Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 11:38

Jinak mne prisel uz ten ,,protibouchaci,, mantinel z Fleru. Mimochodem je moc krasnej. Je tam z kazde strany 3 cm molitan, ktery se da na prani vyjmout, ty z obchodu mi po prani hned zcuckovately. A dcera nevim, za jakou dobu spala v postylce celou noc, ale zas se probudila mnohem driv. Takze beztak ji budu davat spat zase do pelechu, abychom si prispaly...ale zkusim to jeste chvili vydrzet. 

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 12:18

Kokoska přesně, je to docela věda, nenapadlo mě to a nějaký čas jsem ho proto brala blbě, což je celkem škoda. Tak posílám dál.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 12:31

manžel je už niekoľko dní doma z nemocnice. Má diétu, čo samozrejme, čo sa týka varenia, pre mňa nie je problém, ba naopak, o dosť lepšie, lebo mäsové prasačinky variť neviem, ale on sa stále chodí stravovať k rodičom. Každý deň sa s mamou dohovárajú, čo mu urobí jesť, a ja proste nechápem. A nabalí mu veci na raňajky (bežné veci ako cottage cheese alebo jogurty), v nemocnici mu brávala špinavé veci na pranie a ja som teraz v takom rozpoložení že WTF. Neviem, či mám byť naštvaná, že ma snáď pokladajú za totálne neschopnú, alebo to hodiť za hlavu a byť rada, že mám podstatne menej práce a kašľať na to. Momentálne som teda skôr naštvaná.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 12:36

betsey Hmm, oni ti chtej asi pomoct...Jakoze abys to nemusela tahat, abys nemusela na nakup atd atd. Plus se do toho asi misi takova ta klasicka materska starostlivost. Klasika, umysl dobrej, provedeni hrozne:-D. U nas by bylo stoprocentne to same:-D

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 12:41

Karja jj, asi tak to bude, kašlem na to :-)

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 12:51

betsey pokud pak panimáma nebude o tobě vykládat, jak jsi neschopná, když ani neuvaříš nemocnýmu manželovi dietu, kašli na to.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:28
Reakce na DrowRanger:

Ja mám inak zuby doteraz krivé, s terajšou zubárkou som sa bavila o tom, že som strojček nosila asi 6 rokov a nezabralo to, tak mi vravela, že u mňa by to ani nepomohlo, lebo by mi musela vytrhnúť na každej strane minimále 1 zub, aby sa spravilo tým ostatným miesto a mohli sa poposúvať.

​To jsem absolvovala, mám úzký patro (rodinná kletba) a málem mi rostly zuby ve dvou řadách jak žralokovi... nosila jsem pak rovnátka, resp. "nosila" - v noci putovaly pod polštář. Mrzí mě, že tehdy se nedělaly ty zámečky napevno... moje děti už je naštěstí mohly mít, a výsledek byl super.

No ale jakžtakž se to tehdy srovnalo, nicméně postupem času se mi huba začala nějak rozjíždět, uvolňovat nebo co, a kvůli těm chybějícím zubům mám teď mezi ostatníma dost mezery

Offline Candance
Avatar
5350 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:29

betsey asi ti chteji pomoct.. Me tchyne taky porad pomahala, aniz bych chtela a potom jsem jednou slysela, jak jsem nemozna...

blbe je , ze tenkrat to pravda nebyla a v posledni dobe je. Nic nestiham a na co sahnu, to pokazim. Takze kdyz mi chce pomoct, tak si musim nechat

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:32

betsey souhlas s Karja ,ale urcite bych byla nastvana.:-)

