Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 10:13

MP Meri Tak 70 let, to je mladice! Tolik mají moji rodiče, zvládají všechno, dokonce teď, co máme druhé miminko, tak už třikrát přijeli autem z Moravy, 300 km ráno sem, 300 km odpoledne domů! Hrozně mě mrzí, že nejsou blíž

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 10:23

žluťásek Tak tam bych se zas divila, kdyby to byl jedinej symptom nějakejch vztahovejch nebo komunikačních problémů.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:08

jenom k těm řečem, že když prarodiče nepohlídaj, nemaj čekat pomoc na starý kolena: oni teda již svůj díl péče poskytli (o rodiče těch vnoučat)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:34

moora Svatá pravda, už jenom to "něco za něco" je strašlivý.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:34

moora myslim to nebylo mysleno jakoze pomoc uplne na revans. Spis, ze kdyz si decka s prarodici neudelaj vztah, tak tezko cekat, ze si za babi lezakem prijdou popovidat. Naopak je to, myslim, docela pravdepodobny...

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:40

Pavlena ne, to bylo míněný "když máma / tchýně nepohlídá, tak já se pak zas nepřetrhnu, až bude potřebovat pomoc na starý kolena ona" (fakt už jsem tohle četla v různejch diskuzích mockrát...)

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:50

moora tak takhle je to asi divny.. ale tak uprimne, jsem rada, ze o tchyni bude pecovat nekdo jiny.. coz ale neni dano tim, ze nehlidala (chvalabohu tak!), ale spis tim, ze by si asi docela rozumela s tchyni MP Meri ...

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:08
Reakce na Pavlena:

moora myslim to nebylo mysleno jakoze pomoc uplne na revans. Spis, ze kdyz si decka s prarodici neudelaj vztah, tak tezko cekat, ze si za babi lezakem prijdou popovidat. Naopak je to, myslim, docela pravdepodobny...

moora já jsem to pochopila (i myslela) spíš tak, jak píše Pavlena. I když jasně, v různých diskuzích se člověk dozví i tu mstivou variantu. Já měla na mysli citový vztah, nějaký příklad, jak se chovat ke starším lidem a tak...Normální prarodiče přece mají těm vnoučatům tolik co předat.

Když to shrnu, tak mi nejde tolik o to hlídání samé, ale o kontakt vnouče-prarodič, o kterém si myslím, že má benefity pro obě strany.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:08
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:19
Reakce na moora:

jenom k těm řečem, že když prarodiče nepohlídaj, nemaj čekat pomoc na starý kolena: oni teda již svůj díl péče poskytli (o rodiče těch vnoučat)

​Taky na to vždycky koukám... i když jsem přesvědčená, že péče o vlastní děti neni žádná zásluha Ale jako argument je to k ničemu, samozřejmě.

Mně zas lezou na nervy naši mladí rodičové. Voni nám ty haranty nepučej ani na minutu (leda když ještě dleli v bezpečí kočárku, to jsme je kolikrát směli povozit i sami)

Včera to vohráblo, takto můj milovaný syn, na můj dotaz proč nezaleze za svojí manželkou a nenechá nás s dvojčatama na hřišti ve vnitrobloku (prakticky pod voknama) samotný anžto jsme na ně dva... odtušil že musíme bejt pod dozorem, nazul boty a šel s náma!

Ráda bych si myslela, že si chce co nejvíc užít společnosti svých drahých rodičů, ale ještě nejsem natolik senilní...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:29

Na druhou stranu mě včera potěšila aspoň Adéla, která, spatříc mě ve dveřích, rozzářila se jak sluníčko: Babi hop! 

