Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 22:36

Gatita no ja som mala mikado roky lenze s mojimi vlasmi to chce kazdorannu dlhu udrzbu vratane umyvania vlasov a na to teraz nemam volne kapacity, tak nosim skoro stale drdol. Ale ide zima, moju plesinku zachrani capica

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 01:54

Ted jsme byli u nasich na vikend, vzali jsme to v patek pres brno takze starsi jsme nechali u muzovy babicky, dovezli jsme obed, muz dceru uspal a v podvecer si ji u nich vyzvezdl muj otec a odvezl ji ssebou na chatu. Zvladl ji sam uspat a postaral se o ni v noci a rano nez jsme dorazili. A mamka dojela v prubehu soboty a mladsi vicemene nedala z ruky:) aspon jsem se trochu dospala. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 01:57

Gatita Mrakoplas taky se na to tesim velice, mam vlasy pod lopatky ted, jde z toho spousta ucesu a zase ostrihat bleee:D mela jsem sampon od vichy proti padani vlasu ale jinak nic jineho a tentokrat na to prdim:) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 04:22

Mrakoplas Já brala Biosil, Methionin a nějaký pekelně hořký čaj od Bione. Něco z toho asi zabralo. Všechno ale až po ukončení kojení, ten Methionin se myslím při kojení nemá brát.

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 04:24

rasaNori Stejně  je to sranda, začít najednou o těch děťátkách psát "starší"

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 06:34

Pinot Noir vsak barbouch mel nejaky uvrzany vikend a mamka ji v nedeli rika podivej na sarinku jak hezky lezi a neplace a ja na ni ze to nebylo zrovna nejtaktictejsi a mamka no me to doslo hned jak jsem to rekla. Sice je starsi ale porad je to batole, ze... 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 07:39

Mrakoplas mne na padanie vlasov po pôrode a pri kojení pomohli vitamíny pre kojace/tehotné. Brala som myslím mamavit. Samotný biosil mi veľmi nepomohol, asi som potrebovala širšie spektrum vitamínov .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 07:41

Prosím Vás, tie čo ste kupovali deťom barefoot obuv na nosenie na von, čo ste im dávali obuť doma? Syn doma chodí bosí (preferuje to, dokonca si vyzúva ponožky), ale včera som kvôli mojim problémom s nohami čítala, že nie je vhodné chodiť bosí na tvrdých podlách (máme doma drevené parkety a plávajúcu), tak teraz neviem,či mu niečo obúvať alebo nie? Nerada by sommu zarobila na ploché nohy...

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 08:08

DrowRanger Ááá boty!

Barefooťáci ti řeknou, že na doma jen ponožky nebo naboso, nebarefooťáci, že na doma a do města pevné bačkory/boty. Jestliže si svléká ponožky, tak to s bačkůrkami  nejspíš dopadne podobně. Jinak dcera nosí ponožkoboty nebo ponožky s protiskluzem, fyzio mě upozorňovala, že nemá mít pevnou patu u bačkůrek, aby ji to nenutilo sedat si s chodidly vytočenými ven, ale aby si mohla sednout na paty. Já jsem si pak vzpomněla, že jsem na tom byla stejně, když jsem byla ve školce.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 08:12

Mohučanka na von máme nejaké barefoot topánočky od DD step (na výber sme nemali, boli jediné, ktoré synovi sedeli...), na doma som pôvodne chcela capačky, ale myslím, že mu na nohe nevydržia. On si už vie vyzuť aj tie topánky na von, tak asi jedine ak by som mu ich na tú nohu pribila .

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 08:28

DrowRanger syn nosí od mala jen bf, doma většinou nic, ani ponožky nechce. Loni jsem mu na zimu koupila capáčky Dadoos, jsou velmi dobře ušité a zespoda asi 3vrstvé, dobře izolují. Ale doma je stejně sundával, nosila jsem je spíš s sebou když jsme šli třeba do knihovny, kavárny, herny, aby nebyl úplně bos. Tam je toleroval.