Ani s muzem si to neprobrala?To ja bych se asi neudrzela.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:32

betseymě by to taky vadilo, pociťovala bych to jako nevyžádaný zásah do domácnosti, do vlastních "povinností". Nemám to ráda, i když je to třeba myšleno dobře. Moje tchyně by to teda dobře nemyslela, tak je to asi ovlivněno i tím. Naštěstí ona nebyla skoro vůbec starostlivá - teda měla jen blbý řeči, ale aby účinně pomohla, to moc ne :-) Asi je to mateřská láska, ale jako by tím říkala, že o svého chlapečka se nejlíp postará ona... Moje máma, to obdivuju, se umí držet stranou a účinně pomoct, když je třeba. Hlavně bráchovi se ženou, oni si jí i řeknou. Jen asi dvakrát švagrové něco řekla, protože brácha je někdy celé dny v práci (živí rodinu), pak přijde domů, a když si neuvaří, tak se nenají. No a švagrová kolikrát ani nevypere. A to mají uklízečku a dítě ve školce. 

Kokoska ona to panímáma nemusí nikde vykládat, ale může mít pocit, že má "navrch". Asi jsem paranoidní v tomhle.... :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:40

Jejda, a já jdu dneska za harantama a zrovna jim tam nesu i jídlo

Že by si to mohla snacha blbě vyložit? Ale tak když mě nebaví vařit jen pro jednoho/pro dva nanejvejš... a když už se s něčím babrám jako teď s kuřecíma závitkama (jedny plněný kysaným zelím, druhý sušenejma rajčatama), tak toho rovnou udělám víc, aby to mělo nějakej smysl... Přece nevařím, abych někoho urazila?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:42

barbucha to je ale uplne neco jinyho......nebo neses porci jen synackovi?

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:47

Zarinya 

No prosimtě to jako ty ostatní jo?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:49

betsey já bych si s ním promluvila

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:49

Karja vGatitapprvy krat som ochotne dovolila dietatu jest suche cestoviny. Masove gule boli total presolene (to nechapem ako sa mi podarilo) a omacka celá zle, tu nema zmysel ani popisovat. Ale urobim nejaku druhu (asi klasika rajcinovu) a tie masove gule v nej skusim chutovo schovat nech to aspon priatel je.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:49

Zarinya môj muž je taký salámista, on nechápe, v čom je problém, už som to nadhodila, ale on len nechápavo pozeral. Aj včera keď mu zasa nabalila mama veci na raňajky, tak som sa ho v aute spýtala, či si jeho mama myslí, že nezvládnem ísť nakúpiť. A on na to, že veď to sú len také drobnosti.

Ale svokra asi dobre vie, že sa mi to nemusí páčiť, lebo minule sa mi ospravedlňovala, že z nemocnice brávala veci v dobrej viere, aby som nemusela ťahať so sebou aj dieťa aj špinavé veci. Ja neviem, to s tým jedlom, možno si myslí, že manželovu chorobu neberiem dostatočne vážne, lebo keď bol v nemocnici, veľmi som nestresovala. Ale ja som tak nastavená, nestresujem dopredu. A väčšinou to boli len dohady, doktori sami nevedeli, čo sa deje, a hádzali rôzne hrôzostrašné predpoklady, a nakoniec to až tak zlé nebolo. Ona bola stále v slzách a vystresovaná (čomu naozaj chápem, strach o dieťa je fakt ten najväčší strach v živote), a ja som sa jej zdala asi príliš kľudná, tak možno má pocit, že by som manželovi nevarila s dostatočnou precíznosťou, ja neviem.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:50

barbucha co?Fakt nevidis rozdil mezi tvym prispevkem a betsey prispevkem?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:53

betsey ja te chapu...i tu situaci...ale je to na prd,no.

vim,ze ti to usetri praci,ale furt je tam to ale....

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:53

betsey a on k nej chodí sam?t ak to dobre chapem  tak tam s nim nechodis? Ja by som to skusila svokre nadhodit pri najbližšej návšteve, ze mu ranajky nemusi balit, ze vsetko doma mate, nech si nerobi starosti.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:53

barbucha ona práve navarí len synovi, aj naloží len jemu. Ale teda preto, že varieva mäso, a ja som vegetarián. Verím, že keby mäso jem, ponúkne aj mne :-)