A to se nevidíme ani každej tejden, a skákat z rantlu záhonů jsem s ní byla doteď přesně dvakrát! (kdyby měly vzniknout nějaký pochybnosti tak zdůrazňuju, že ji u toho držim. zatim.) To děvče neni úplně blbý

Pročež jsme šly zase dělat hop - pod dozorem výše zmíněnýho drába, kterej si neustále rval vlasy jak bude mít Aduška natažený šlachy a vytahaný ručičky přičemž připomínka všech možnejch letadýlek a jinejch skopičin, který jsme dělali kdysi s ním, se nějak nesetkala s porozuměním. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:37

barbucha možno videl môjho otca na ihrisku strážiť vnúčence ...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:53

slniecko 

No ale do toho mě netahej Sám svoje dětství přežil a jak dobře ví, tak zřítelnice taky!

Strašný, když se z netečnýho lempla najednou vylíhne něco takovýho. Co z těch dětí vyroste...

Pro příklad - včera se Oliver, nalejvající se v pravidelnejch intervalech i za pochodu, začal samozřejmě dusit. I přiskočil snaživě dědeček a poplácal kluka po zádech, aby mu zachránil život. Takovej řev, jakej ihned spustil ten malej prezent, jsem snad v životě neslyšela A co se nestalo - rodičovstvo se seběhlo jako když hoří, a začalo utěšovat ne k smrti vyděšenýho dědečka, leč malýho prezenta, a zločinného předka div nevykázalo z domu. Tak teda nevim

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:55

MP Meri Jo to si pamatuju, jak jsem ve trech mesicich veku maly byla na navsteve u kamaradky a jeji mama rika, tak jo,ja si vezmu malou a ty si v klidu vypijes caj, ne??? To bylo uplnym balzamem na dusi:-D.

žluťásek Jo, presne tak to vnimam, ze normalne nemusi ale kdyz neni ,,normalni stav,, matka fit, tak by meli/mohli.  Musim asi pritvrdit, protoze v tydnu tu chvili byly sestry deti, protoze svagr je nemocny(!), tak si to asi musim vydupat., rozbrecet se, a kdovi jaka cora delat, coz nutnost tohoto jednani svedci o te vztahove ci komunikacni problemovosti, jak pise Mutziputzi. Ale spis doufam, ze uz dlouho nemocna nebudu, protoze I obycejny nachlazeni je desny, s malym drakem a druhym v brise!:-D Cimz bych to ze sve strany uzavrela, takze dekuji za nazory a predevsim za vyslechnuti;-)))

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 14:16

barbucha Lidi, co do mne chtěj bušit, když se topím ve skleničce, bych střílela,

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 14:17

Karja Je mi to líto, když tu pořád čtu, kolik dětí hlídáš ty.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 14:25

Sweet Potato Jo, ale ty jsou hlavne deti od te jedne segry a ta je v poho, jen ma ted to debilni obdobi, deti nastup skola/skolka ona letech do prace, to je na blazinec samo o sobe. To az se utrese, tak si dceru obcas snad vezme. Ale vypada to, ze jeji syn a moje dcera jsou ze stejnyho testa a asi je nebudeme moc  davat k sobe,protoze to je skutecne na zboreni baraku ci navstevu pohotovosti, a nemyslim si, ze to bude vekem lepsi:-D:-D

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 15:16
Reakce na Sweet Potato:

barbucha Lidi, co do mne chtěj bušit, když se topím ve skleničce, bych střílela,

​No prosimtě. To já bych si o to i řekla, kdybych zrovna mohla mluvit!

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 21:29

Co sa tu odporucalo na rychlejsi rast vlasov? Uz zacinam zase plesatiet a to mi nestihli dorast vlasy este po prvom porode

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 22:28

Mrakoplas ja rok vycesavala chuchvalce a rikala si, ze uvolnuju misto novym vlasum;) Pred mytim jsem si vzdy promasirovala pokozku nejakym vlasovym tonikem a uzivala vitaminy- mela jsem donnu hair. Vlasy dorostly nove a pekne, ale trvalo to dlouho, tak by asi dorostly i bez te pece...Brzy me to ceka znovu, na tohle se teda netesim. Aspon ze jsem se nechala ostrihat na mikado, to bude bolet min nez haro pod lopatky.