Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 01. března 2018 14:02

Tak resume 3 mesicni prohlidky: skvrne ma 6,6 kg, delku nevim:) hypertonicka pry neni, koniky pasla ukazkove, ale bude ji sledovat. Pry kdyby se nam neco nezdalo, mame dojit, jinak pry odchylky ve vyvinu resi az na 4 mesicni prohlidce. Tak nevim no...

Offline tv
Avatar
3535 příspěvků moje polička 01. března 2018 14:12

rasaNori Co nevis? Myslis to zvedani z pololehu? To deti bezne delaji, s tim si hlavu nedelej. Akorat to u ni nepodporuj. Nebo se deje jeste neco jineho?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 01. března 2018 14:29

rasaNori no nič, takže je v poriadku, akurát chce lepšie vidieť. Ak ťa znervózňuje to zdvíhanie sa, popožičiavaj si z okolia toľko rôznych hrazdičiek a hovadín, aby si jej ich mohla obmieňať dosť často na to, aby jej to stačilo na obzeranie, mohlo by to teoreticky zmierniť. Ale aj tak musíš rátať s tým, že najzaujímavejšia si pe ňu ty a to, čo ty robíš.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 01. března 2018 14:32

rasaNori asi bych se soustředila na správný nošení kdyžtak - hlavně ne ve vzpřímené poloze

něco se dá nastudovat pod heslem "něžná náruč rodičů"

a "klubíčkování" (zní to teda strašně:-(

http://www.nemocnice.czechian.net/klubko.htm

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 01. března 2018 14:56

Ok, jdu se hodit do klidu:) jdu skvrne oblict a ven, psové jsem slibila prochazku dneska. Uz neumiram tak to snad pujde aspon na hodku.

Offline tina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 01. března 2018 16:54

viktorka_od splavu V Hradecký fakultce na fyzioterapii kamarádce řekli, že podle Kiedroňové teda nee, tak si jako vyberte No, my podle ní něco jeli taky, ale nijak striktně.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 01. března 2018 17:07

tina Ona si dokázala nadělat dost nepřátel, tak kdo ví.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 01. března 2018 17:53

tina Kámoška z fyzioterapie mi řekla že Kiedroňová ano...Ale taky to nepřeháním. Zrovna to nošení obličejem ven, aby dítě vidělo, mi přijde logický. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 01. března 2018 18:14

tina já hlavně nevěděla vůbec nic a hodně by to bývalo pomohlo... smůla no. kdo třeba ví, že tak malý dítě se má hladit po hřbetě ruky aby ručičky otvíralo, a ne do pěstiček vkládat chrastítko a těšit se jak je šikovný když ho udrží? já to teda netušila než jsem si to teďka přečetla v tom odkazu. a to mám dvě velký děcka

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 01. března 2018 19:05

Já jsem díky Kiedroňové a její masírce získala pocit, že jsem naprosto nekompetentní opečovávat svoje dítě a ze všech těch tygříků, klokánků, žabiček a koťátek jsem byla úplně vyklepaná. Teď si to trochu vyčítám, místo abych si miminko nějak instiktivně tulila, radši jsem ho nosila v polštáři nebo zavinovačce, abych mu nějak neublížila.

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 01. března 2018 20:26

žluťásek Já asi ve třech, čtyřech měsících zjistila, že nedržím děcko správně, tak jsem koukala na nějaká videa, ale nakonec jsem nad tím mávla rukou. Ve videích buď manipulovali panenkou nebo velkým tlustým pevným děckem, které vypadalo jak nadopované sedativy. Vaničku, postýlku, přebalovák měli vždycky v ideální výšce a kolem tolik prostoru, aby mohli pohodlně přistoupit směrem od nohou dítěte. Že někomu spí dítě v podkroví, kde se nedá normálně narovnat, že k většině vaniček a postýlek se v běžné domácnosti dostane člověk jen z boku a že spousta činností se provádí na zemi, na gauči atd., že se musí zvládnout přebalení v kočáru, to už tam neřešili. A že má někdo místo děcka mrskající se chobotnici, to už vůbec ne ;) Mít jejich podmínky, též bych mohla dítě uchopit dle návodu. V mých podmínkách jsem byla ráda, že jsem ho dostala z postýlky, aniž bych ho nebo sebe omlátila o zkosený strop. Mě ty návody akorát nasr**y.

