Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:32

Karja a sourozenci ti nemuzou pomoct?Nekolikrat si tu psala,ze si mela synovce,netere na hlidani,ale nikdy sem necetla,ze byla mala u nich..Treba je maminka fakt unavena a uz nema tolik energie na hlidani mrnete.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:34
Reakce na Sweet Potato:

Karja Začni shánět. A třeba to matku i pošťouchne.

​jo to me taky napadlo,kdyz Karja napsala,ale myslis,ze to prinese dobrotu?

To bude vypadat jako natlak a kdyz nechteji dobrovolne....tezky

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:35

viktorka_od splavu Když já už to vim, že o to nestojí:-D Proto mě to štve. 

Sweet Potato Jojo, ona dcera není zas tak náročná, jí stačí se na hodinku vylítat venku a pak je doma docela spokojená a na cizí většinou děti nezkoušejí ani moc nějaké manýry:-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:38

Karja aha tak tím pádem bych nad ničím neváhala, jak to tu psala tuším Husa - když něco nemůžeš změnit, tak si co nejvíc ulehčit ten život s tím.. ji nedonutíš, hlídat potřebuješ = najmi paní a je vyřešeno.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:40

Karja to není jen společným bydlením. Měla jsem to s našima taky tak. Dnes už mě jen mrzí, že kluci vůbec neznají pojem babička, protože je pro ně jen něco jako sousedka, mají k ní podobný vztah. Mě nejvíc ale naštve, když moje mamka všude vykládá, co se děcek nahlídala. No s kočárem nejela nikdy, jen tak na kafe k nám taky nepřišla nikdy, nikdy tam nespali přes noc. Občas tam kluky měla tak mezi 2-3 rokem, když jsem chodila do práce a neměla školku. Spočítala bych to na prstech, ale v jejím podání to zní, že jsem je snad doma do těch 3 let vůbec neměla. 

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:40

Zarinya Jo mám, ale ochotná je jen jedna sestra, ta ale teď nastoupila do práce a zrovna ty její děti jsou takoví divočáci, takže teď je to takové to kritické období a i ta trojka pohromadě nedělá moc dobrotu, on je to fakt masakr, já s nima takhle ve třech taky nechci být sama. Takže občas by si ji vzít třeba mohla, ale určitě ne nijak pravidelně. Jo a to mě štve taky, že jsme jak vocasové vohlídali všechny děti  a teď budeme možná tak čumět (což samozřejmě nejde taky shrnout jednou větou, protože jsme to dělali, protože jsme sami chtěli, měli z toho radost atp).

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:43

Renusatko

No přesně ta prezentace, to je snad víc jak polovina všeho co mě štve:-D. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:45

Karja ja tu situaci chapu....a se synovcem mam stejnou zkusenost,neni potreba se rozepisovat do podrobnosti.

je mi jasny,ze jste to delali radi,ale ted je ti lito,ze pro tebe tu nikdo neni.....

no ja se taky synovce nahlidala dost,delala pro nej dost,mela ho moc rada (to vse nezistne) a dopadlo to hodne spatne...to je holt zivot.

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:51

Zarinya Jo přesně, prostě občas si to člověk tak uvědomí, jinak my jsme to dělali samozřejmě kvůli těm dětem, taky nás mají docela dost rádi a hlavně hlavní hlídač byl sambo, což neni moc standardní a po švagrech to nemůžu v žádném případě chtít:-D.

Online Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:59

Karja Jo, hlídačka by ti mohla pomoct (myslím ve vztahu k rodičům), známí říkali, že od chvíle, kdy si najali chůvu se rodiče z obou stran mohli přetrhnout a na hlídání vypisovali pořadníky. 

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:04

Garfie Tak spíš by bylo fajn, kdyby mi pomohla ta hlídačka:-D. Ono ty cizí pani to i s dětma kolikrát líp uměj než rodina, rozhodíme sítě no;-). Ale ne, mně se fakt hodí jak na to kritické období s malym miminem, tak i pak, když už budou větší, já si třeba budu potřebovat něco zařídit a tak;-).

