Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35776 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 22:46

Tabea Ted se na to divam a nejsem z toho dvakrat moudra:-D. Nejake hodnoty z krve a moci tu nan z cca 9 tydne tehotenstvi, ale jestli je tam zelezo, to nevim.

Offline barbucha blogger
Avatar
30550 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 22:54

Gatita 

No, jestli ses minule potom cítila tak blbě, a padaly ti vlasy plus ty otoky... tak ti asi něco chybí, a jinak než detailním rozborem to nezjistíš. Nech se nabrat... A pak taky je to docela rodinná záležitost, to jest jak na tom byla tvoje matka, a kolik jsi sama vážila jako novorozenec... u nás tradičně, ačkoliv jsme malý, rodily jsme strašně velký vobludy tak se poptej, jak to bylo u vás.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 23:04

Tabea 

Myslím, že se krevní obraz dělá třikrát

Mám pocit, že mi železo vyšlo 1x dobře a pak už 2x hraniční.

Gatita 

Já mám u sebe srovnání, první těhotenství bez nemocí, přibrala jsem 16 kg, dítě mělo 3,5. V druhém jsem neměla čas tak dobře jíst a 3. trimestr promaroděnej, hlavně střevní chřipky, s váhou jsem šla během toho dolů. Někdy v 35. týdnu se řešilo, že je dítě moc malý, pořád ultrazvuky... Pak se mi konečně udělalo dobře, doktorka mi poradila jíst hodně sladkého ovoce, hrozny. Nakonec jsem váhu vytáhla na 9 kilo navrch, dítě 2,9. Ale fakt jsem to dohnala na poslední chvíli. Musím i říct, že absence tukových zásob ještě po porodu mi nedělala vůbec dobře. Musela jsem se trochu vykrmit, kdybych teď ještě měla možnost sportovat, bylo by to ideální.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 23:06

Karja 

Nehledej železo, hledej hemoglobin, může to být zkratka.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 23:15

Nemyslím, že je nutné přibrat, říká se, že dítě si vezme od matky, co potřebuje. Spíš jsem myslela, že bych to nepřibírání řešila vzhledem k celkové kondici matčina organismu, aby se na něm těhotenství nepodepsalo víc, než je nutné. A předpokládám, že lékař to zjistí líp, než tady naše koncilium :-) Tak držím palce!

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 23:50

DrowRanger drzim palce aby to bolo ono. Vsade odporucaju aby malo dieta kludovy rezim pred spanim ale ten moj ide vtedy naplno a co som pocula tak nie je jediny

Offline JankaM
Avatar
2386 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 23:51

Máte některá dítě které nosí rovnátka? Dcera 5 let je má nosit na noc a nejlépe chvíli i přes den, ale nedonutím ji k tomu. Na noc si je nasadí, ale po usnutí jí vypadnou a nasadit si je už ve spánku nenechá. Přes den to prostě skoro nejde, pořád mluví, jí, je v pohybu. Zkouším motivovat že dostane hračku co opravdu chce, takže si je večer ochotně vezme, ale pak jí stejně  vypadnou. Do školky jsem jí je zatím nedávala, protože tam už nosí okluzor. Ale asi budu muset. Za jakékoliv tipy děkuji.

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 00:47

JankaM kvuli tomuhle mam nedorovnane zuby a to mi bylo asi 14? Vecer jsem nasadila a v noci ve spanku vyndala a odlozila...doktorka pridavala ruzny vychytavky, aby to neslo jen tak vyndat, ale nepovedlo se. Zkus to doktorce rict, podle me je ma spatne serizene, bud malo utazene, pokud vypadavaji nebo klidne naopak moc, ze ji to boli a vymdava je nevedomky sama. Jen teda...na co nosi v 5 letech rovnatka? Vzdyt musi mit jeste mlicnaky?

Edit: jeste vidim ten okluzor. Nevim na jakou vadu ho nosi, ale tam budte super dusledny!!! U me rodice nebyli a bryle se mi rozbily a dalsi uz jsem nedostala a na to oko nevidim ostre a nejde to zkorigovat brylema. Proste mam zmlzeno. A ocarka prave rikala, ze to pritom stacilo vcas posilit prave tim okluzorem:( 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 00:56

JankaM 

Já si taky myslím, že dobře udělaná rovnátka nemohou jen tak vypadnout

Ještě si pamatuju, jak to do tý pusy tak jako dosedlo a tam se to ani nehlo. 