Offline tv
Avatar
3535 příspěvků moje polička 01. března 2018 20:32

žluťásek Ja od ni mela knihu, ale priznavam, ze jsem se tam divala jen na tygrika a zvedani, tusim nabalenim. A to jsem pouzivala hodne, to zvedani teda, tygra ne.

To me mrzi, ze si to vycitas, ale celkem te chapu. Ja si taky nektere veci vycitam, ale ne kvuli teto pani.

Offline tv
Avatar
3535 příspěvků moje polička 01. března 2018 20:34

Pinot Noir Uchopit dite podle navodu.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 01. března 2018 20:44

tv to zvedání nabalenim se mi zdá jako jediné prospěšné, učila jsem se ho z videa, které jsem si musela pustit asi dvacetkrát za sebou. Ale pak to šlo dobře, zvedám tak syna vlastně doteď. Teď teda spíš proto, že ho jinak neuzvednu :-)))

Tygrika mě učila laktační poradkyně, z obrázků ani videí jsem to vůbec nechápala. To všude omilane klubíčko, já vlastně nevím. Přirozeně si člověk opře dítě o sebe, schová ho k sobě, přitulí. Klubíčko je úplný opak. Dělala jsem to, ale s dalším miminkem bych asi nosila víc instinktivně.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 01. března 2018 20:59

rasaNori tvoje holčička asi bude prostě jen rychlík, žádné strachy. Kdybys chtěla nějak víc zabredavat do odborné literatury nebo číst něco na netu, koukni na koncept bobath. Je to způsob, jak pomoci miminkům ke správnému rozvoji pohybu pomocí běžné "manipulace", tj. Nošení, zvedání, chování, koupání atd. Kiedronova je dětská sestra, nikoliv třeba vystudovaný fyzioterapeut nebo ortoped. Bobath se používá často i místo nebo soucastne s cvičením Vojtovy metody. Čímž teda nechci naznačovat, že by tvá dcera potřebovala Vojtovou! Jen že bobath narozdíl od manipulace dle kiedronove má i nějaky lekarsky dokázány význam :)

Offline tv
Avatar
3535 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:06

žluťásek Nedavaji se deti do klubicka kvuli boleni briska a vyprazdnovani?

Vsak u druheho uz budes vedet.

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:24

Kvuli Kiedronove clovek ma pocit, ze manipulace s ditetem je nejaka raketova veda - viz ty jeji 3 tlusty bichle. Ale taky jsem ze zacatku byla vyplasena a jeste v porodnici sjizdela videa, jak mam to dite vlastne drzet  Nakonec jsem stejne vetsinou nejak balancovala s ditetem na jedne ruce a druhou delala neco jinyho...

Ta nase holka se dneska poprve otocila na bricho! Dvakrat za sebou, tak to asi nebyla nahoda. No ale ma 3 mesice a kousek, si nejak pospisila.

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:38

rasaNori Kdyz potrebuju neco delat a dite nechce lezet, davam ho do autosedacky. Je tam dost nalezato, takze se nemuze pritahovat do sedu, ale zaroven na me pohodlne vidi. Nesmi se to samo prehanet, je to takova pasivni poloha, mnohem prospesnejsi je paseni koniku;-)

Jeste k te Kiedronove, jsem nejak nepochopila, proc je tolik proti noseni v satcich a nositkach?

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:55

ziginka Na druhou stranu, když jsem viděla, jak některé matky s děťátky nakládají, třeba novorozeně vezmou v podpaží, zvednou, hlavička břink dozadu..., díky bohu za každou osvětu!

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:58

Já si pamatuju, jak k nám domu přišel na prohlídku v 6 (?) dnech pediatr a š jakou llehkostí s tím pidimiminkem manipuloval.

Kiedroňovou mám taky, zvládla jsem akorát tygříka, na zbytek se vykašlala.