Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:53

MP Meri tak tomu říkám kvalitní studijní materiál 

nj pak už zbývá jediný dotaz - co na to sambo?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:55

viktorka_od splavu ona, ale ani sounalezitost neznamena,ze clovek ve stari nezustane sam.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:55

Zarinya záruky nejsou:-)

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:55

viktorka_od splavu no lidi jsou různí. My v naší rodině jsme zvyklí se v případě (vážných) potíží obrátit o pomoc do rodiny. Zjištění, že někde je to právě naopak, pro mě bylo dost velkým překvapením. Čili babička pracuje s tím, že až bude stará, rodina se o ní nepostará. Tím pádem pro ní odpadá důvod postarat se o vnoučata, protože o ní se v životě taky nikdo nestaral, a chodí se na ně dívat jako do ZOO. Mně by to mrzelo jen kvůli těm dětem, já sama jsem s prarodiči zažila skvělé chvilky.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 23:04

viktorka_od splavu Jak kdy, prosel si uz asi všema ruznejma fazema. Obrannej postoj, hadka v afektu, promluvit si s ni v klidu, po dobrym, po zlym... Vsechno marny, nic nezabralo. Svagrova s ni kvuli tomu chovani k ni a k jejich decku na cca rok prerusila kontakt. No vubec, s tou zenskou to ani nehlo, asi si ani nevsimla. Zrovna nedavno jsem samba varovala, ze se blizi cas, kdy ji regulerne poslu do pr. i ja. Vesmes delam jako ze to neslysim a ty dve hodiny nedelni navstevy se snazim nejak pretrpet,  ale jako precijen uz jsem dospela a nevidim duvod, proc by se mnou mel nekdo takhle vorat. Normalne si nenecham nic libit, ja vlastne nevim, ze sem ji to tak dlouho trpela. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 23:12

Mohučanka jj rozumím, oba ty postoje jsou legitimní, byť ten druhý taky úplně nechápu, ale budiž. nerozumný mi připadají akorát ty kombinace kdy dotyčný/dotyčná sice není ochotný jakkoliv se věnovat potomkům, ale automaticky od nich péči očekává

MP Meri na dvě hodiny návštěvy bych to asi spolkla, coby ne, to nemá cenu se hádat. akorát pak mám tendence si dělat z toho srandu, to je ok dokud to nepochopí (ale to u těchhle lidí asi nehrozí:-))

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 23:31

viktorka_od splavu Taky si z toho delam casto srandu, ze na boty pro dite nemam penize, protoze si platim kurzy vareni... Ha ha. Jenze uz to trva dlouho a já jsem ted s deckem mnohem min imunni na tyhle kecy. Ne ze bych mekla, ale kdyz me u toho beru dite kostkou po hlave, tak mi nejak rychleji tecou nervy nebo co Navic má dost omezenej repertoar, ty reci jede furt dokola a co má človek na to furt rikat... Ale ji snad ani nevadi, ze si jede hodinovej monolog. Jo a není ti nejaka politovanihodna vetcha starenka, ale normalne mlada zenska. Prostě omezeni kontaktu je jediny reseni. Respektive nic ti nevyresi, ale usetrim si nervy.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 23:52

MP Meri 

Jako ono to může znít jako nějaká blbá fráze, ale tyhle lidi se připravujou o to nejhezčí v životě. Ta láska malinkýho dítěte je tak krásná. Syn, když se setká s babičkou, nejdřív skáče a křičí radostí, pak se na ni na dlouho pověsí, všechno pak musí po celou návštěvu dělat spolu (tam už teda výhody babičkovství asi končí, ehm). Ale kdo ti tohle dá, když už nejsi zrovna dvacítka, třicítka ani čtyřicítka... A co se tu dneska různě psalo o synovcích apod. to celkem potvrzuje - kolik dáš, tolik od dítěte dostaneš. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 04:41
Reakce na Zarinya:

​jo to me taky napadlo,kdyz Karja napsala,ale myslis,ze to prinese dobrotu?

To bude vypadat jako natlak a kdyz nechteji dobrovolne....tezky

​To samozřejmě dopředu nikdo neví. Ale minimálně bude mít Karja hlídání. A lepší to pořešit už před narozením druhého.

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 07:09

MP Meri :-D:-D Haha, tak to je taky dobrej matros. No s tim hlidanim, jako on clovek fakt nepotrebuje nekam dite uvelebit na pul dne, I ta pitoma hodinka v kocarku fakt staci (ono kolikrat staci I ta myslenka, ze prijde ta hodina volna;-))

Tchyne zajem o deti ma, hrozne velkej, ale bydli dal, takze pres leto hlidala dost, pres zimu to bude horsi, protoze ma nemocnou maminku, tak se snazi urputne vyhybat nemocem, takze minulej rok jsme se nevideli asi dva mesice skrz ruzna nachlazeni a tak, aby ji to tam nedotahla. Ale jako nepokecame spolu no, spolecnou rec fakt nenachazime, spis se sobe vyhybame. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 07:12

Karja je to blby dotaz, ale nejsou vasi uz v letech a utahani? Ale chapu to rozcarovani, mit ty moznosti pod nosem a nemoci je vyuzit:(

Offline Karja
Avatar
35976 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 07:20

