Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online dynda
Avatar
7251 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 17:23

711990 

Mám teorii, že ty energeticky hodný děti maj prostě dobrý management a nemělo by se jim do toho kecat. Případ dcery. Se synem to byly kejkle s kojením, plus jak přes den nespal, určitě to pak všechno spálil a nepřibíral tak pěkně jako ona.

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 19:24

dynda ha! to zni pravdepodobne;) kdyz cely dny nejeci, lip si hospodari s tim, co vypije. 

Offline letfenixa
Avatar
7965 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 19:29

711990 u nás bol rekord raz - 45 minút na jednom prsníku, 30 minút na druhom a potom ešte Nutrilon. Na postačujúce kojenie, ktoré trvalo "len" 40 minút celé sme sa dostali, ked mal malý 10 mesiacov a kojila som už len na raňajky a olovrant.

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 19:32

letfenixa jezisi, zlaty Tondovy petiminutovky! 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 19:37

Sme na víkend u našich, syn neplakal v aute (aj keď teda v autosedačke nevedel zaspať), so starkými si to neskutočne užíva, spí aj tu skoro celú noc a cielene vyhľadáva oboch mojich rodičov aby sa s nimi hral, smeje sa sa vonku na cudzích ľudí aj deti,zapája sa do hier...Dúfam, že to nezakríknem, ale aktuálne máme doma tak skvelé decko! A dnes som si cez deň pospala, bola som si zabehť a dala som si cez deň vaňu, čítala som cez deň knihu...už chápem, prečo niektoré moje kamošky s rovnako starými deťmi chcú ďalšie dieťa hneď teraz :)

Online dynda
Avatar
7251 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 20:12

DrowRanger 

Skvělé! Hodně si to užívejte, než přijde období vzdoru. 

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 20:33

DrowRanger Užívej si to! Zasloužíš si to:-). Mateřství fakt nejde porovnávat, každé dítě je jiné, každá maminka je jiná a i každý má jiné možnosti opatrování;-)

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:01

Já si tu odložím, v posledních dnech mě hrozně naštvali/rozesmutnili rodiče. Oni nikdy nebyli hlídací, malou hlídali dvakrát, ale spíš je "donutilo" to, že jsme si chtěli na hlídání pozvat tchýni. Mamka měla malou v kočárku jednou, jinak pohlídá jen když musím k doktorovi. Mě to dřív neštvalo, ale teď jak jsem těhotná, tak mě to prostě štvě, protože jsem skutečně fyzicky unavená a nebývá mi dobře. Prostě nejdřív si malou nebrali, že je malá a brečívá, teď je zase moc živá a je to moc hlídání. A to se jako nebavíme o půl dnech, ale normálně třeba o hodince nebo o půlhodince, kdy bych si třeba na chvilku sedla či si doma něco udělala,si, ale když jsem ji teď podvakrát hodila mamce dolů na čtvrthodinky, tak mi ji nekecám do 4 minut přivedla, že se tam nudí(!!!). Přítel je už z nich taky na větvi, ale on je takovej splachovací typ. Navenek se samozřejmě prezentují hrozně zapojeně a jakej neposkytují mamahotel, což mi k tomu dožrání samozřejmě přidává. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:04

Karja ono to bydleni pospolu moc idylicky nebyva.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:05

Karja jako je to blbý, ale zkoušela sis s nima normálně vážně promluvit? bez nějakých výčitek ale i bez zlehčování? oni ti rodičové jsou někdy jak malí...-))

Online Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:08

Karja Klasika. Vídají ji často, takže mají pocit, že ti pomáhají, takový optický klam. Zarinya má pravdu, to společné bydlení tohle bohužel přináší :-( 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:12

Garfie navíc mám pocit (a ano, dělám to taky..:-( že rodiče mají tendence se na svoje byť už dospělý děti s dětma dívat furt jako na malý a taky je tak brát, teda nebrat moc vážně... 