Offline Karja
Avatar
35776 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 07:22

dynda Jojo, tak to tam asi mam. No ja totiz prvni tehotenstvi byla u jineho lekare, a tam se informacemi moc nepredavali. Tenhle doktor je fakt trochu ujetej, ale uz hodnekrat me prekvapil, screening trikrat tak dlouhej a minule kdyz jsem si stezovala na ty nohy, tak mi je hrozne detailne prohledl. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 09:12

eless nezabralo to, zas sme boli celú noc hore. Ale ani sa nečudujem, mama synovi doniesla milión hračiek, napriek mojim prosbám mu dala každú jednu aby sa s ňou pohral (vrátane svietiaceho auta na ovládanie, volantu, ktorý svieti, vibruje a hrá), takže podľa mňa bol tak preplnený novými podnetmi, že to ani inak dopadnúť nemohlo...Dnes ideme ku svokrovcom na oslavu jeho prvých narodenín, sú tam aj moji rodičia, takže tipujem, že po dnešku bude spať až tak o týždeň .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 09:17

JankaM tiež som nosila strojček, nevypadával mi, ale v noci som si ho vyberala ja podvedome, raz som ho inak aj zlomila, keď som naň ráno stúpila (potom som sa nejak v noci naučila odložiť ho pod vankúš...). Je možné, že to robí aj dcérka a ani o tom nevie. A že ho nechce nosiť cez deň, to sa jej vôbec nečudujem, doteraz si pamätám, aké to bolo bolestivé, dať si ho cez deň a potom tými pohýbanými zubami ničo jesť či rozprávať (najmä ak má vrchný aj spodný). Skúšala si jej ten strojček cez deň dať keď pozerá rozprávky a teda nemusí rozprávať ani jesť?

Ja mám inak zuby doteraz krivé, s terajšou zubárkou som sa bavila o tom, že som strojček nosila asi 6 rokov a nezabralo to, tak mi vravela, že u mňa by to ani nepomohlo, lebo by mi musela vytrhnúť na každej strane minimále 1 zub, aby sa spravilo tým ostatným miesto a mohli sa poposúvať.

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 09:28

Ještě mám dva poznatky k tomu železu, mohly by se někomu hodit. Hlavně nějaké kvalitní, na předpis ideálně. Kamarádce v lékárně doporučili jejich privátní (dr.max), poctivě je jedla několik týdnů a bylo jí čím dál hůř. Pak zjistila, že tam je účinné látky mikroskopické množství. Po nasazení těch pořádných se jí ulevilo během pár dní. A pak si přečíst leták, čím zapíjet, s jakým jídlem ne/kombinovat a tak, ať nedopadnete jako já, která si k tomu zpočátku vždycky lupla i tabletku zinek/vápník, zapila černým čajem a divila se, že jí je zle

Offline Kokoska
Avatar
28218 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 09:40

Malenge

Kdysi jsem brala železo a bylo dost těžké to sladit s jídlem, nějaká doba před tím a 2 hodiny potom se asi taky nemělo jíst, měla jsem to asi 3-4 x denně a začínala jsem těsně před Vánoci, všude plno dobrot  já ty intervaly... Pak si člověk zvykne a vyladí se to, aspoň jsem se pořád něčím necpala.

Offline Mrakoplas
Avatar
8782 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 09:40

Gatita ja som asi nejaky zravy kus ale o kolkej obedujes? Ja uz som za tri hodiny hladna jak vlk aj ked gulas na olovrant by bol aj na mna moc :)

Offline Gatita
Avatar
7124 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 11:20

Mrakoplasto byl jen takovy ilustrativni priklad toho, ze se ted rodina zajima o me stravovaci navyky:)

Kdybych nemivala tezkou ceskou klasiku k obedu v praci, vecer si gulas klidne dam. Ale dve jidla tohoto typu za den do sebe nenarvu a uz vubec ne s dvouhodinovym odstupem. Jinak se taky hlasim do klubu zravcu:)

Offline Mrakoplas
Avatar
8782 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 11:27

Ja som dnes tak do.ebala obed (to sa inak neda povedat). Obidve deti vonku (prvy krat!) a ja strávim dve hodiny varením niecoho, co sa neda zrat a este som na to minula suprove hovadzie z farmy. Ja som marna, budem uz asi dokola varit paprikas a bolonsku, novoty vzdy pokaslem.

Online brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 11:27

JankaM Jak už psala 711990 , není na rovnátka v 5 moc brzo? Zrovna jsme byli na preventivce a syyn hlásal, že by chtěl rovnátka (je to u něj nějaký nový hit) a doktorka řekla, že až bude mít vyměněnné všechny zuby, aby bylo vidět, jestli se tam vlezou nebo ne.

Offline Karja
Avatar
35776 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 11:34

Mrakoplas To je totiz tim kvapem! Ale fakt, ckovek najednou je v uplne jiny rychlosti (to rikam furt dedovi, kdyz me necim zdrzuje, ze mam jinou rychlost) a proste se neco zvencne hned. Proto taky ted neprijimam jakoukoliv kritiku na jidlo, kdyz neni cas to ani poradne ochutnat.

Offline Gatita
Avatar
7124 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 11:35

Mrakoplastreba to nebude tak zle? To hovezi je zradne, ja taky umim jen par druhu (kulatou plec na "omacky", zebro nebo ohanku na polivku, rostenec na rostbif a svickovou na bifteky, mix na gulas), jakmile vybocim, je to katastrofa. Posledne jsem mela z farmy objednany orech, v biokvalite, dle popisu pry vhodne na steaky. HA HA HA - bylo to jak podesev, mela jsem vztek, protoze to bylo drahe, od pohledu pekne maso, ale obed byl uplne zpraseny!