Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 12:12

ziginka 

Nejvyšší čas narvat je do institucí a uklidit se do normální práce.

Offline ziginka
Avatar
678 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 12:15

dynda Jo jo, syn zacne chodit od zari skolky. Takze jeste tyden. Ale jestli se mu tam nebude libit, tak me trefi :-/

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 12:46

711990 Pardon, me jen zaujalo... Dvakrat si potratila, ale dite jste neplanovali? Tomu nejak nerozumim. Jestli je to blba otazka, tak samozřejmě neodpovidej.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 13:01

Syn už 2 noci nespal, muž je na mňa naštvatý, lebo som včera šla na rozlúčku so slobodou, syna nevedel uspať a 2,5 hodiny mu plakal (ale mne nezavolal, že je doma problém), syn sa po mne už druhý deň neskutočne vešia, nechce sa bezo mňa pohnúť a dnes som ho nedokázala uložiť už ráno do postieľky na spanie, takže vlastne celú noc a 30 minút ráno spal v hačke, z čoho mám zas obavy, že to nie je vhodné na chrbticu. Ešte k tomu mám celkom hodne roboty, som unavená a nevyspatá a zožrala som 2 porice torty, takže chudnutie je zas v nedohľadne. Regulérne ma je*ne, po dlhej dobe zas rozmýšľam, či to dieťa bolo dobrý nápad a ako to zvládneme kým syn bude konečne samostatnejší...

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 13:06

ziginka :-D:-D Hihi, presne takhle si rikam, ze to bude vypadat u nas. Ja vubec nevim, kdy budu varit, asi fakt vecer, pac ty rana jsou fakt kriticky kolikrat I s jednim, nez clovek obstara hygienu a snidani, neco jakztakz rozvari, tak uz je cas vyrazit dopoledne ven se vyvetrat. Pritel se hrozne divi, proc uklizim kuchyn jeste vecer, ale jako vstavat do bordelu, tak to uz nezprovoznim vubec:-D. A ten rev presne do toho, pri cekani na mliko, ze neco neni hned, neco se nedari, mne to uplne saje nervy, pritel vzdycky rekne, nech ji rvat, ale ja nemuzu vubec nic delat, kdyz jeci, mne to vypije vzdycky hrozne energie to poslouchat....

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 13:09

DrowRanger Jednou za cas v tom spat muze, s tim si nedelej starosti, delej to ted tak, abys prezila! Ja myslim, ze kdyz jste to zvladli doted, tak to uz zvladnete az do 18....

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 13:53

Karja mne sa práve zdá, že sa vraciam tam, kde sme boli pred 4 mesiacmi a desí ma to, lebo to už nedávam nielen ja, ale aj muž. Tiež už začína byť nervózny a rezignovaný, čo bol skôr mlj stav mysle..

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 14:07

DrowRanger 

Kolik synovi je? 

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 14:22

MP Merime to taky zaujalo, ale vylozila jsem si to tak, jako ze tomu @711990 dali na rozdil od svagrove volny prubeh. 

ziginka ja kolikrat byla unavena uz v devet rano a to jsem byla na rodicovske s jednim ditetem;) Nejak mi to proste doma neslo. Ale presto bych to rada jeste jednou absolvovala. Rikam si, ze uz mam know how a uz to dam levou zadni a jeste budu se starsim obrazet krouzky.tak urcite...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 14:28

dynda 12 mesiacov, pôvodne som myslela, že je to spánková regresia, ale toto už vyzerá ako niečo viac, lebo vyslovene má problém keď ho chcem dať spať do postieľky ( týždne dozadu to problém nebol, potom len občas v noci, teraz už je problém aj s ranným a poobedňajším spánkom...). Zuby nerastú, nič nové sa nenaučil (myslím chodiť a pod.). Mne k nemu mali priložiť aj návod, bez neho to nejak nejde...

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 14:30

Karja ja vecer pozeram na ten bordel v kuchyni ale nemam uz anergiu ani chut to upratovat a rano si nadavam, lebo nestiham. Ale mne za chvíľu skoncia dobre casy, priatel ide za chvilu naspat do práce a ja budem na nich sama. Starsi castokrat reve od rana, vsetko je Nieee a Nechceeem, mladší do toho place, ze ho boli brucho alebo hladny, doobeda sa nie som schopna nikam vychystat, nie to este varit alebo upratat sme si robili srandu, ze ked dokojim, hned rano si budem sulat brko abych bola kludna 

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 14:39

Vidím, že nežravé dítě má jednu velkou výhodu: ráno řeknu "jdeme snídat" a on někam zmizí, abych mu náhodou nezkoušela něco nabízet. Mám čas na hygienu, zkrášlení i jídlo

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 14:44

Pinot Noir sakra niekde som urobila chybu. Ten nas sice za chvilu od stola zmizne ale v kuse ma volá, aby som sa s nim sla hrat a ked nie bud reve alebo robi nejaku zlobinu.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 14:45

DrowRanger 

Já už bych asi uvažovala nad tím, jestli se můžete vzdát tvého příjmu na 1 - 2 roky i za cenu nouzového režimu. Syn tě asi hodně potřebuje a s ročním dítětem už se dá krásně všechno zvládat. Měla bys obstaranou domácnost a na manželovi by bylo, aby nosil peníze a svůj volný čas aspoň částečně věnoval synovi, to by pak byl tvůj volný čas. 