Online dynda
Avatar
7259 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:08
Reakce na Zarinya:

Karja ja tu situaci chapu....a se synovcem mam stejnou zkusenost,neni potreba se rozepisovat do podrobnosti.

je mi jasny,ze jste to delali radi,ale ted je ti lito,ze pro tebe tu nikdo neni.....

no ja se taky synovce nahlidala dost,delala pro nej dost,mela ho moc rada (to vse nezistne) a dopadlo to hodne spatne...to je holt zivot.

Karja 

Neumím si to vysvětlit jinak, než že je maminka nasycená a unavená. Nepomáhá třeba náhodou ještě tvé sestře s dětmi? Vlastně už jsem tohle slyšela několikrát, že babička pomáhá jen u jednoho ze sourozenců, zvláštní. A tu chůvu hledej, ještě bude hodně potřeba a budeš ráda, že už se znáte. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:09

Karja ono to bohužel za mýho mládí bylo neobvyklý, nikoho takovýho jsem neznala, ale i když mi nejdřív připadalo zvláštní, že švagrová si našla hlídací paní přesto, že babička byla celkem po ruce a v důchodu, tak už mi došlo jak skvělá věc to je, že si můžeš bez obav prostě objednat, zaplatit a vyřízený. pro děti to možná není ideální, tam by byla fajn ta rodina, no ale pro rodiče... zn. ideál!:D

Online Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:11

Karja Tak to považuju za jasný, že ti hlídačka pomůže  Kamarádka měla třeba jen studentku na vyzvedávání ze školky, po cestě se s dítětem holka zastavila na chvilku na hřišti...ale kamarádce to pomohlo moc. 

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:17

dynda Jo přesně tak, unavená nasycená a nejvíc pomáhá sestře, jenže ta má prostě uplně jinou povahu, ta tady ty děti prostě vypustí, a čau, xkrát se pohádá a nevadí jí to, hlavně když dosáhne svého:-D. 

Garfie No přesně, já potřebuji především chůvu ve funkci venčitelky! 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:33

Hlidani není nici povinnost, ale taky me nezajem ze strany tchyne mrzi. Nejdriv se samozrejme prsila, ale kocar nevzala ani jednou. To bylo furt až bude na prikrmech (kvuli kojeni). Ted co je vetsi, tak to taky nevypada. Posledne prisla rec na tohle tema (ne se mnou), tak prej ze "prece nebude hlidat ve svym volnym case"! A pak taky "tak má snad matku na mateřský, ne"?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:35

MP Meri zajímalo by mě, jestli ti lidé si neuvědomují, že budou někdy taky potřebovat pomoc, nebo ano a mají to zajištěné/vymyšlené jinak, než od rodiny?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:44

viktorka_od splavu tohle je tedy taky zvlastni argument proc hlidat vnoucata...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:47

Zarinya tak to ale vůbec nemyslím. buď ti lidé cítí nějakou sounáležitost s rodinou (a pak se věnují dětem, vnoučatům.... a o "navrátilovi" neuvažují, to je samozřejmé), nebo vůbec ne, a buď si neuvědomují že si jednou sami nevystačí, nebo ano a přesně ví, jak to udělají (mají naplánované placené služby atd) neodsuzuju nic z toho, jen, já jsem realista, a nerozumím moc těm kde to nedává smysl

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:49

viktorka_od splavu Pomoc od rodiny pochopitelne ocekava, dokonce podle myho nadstandardni. Typickej telefonat synovi - prijedte v nedeli na obed, udelam kachnu. Potrebovala bych, abys posekal zahradu a MP Meri mi může zatim zasazet muskaty, koupila jsem jich ted 30, at mam i do patra. (true story) Takze tak.

Plus typicka je teda naprosta ignorace snach, tj. pokud neco nepotrebuje, mluvi pouze na sve syny stylem - a kam ze to jedes na dovolenou (rodinnou)? A ty sis ted koupil novou skrin (manzele - spolecna skrin do loznice)? Atd. Na me mluvi pouze ve stylu - tvuj sambo zase zhubnul, když uz mu konecne zacnes poradne varit? Proc to dite zase chovas? Ty uz zase kojis? Uz bys mela malemu koupit poradne boty. A pocitej s tim, ze letos na Stedrej den budete u nas.

Jako u nas by se mohly psat blby vtipy o tchynich po desitkach, uz to fakt neresim.