Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:54

betsey jestli je to nějaké dlouhodobé onemocnění a ta dieta je "nafurt" tak bych zkusila vysvětlit, že se s tím musíte naučit fungovat jako rodina, nebo to se chce vrátit k mamince?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:55

Mrakoplas ja tam chodievam tiež, vozím ho, oni bývajú kúsok. Ale to je dobrý nápad, najbližšie keď mu bude baliť veci, poviem, že to všetko doma máme, nech si nerobí starosti

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:58
Reakce na Zarinya:

barbucha co?Fakt nevidis rozdil mezi tvym prispevkem a betsey prispevkem?

​Tak já tam nevidím že nosí jen jednu porci, nebo zakazuje betsey to taky jíst. Hlavně předpokládám, že jí chce pomoct... a udivuje mě, co všechno někdo dokáže pokládat za zlovolný narušení svý integrity, svýho území (a teď nemyslím betsey ).

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:00

barbucha ja rozhodne nejsem nastvana kdyz mi nekdo uvari,ale varit jen muzi a to kazdodenne a jeste mu balit domu snidani...to jako nechapu.

betsey neji maso,byt to moje snacha pripravim i pro ni.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:04

barbucha toto je fakt trochu iná situácia, samozrejme, že nosiť jedlo, keď toho narobíš viac, a pre všetkých je ok. To aj ja bežne robievam, že mám napríklad chuť na nejaký koláč, ale celý plech je pre nás príliš veľa, tak v rámci návštevy zanesiem aj svokrovcom. Toto je naozaj taká trochu bizarná situácia, keď jeho mama mu nabalí veci domov len preňho, alebo navarí len preňho, a pritom on má zrovna takú diétu a jedáva také jedlá, že je to ideálne aj pre našu malú. Ale tej napríklad nikdy nič nedajú. A celé je to také čudné, a ja pritom doma varievam, aj som varievala aj predtým. Ako vegetarián neviem robiť veci štýlu segedínsky guláš napríklad, a to mi prišlo ok, že na to išiel k mame, ale teraz je to naozaj jednoduché, a do toho obchodu musím ísť tak či tak, aby som si nakúpila pre seba a pre malú, že.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:05

betsey zas na druhou stranu, pokud ho tam vozíš na jídlo, já bych z toho vyvodila že mu teda vařit nechceš? protože proč jinak nemocnýho denně někam vozit?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:11

viktorka_od splavu nevozím ho tam primárne na jedlo, ale aby boli svokrovci s malou. Prípadne mi ju chvíľu postrážia, keď niekam potrebujem ísť, lebo manžel ešte na to nemá energiu. K nám nechodia nikdy, vždy ju musím doviezť k nim, keď potrebujem postrážiť, a muž sa teda zvezie. Ono je to zatiaľ otázka pár dní, predpokladám, že sa to nejako normálne utrasie, dnes to bolo zasa štýlom, že hovorím manželovi, že dnes pôjdem k našim, a on že super, tak ma vyhodíš u rodičov, mama mi písala, že mi urobila obed.

A ako to tak po sebe čítam, stačilo by, aby manžel odpísal ďakujem, ale najem sa doma

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:15
Online Kokoska
Avatar
28308 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:16

betsey asi bych mu řekla Fajn a můžeš tam rovnou zůstat přes víkend. Je to divný, že manželovi nevadí nebo připadá normální , že takhle chystá jen pro něj.

Online dynda
Avatar
7264 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:21

betsey 

Ať je to jak chce, já bych se snažila z toho mít pro sebe výhodu. Jestli tchýně vaří jídla vhodná pro dceru, která ty nevaříš, tak ji jeden z vás poproste, ať přidá ještě dětskou porcičku. A ty snídaně, no, moje mamka to taky dělá a vždycky dělala a její máma taky. Když ví, že něco jíme, prostě nám to koupí, když je v obchodě. Já už jsem se celkem naučila podle toho plánovat zásobování. Manžel už si za ta léta taky zvyknul. Jednou se takhle budeme my starat o děti i o rodiče. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:24

barbucha když máma/tchyně/babička/teta/návštěva donese jídlo pro všechny, tak jsem ráda, stejně tak, když si po obědě u babičky odvezem ještě na doma. Kdyby dodávali běžné jídlo jen pro jednoho člena nebo ho kvůli dietě začali krmit výhradně oni, to nejsem ráda.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:27

betsey asi bych těmi zmíněnými potravinami narvala celou lednici, aby, až si přinese od maminky zjistil, že to není kam dát, a že tam má to samé :-) Nebo něco takového...

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:27

betsey a nema tchyne problem s tim, ze jsi vegetarianka? Nema pocit, ze syn potrebuje maso a ty mu ho neudelas?

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:30

barbucha jo, já to dobrovolně přiznávám, je to kombinace zkušenosti a trochu paranoie v tomto směru :-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24475 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:35

Za oběd pro muže bych se na tchýni teda nezlobila (o tom si ovšem já můžu nechat leda zdát ), ale nad sýrem a chlebem nabaleným k snídani bych asi zůstala s otevřenou hubou. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:41

Pinot Noir kdybys stejně ten den vařila pro sebe a dítě? Přišla bych si jak páté kolo u vozu...

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:47

Pinot Noir Ja bych dodala, ze priste I se svacinou....:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24475 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:55

VeronikK Byla bych ráda, že porci ušetřím pro sebe a děcko a nemusím druhý den vařit ;)

Online dynda
Avatar
7264 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 14:59

Pinot Noir 

Je to tak, donesené jídlo od maminek je u nás vítáno.

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:15

Pinot Noir Nam toho treba doveze tchyne vzdycky tolik, ze se to neda snist. Treba plech nejakeho tucneho kolace (strudl se da jist I na svacinu, buchta skremem ne), minule jsme vyhodili plech cuketoveho bramboraku, proste druhej extrem.