Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:24

Ja si sem jdu postezovat na skolku. Nevezmou deti ven, kdyz je nadherne, sviti slunce, ale v tehle mrazech je vytahnou na prochazku

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:24

Lamicka no...to sice jo:) pravda ted jsme byli na svatbe a dva pary maj stejne stare holky jak ta nase. A mrne vykladalo, piskalo porad se rozhlizela u kazdeho na ruce siroky usmev a ty dve byly takove lezici placicky tak nam to prislo ponekud znepokujici...jako asi s ni bude sranda.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:27

MaeGandal no vzhledem k tomu že rasanori psala že sama už má několikátý antibiotika... si to tam pinkají sem a tam bych si tipla

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. února 2018 16:40

viktorka_od splavu u mne je to vzdy hnisava angina, radsi at ma rymu nez to co ja...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 27. února 2018 17:15

Nepomohlo by na ty pokusy na sedani takovy to houpackovy lehatko? Synovci jo, lip videl a prestal to tahat...To jen namet, treba na dotaz, az pujdete k tomu fyzioterapeutovi :)

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:00

Solathis ty lehatka jsou uz uplne na pytel. 

rasaNori ja jsem se sedanim nechtela plasit, proste ji vic davej na brisko, nekam odkud bude mit vyhled, v tom paseni se zlepsi, tihle malinkati se tim docela trapi, ale pak to pro ni bude normalni poloha, ktera ma svoje vyhody. neni at tak problem, ze dite dela nektere veci brzo, ale ze je dela nespravne, nebo v nespravnem poradi. 

kdyz ji mas na kline a ona se zveda do sedu, proste ji pridrz v klubicku.

jinak pro tyhle mrnata je ryma hrozna. zkus zvlhcovat vzduch, treba i varit slanou vodu do hrnce. a nudle normalne odsavej, to jsem cetla az asi pred pul rokem, ze to muze vysusovat sliznice, ale zadny lekar mi to nikdy nepotvrdil. navic, kdyz je kojena tak s plnym nosem se nemuze ani napit? dospeli taky smrkame a neumim si predstavit, ze by nechala deti po svete chodit s nudli, aby se jim nevysusovali dutiny. zanet dutin kojenec dostat nemuze, ale zanet stredniho ucha je docela blby taky. 

Online letfenixa
Avatar
7978 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:00

rasaNori Napriklad Babybjorn lehatko, je uplne ergonomicke.

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:03

Lamicka tak ja mam pocit, ze vhodne pocasi na to vzit deti ven u nas neni nikdy. bud je smog nebo fouka, nebo prsi nebo je pak moc zima. kdybychom nebyli nemocni, tak ven normalne jdem, je to otazka obleceni, to jiste (co nekoho muze v teto (ne)zime zaskoci). ale do skoly je posilam oblecene tak, aby mohli s druzinou ven. kdybychom byli na horach, tak jsme venku taky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:10

continuity u nás byla včera odpoledne pocitová teplota -19, to už myslím na procházku školkových kde můžou být 2-3leté snad neni? jinak proti zimě nemám nic, akorát dnes už mě to fakt za kousek cesty na všech nekrytých částech těla pálilo jako čert

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:18

viktorka_od splavu to byl takovy obecny povzdech, ja si myslim, ze se s detma ve skolkach chodi ven malo.

vcera jsem sla kilak pesky a v pohode, konkretne tady nefouka a to jsme vetrna hurka. (kdybych nebyla nemocna, normalne ven chodim na prochazky) a dvolete deti ve skolkach moc na prochazky nechodi ani za hezkeho pocasi, proste nic neujdou, ale s temi 3-5 letymi jsem chodila ven i v -15 (tak mininalne cestu do skolky jsme meli pesky 20minut a nikdy jsme to kvuli pocasi neresili, zeby tam jako kvuli mrazu vubec nesly). jako chtelo to trochu peci, namazat, zabalit, ale normalne to prezili. vim, ze ucitelky si dost stezovali, ze pulka deti neni poradne oblecena, treba ze ma jenom pletene rukavicky, takze mokre za pet minut a museli s nima domu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:29

continuity já byla taky o víkendu na dlouhé procházce ale to bylo hezky. ted je fakt ohavně. nevim no, měla jsem spíš problém že učitelky ty děti pořádně neoblíkly, nenamazaly, a pak šly s nima kousek, a stály zatimco děcka si měla "hrát" na holé zemi. ale to byla celkově školka nahovno teda. nechodili třeba vůbec na zahradu, protože by je musely na prolizačkách hlídat

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:33

viktorka_od splavu nase na zahradu chodili, ale herni prvky meli zakazany. to bylo taky napytel.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 27. února 2018 19:56

continuity uplně nadšená jsem byla taky pokaždé, když jsem silou tahala nožičky z papučí, kde byly narvaný ponožky shrnutý, přes to punčocháče, nacpaný silou do papuček a zaplý 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 27. února 2018 20:06

continuity U me to byl taky spis povzech. Oni chodi taky celkove malo, pak najednou vyrazi, kdyz je tahle silena zima. Ja jsem docela otuzila, ale tohle je na me uz moc. Kdyz si predstavim to tempo triletaku na prochazce... a presne jak pise Viktorka - ja deti poradne obleknu, namazu, zababusim - ale nase pani ucitelky...?

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:19
U nás tenhle týden zatím venku nebyli, ale ještě minulý chodili min. Na hodinu ven. Akorát ne na procházky, ale na zahradu, mají tam kopeček na bobování, tak se tam válí ve sněhu a jsou spokojení.
Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:38

U nas take zatim tento tyden venku nebyli a jsem rada, protoze zima je neuveritelna. Staci mi cesta do a ze skolky. Mensiho drzim v kocare zabaleneho ve fusaku a dece, chudak ani neprotestuje.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:59

Lamicka Chudáci...Ale musím se zastat i personálu. Kdysi jsem ve školce měla kousek úvazku, kolikrát ti nasraná ředitelka poručí něco úplně zvrhlýho, jako jít v dešti, mraze atd...No hnus, nikdy bych tam nechtěla pracovat jako "doopravdy" 

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:13

Luna tak u nas reditelka zjistila, ze nejake deti nemaji specialni leginy na pisek takze se svlekali ve tride do spodniho pradla a chodili tak i na podzim, v zime dolu do satny, aby byla kontrola. no kdyby tam ditko melo byt o rok dele, tak hledam jinou skolku. takto jsem to tech par mesicu doklepali.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:18

continuity Hm, to je děs no...Ty ředitelky jsou totiž furt vystreslý z nějakých inspekcí, který chodí jednou za sto let... Ale jednou se to spraví, já tomu věřím. A jsem strašně šťastná, že u nás je úžasná školka, kam syn chodí moc rád...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:19

continuity mě teda dost štvalo, že dítko nesmělo být v punčocháčích (protože to je neestetické! pravila pani učitelka), ale přitom nedokázaly pohlídat aby se zvládlo na vycházku a zpět převlíknout. matky to řešily tak že na ty punčocháče oblíkly tepláky - v těch pětadvaceti stupních co tam měli, s uřvanym upocenym chlapečkem nemyslitelný