání. zase že by si doktorka nevšimla tři měsíce bakteriální rýmy ....   no, moje děti by to už dávno měli vražený do očí, uší a krku, takže tak

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:20

rasaNori Tak ona ji muze v poloze na zadech vadit i ta ryma. Odsavani zkus omezit, ono to muze vysusovat sliznici. Zvlhcovala bych co nejvic vzduch. Zima je s malym miminkem o nervy. Za chvili bude jaro a bude vsechno lepsi. Je mozny, ze je akcnejsi. Tady si taky kolikrat psala, ze jste s muzem akcni par, ne?