Gatita Jo jsou, v tom predduchodovem veku, kdy uz cekaji na duchod jak na vysvobozeni, jsou fakt utahany. Ja je chapu a plne jsem je chapala kdyz I takhle odpovidali sestre (ale ta to vzdycky nejak uhadala, ci dovydirala). Proto po nich rozhodne nechci aby po praci hlidali, ale pul hodina, hodina obcas  je nezabije, ale proste ani o dovolence si dceru nevzali, ani kdyz sambo nebyva nektery den doma, tak mi na tu pulhodinu neodlehci, I kdyz volno maji.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 08:57

Karja jo jo, chapu... Nasi teda pomahaji dost, az je mi to kolikrat blbe, protoze uz maji taky narok na to, aby si chvili v klidu sedli:) Ale rikaji, ze to delaji radi, ze je to sice narocne (hlidaji skoro denne 1-2 hodiny, tj. dovedou syna ze skolky domu a nejak to tam pretlucou, nez se doplahocim z prace), ale pry je to soucasne i nabiji a tesi. Se synem je uz dost legrace, ma je rad a dava jim to najevo a oni maji  pak o cem mluvit. Ty rady, co tu padly (najit si externi vypomoc) jsou dobre. Kdyz se porozhlednes, nic tim nezkazis...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 09:05

Já teda, a to máme výborný vztahy vůkol, bych na nějaky "musíme si pomáhat" neaspirovala, hlídání dětí bych nechala prarodičům výhradně na dobrovolné bázi, pro případnou radost, pokud by to jejich hobby evidentně nebylo, nehnu brvou, chůvou bych to řešila automaticky a i v případě entuziazmu na jejich straně a naopak nezájem bych si nebrala osobně. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 09:22

Ono je to i o nejakem zajmu. Moje mama nebo macecha, kdyz jsme nekde na nejake rodinne seslosti, nebo spolecne akci, tak se o vnouce aktivne zajimaji. Ve smyslu tak ja ho vezmu na piskoviste/trampolinu/povozim ho v kocaru/whatever. Ono i tech dvacet minut, kdy si clovek v klidu vypije kafe a pokeca s dospelejma, nedejboze jeste ve spolecnosti samba, je dost k nezaplaceni a tim myslim fakt k nezaplaceni, to bych tu chuvu s sebou musela tahat jak vocasek vsude

Jako tchyne vubec, minule jsme sedeli v restauraci x hodin, vedle hriste jako krava, no nevzala ho tam ani na minutu a pak pozdeji jeste zahlasila to s tim ze nebude hlidat ve svym volnym case. Děti má tři, vnoučata taky, pristupuje bohuzel ke vsem stejne. Jako jak tady padlo, nemusi mit zajem, nemusi nas mit dokonce ani rada, ale pak se nemuze divit, ze to je vzajmeny. A ne poustet hlasky typu "doufam, ze letos uz budete konecne na stedrej den u me, jsem na rade"! Jako sorry, nebudeme, ja chci bejt s lidma, se kteryma se mam rada. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 09:28

Me mrzi, ze bydlim daleko od svoji babicky, tam by (mimo jine) totiz klaplo i to "uzitkovy" vsednodenni hlidani. Jako nechapu, jak to dela, ale v cca 70 letech zvlada zahradku, malyho psa, napeceno i na tejden dopredu a jeste vzdycky s nadsenim a ciste dobrovolne hlida nejmladsi kus v siroky rodine. Jako pred ni si musim davat pozor, ta kdybych ji rekla, ze nemam hlidani na stredu dopoledne, kdy potrebuju do prace, tak by byla schopna sednout na vlak, se slovy ale vzdyt to mam jen dve hodinky, ja se rada svezu, pak se rada projdu s kocarkem, pak se moc rada zase svezu zpatky, no neskutecna je uplne, ale to fakt ne, to by me hanba fackovala. 

Online eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 09:39

MP Meri no a keby bolo najhorsie tak si babicku mozes na par dni ubytovat u seba. akurat treba zariadit aby bolo postarane o psa ak ho nebude brat so sebou

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 09:49

Vecer mame odjizdet na dovolenou, takze dite rano vstalo s nudli az na triko. Co sem komu udelala tvl.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 09:57
Reakce na Lamicka:

711990 a stihne se napit? Protoze syn pil 13 minut, vytahnul vsechno a spal 2,5 hodiny. Dcera po par minutach usnula, musela jsem ji budit, trvalo to tak tech 45 min, nestacilo ji to, za hodinu a pul uz mela zase hlad. 

​Mě druhej syn pil snad max 5 minut, byl hroznej savec a tělo už zvyklé, napil se vždycky rychle a hodně. Musela jsem ho naopak tochu brzdit, protože hodně blinkal, tak aby aspoň tolik nehltal. I když to moc nešlo :-) A navíc nebyl tak spací, jak starší...

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 10:03

Mutziputzi blbý je, když nejde jen o to hlídání jako takový, ale že nepomůžou ani kdy je průšvih. Tyjo, bejt nemocná s malým dítětem je fakt masakr, nedovedu si představit, že by ve stejném domě bydleli oba moji rodiče a ani na půl hodiny si dítě nevzali. To je fakt smutný, když nejsou ochotný přemoct se ani kvůli tomu svýmu nemocnýmu dítěti.