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:16

Karja

NNa tohle úplně miluju odpověď "prarodiče hlídat nemusí, je to vaše dítě, musíte si nějak poradit sami". Ta neochota fakt aspoň minimálně pomoci, protože mít dítě je jako fakt zahul, je strašně smutná. Neumím ten pocit správně popsat. My tohle máme ze strany tchanovců, resp. tchyně. Tchán dělá na směny a má i brigádu, ten je rád, že se pořádně vyspí, ale tchyně se pořád nad malým rozněžňuje, ale musíme přijít k nim a mimino jí vložit do rukou a pak zase odebrat. Jednou se nabídla, že by malého povozila v kočáru, ale to pak odvolala, protože bylo vedro, a od té doby nic. Mně to nevadí, že bych potřebovala nějak moc odlehčit, ale je mi to jaksi líto vůči malému, on je fakt jak panenka, v tom kočáře by spal jak dudek a park máme tři minuty ode dveří. Navíc kdyby neměla furt ty řeči, jak jsou ta vnoučata úžasná, jak se s nima pořád chlubí, jak jsou její radost a tak. Ale aspoň se takhle neangažuje i u neteře, protože úplně nejhorší jsou prarodiče, kteří se jedněm vnoučatům věnují se a druhé ignorují. 

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:18

Zarinya Jo nebývá, ale to si myslim, že s tím uplně nesouvisí. Spíš asi jak nás mají pořád na očích, tak mají pocit, že se věnují nebo je to tolik neláká. A mě naopak jak tam tu možnost vidim, tak mě to víc rozčiluje.

viktorka_od splavu Zkoušela jsem něco mamce říct, tak ta řekla, že čas hlídání přijde, což tak nějak říká od narození dcery a že chodí do práce, což jiné babičky nechodí...Tento týden jsem ji poprosila ať vezme dceru s sebou ven (půl hodiny,obstarat slepice) že jsem nastydlá a mám zimnici...no nevzala si jí.

Prostě mě asi hlavně štve, že tu možnost vidim, protože kdybych bydlela 200 km daleko, tak si řeknu no joo, nejde jinak a taky ta jejich prezentace prarodičů roku.... Takže spíš bych měla odstranit to svoje štvaní a bude to nejjednodušší cesta.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:18

viktorka_od splavu jo a prave obvzlast pri ziti pospolu....

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:20

Karja no ja si myslim,ze souvisi hodne.Ja nerikam,ze nevychazite,ale je tam to denne na ocich a podobny veci.

pises ze nesouvisi,ale pak to vlastne vyvracis.

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:24

Garfie Jo určitě je to jedna z věcí, ale moje sestra s nimi bydlela taky a její syn byl pořád s nimi, dokonce vozili i kočárek! Takže je to asi víc věcí dohromady, asi i nasycení vnoučaty a tak:-D

dzizisketa No přesně to "my už děti měly" se argumentuje často, ale já to teď beru tak, že mně je blbě a já jejich dítě pořád jsem, tak mi maj snad pomoct ne...

Ale teď skutečně uvažuju o nějaké hlídačce  nebo spíš venčitelce do toho kritického období, pár maminek tu má nějakou paní v důchodu či studentku, co jim občas ty děti pohlídá, vezme ven a tak, takže asi začnu tak nějak sondovat situaci, kdo by se mohl nachomýtnout....

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:27

Zarinya

Tak ono to nejde shrnout jednou větou, že jo:-D. Ale mám to porovnání s ostatními sourozenci a nemůžu říct, že to je plně tím důvodem či příčinou;-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:28

Karja Začni shánět. A třeba to matku i pošťouchne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:28

dzizisketa mně to třeba u tchyně bylo celkem jedno, ale u vlastní maminky fakt zamrzí, že nebere vážně když je mi zle a tak.. jako jednou když mi pak dovezla hrnec guláše abych nemusela vařit, když jsem nemocná, úplně mi to vyrazilo dech. zas asi nebýt toho brala bych to jako samozřejmost:-)

Karja asi bych to ne"zkoušela", ale prostě bych řekla upřímně, že je mi to moc líto, když je mi špatně a poprosím o pomoc, že mi to odmítne, proč? zkusila bych tak trochu zatlačit - teď nemyslím na to hlídání, ale na odpověď. možná by se ukázalo, že si to fakt neuvědomuje. a nebo jo a opravdu nechce a nestojí o to - ok, její volba, aspoň bych věděla že nemá smysl to zkoušet