Já když jsem tak unavená a vystresovaná, jako ty zákonitě musíš být, jsem protivná na děti i na muže... Prostě mi přijde, že nátura vašeho syna ohrožuje fungování rodiny, vztahů, tvoje zdraví, ty věci, co jsou nejdůležitější po celý zbytek života. On z toho vyroste nebo doroste do věku, kdy to půjde nějak řešit, kdyby za tím byla nějaká příčina, ale byla by hrozná škoda, kdyby se do té doby rodina rozpadla nebo nevratně porouchala.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:04

dynda práveže my sme teraz mali voľný režim, leto býva u nás menej náročné, takže som mala na syna dosť času, paradoxne sa to začalo kašlať fakt v období, kedy som robotu nemala. Príjmu sa vzdať nemôžeme, ani si nemyslím, že by to bolo pre nás riešenie, lebo ja netuším, čo so synom je. Hnusná som na neho nebola, poslednú dobu sme sa s mužom ani nehádali, fakt neviem . Písala som znovu tej spánkovej poradkyni, uvidíme či niečo poradí a či to pomôže. Podľa mňa proste nevieme s mužom reagovať na potrebné zmeny v synovom režime, kamoška teraz upravovala synovi denné spánky na 2x 30 minút, prešlo jej to a syn jej naďalej super spí, ten náš chce cez deň spať zakaždým cez hodinu, keď ho budím tak potom plače...aktuálne spí, akurát teda zaspal o 30 minút neskôr ako obvykle, takže mu tým pádom asi musím posunúť večeierku inak nezaspí , čo mu nie vždy je po vôli...Fakt u nás to synove spanie je normálne jadrová veda,neviem ako je možné, že s tým tak bojujeme.

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:05

Mrakoplas Ja si neumim predstavit, kdy jako casove vlozim peci o to mimino...ja se jako snad I utesuju, ze mi nepujde zase moc kojit, pac ten sunar je rychlejsi:-D. Ale je to tim, ze dcera je hroznej drak, ona je hodne spolecenska, rada chodi ven, takze hodinu po probuzeni ma v ruce boticky a rve a rve a rve, kdyz ji poskytnu adekvatni program venku, tak je chvili pak doma spokojena...jako ja ji zkousim obcas nabalit rodicum, ale oni na to nejsou, vzdycky mi ji do 10 minut privedou nebo prijde sama, ze se s nimi nudi. Tchyne je daleko, ta prijede tak jednou za mesic na odpoledne....no jak rikam prezijeme v bordelu a na Vitane/Dobrym hostinci:-D.

Offline ziginka
Avatar
678 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:13

Karja To s tim brekem je presne, silene me to vycerpava. Rev jinych deti na me tak nepusobi. Kolikrat jsem potkala cizi dite, ktere rvalo, az bylo rude v obliceji, a mne to prislo tak tiche!

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:16

DrowRanger A kdyby si ho nebudila? Ja se do toho neumim nejak vzit, protoze dcera je teda narocna (ale jinak) ale neni takhle citliva, jak ten vas. Ale cokoliv mI prislo, ze ji nejak menim, casuju (od spani az po jidlo) ze se mine ucinkem, ze jako sama vi, co je pro ni nejlepsi. I ty jeji extempore typu vstavacka v 5, presly samy....takze mame zacatek spani plus minus hodinu, proste nekdy jde spat v 11, jindy je ziva aktivni, jde spat v pul 1. Jednou za cas vytuhne I na vecer, tak ji necham,at spi 20 minut nebo hodinu. Vecerka se nam kvuli tomu neposouva, to spis zalezi, co ten den delame, jestli je unavena atd atd. Chodiva cca pul 9 a jako vecerni usinani je hrozny, ale to je tou jeji zivocisnosti, ze chce furt litat a hrat si.... Proste jestli tomu nedat nejakej samospad by nebylo take resenim....Ale to je jen takovy placnuti navrhu....

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:17

Karja Třeba budeš mít taky štěstí na dítě, které skoro žádnou péči nepotřebuje ;) Jinak už dokrmuju UM, kojení nestačilo, resp. asi by stačilo, ale nemůžu kojit hodinu a po hodině zase znova, jako jsem to dělala s Ríšou. Tři hodiny musí vydržet, jinak bychom se z toho všichni zbláznili. O mlíko asi brzo přijdu, ale je mi to nějak jedno. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:17

DrowRanger 

Spánek JE věda. Budete to muset nějsk přežít. Mně dcera nechce usínat dřív než kolem desáté večer a je celkem jedno, kolik má naspáno za den, prostě to nejde stáhnout na dřívější čas. Ale zase pak spí celou noc. Syn začal spát celou noc o dost později, určitě až kolem roku, já jsem vysmátá, ale mně stačí jedna horší noc a už prestávám být použitelná.