My jsme nakonec pořídili do obýváku koberec, máme ten pokoj na server a byl fakt studeny, tak jsem pak už ani ty vyzuté ponožky pořád neoblíkala zpět. 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 08:33

DrowRanger a plochých nohou bych se fakt nebála, kolik oni toho doma nachodi. Vždyť se stejně furt někde válí, šplhají, lezou po kolenou. Synovi se už začíná tvořit klenba, jsem si minule všimla.

To je podle mě spíš otazník nad bf a asfaltem ve městě. Vždycky je to nějaký kompromis, rodič se pořád musí rozhodovat u všeho a nikdy to nebude 100% správně. Jsem docela zvědavá, jak se to vyvine a jestli nás naše děti za 30 let nepošlou do háje kvůli bf. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 09:18

žluťásek tiež som zvedavá, moja mama nevie prežiť, že syna doma nechcem obúvať, cez víkend som ju načapala ako ho po byte vodí v asi o 3 cm väčších topánkach, podľa nej je to lepšie ako by mal behať bosí . Rada by som sa vyhla nejakým zásadným chybám, lebo sama mám ploché nohy a teda aktuálne ako som začala viac behť a cvičiť to bolí fest, tak dúfam, že syn to po mne nepodedí...Ale literatúra,odprúčania a články v tomto smere (barefoot/pevná obuv) je tak protichodná, že mi už z toho šibe, tak to asi spravím presne opačne ako moja mama a budem dúfať, že to zas nezarobí na problém inde...

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 09:20

DrowRanger barefooty deti nenosi, ale doma chodime vsichni bosi a deti zadne problemy s klenbou nemaji. 

žluťásek na to jsem taky zvedava a rikam si, jestli to ty boty opravdu ovlivni. Protoze kamaradky starsi dite nosi normalni boty, protoze bf nesnesl. Mladsi nosi jen bf a maji oba ploche nohy, chodi na rehabilitaci. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 10:12

DrowRanger capacky lait et miel, dite u nas naboso nemuze byt mame studene podlahy v prizemi kde jsme nejvice dneska jsem koukala ze uz je ma akorat tak jsem zrovna objednala vetsi. Nastesti ve skolce netrvaji na papucich s pevnou patou:) 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:43

DrowRanger no to je ťažké, sto ľudí, sto názorov, ja som sa teraz rozprávala s jedným fyzioterapeutom a masérom, čo školí reflexnú masáž chodidiel, a ten tvrdí, že deti dobre vedia, čo robia, keď sa vyzúvajú. Oni to robia, pretože to je pre nich najlepšie, a masírujú si tým nohy. Že im to neubližuje, ani neprechladnú, keď sú bez ponožiek. To je jeho názor. 

Ja malú doma neobúvam, chodí len v protišmykových ponožkách, a teda nevyzúva

Offline Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:48

Mrakoplas Dost se tady doporučovala Matcha - třeba z DM drogerie, mají to tam někde vedle škrobenky a sava.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 12:56

DrowRanger  já se o tom bavila s fyzio, ke které jsme s dcerou chodily a ta mi řekla,že čím min toho na té noze má,  tím lépe. Takže doma chodí v protiskluzovych ponozkach.

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 13:28

rasaNori Diky za tip!

My se doma spis nedokazeme dohodnout, zda je od nohou zima nebo ne. Ja ma aktualne dvoje ponozky a papuce, ale je mi kazdej den receno, ze jsem typ, co nastydne I doma, ze podle me se neda nic ridit. Samozrejme bych dceru nejradeji obula do backor a sebe taky! Kvuli zime ale;-)))

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 13:30

Jinak k vlasum, mne se v tehotenstvi nejak zazracne spravej vzdycky, aktualne mi dorostl podrust do ofiny, celej zivot mi to trci nahoru, nic se s tim neda a ted to lehlo na ofinu....kez by to vydrzelo:-D