Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:17

Pinot Noir dynda presne tak. Tchyne i moje mama kolikrat poslou porci jen pro muze, aby si mohl vzit krabicku do prace. Ja to jen vitam. Navic kolikrat zbyde jen jedna porce, ja si muzu uvarit, muz by byl odkazany na jidlo z restauraci, po kterych mu pravidelne byva spatne.

Online dynda
Avatar
7278 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:21

Lamicka 

To je presně ono, někdy dostaneme porci, co zbyla, jak s tím naložíme, je naše věc. Ale u nás je jisté, že za tím nejsou žádné postranní úmysly a nic se tím nenaznačuje.

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:24

betsey a nemuze byt tvoje tchyne jako moje mama, ze proste chce udelat lidem radost jidlem, ale treba u tebe a male si nevi rady, tak da jen synovi? Protoze ja az nedavno pochopila, ze moje mama pecenim sladkeho dava najevo, ze nas ma rada, jenze u nas nikdo moc sladke neji. Takze uz ji nerikam, at nepece, ze to nejime, muz to vezme do prace, kde se po tom zaprasi.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:26

Lamicka dynda jasně, ale tak je to rozdíl, než si zvát syna domů na oběd a zbytek rodiny ať se stravuje doma...

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:26

dynda postrani umysly to u nas urcite nejsou. To jsem se zamyslela jen jednou, kdyz mi tchyne dala knizku o nejake strasne zle manzelce, ale pak jsem si rekla, ze mi urcite nic nenaznacovala .

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:34

To je všechno o přístupu, zhodnotit to stejně zvládnou jen zúčastnění. Jestli to má být ostentativní péče o chudáčka syna, který by jinak zahynul bídnou smrtí, neb snacha je taková a maková. Nebo snaha pomoci/potěšit. Měli jsme v rodině oboje, i podstrojování chlapovi, zatímco jeho těhotné ženě nedali pomalu ani vodu  moc tam pak jezdit nechtěla, jaké překvapení, že.

jinak moje máma vaří hodně, ráda a skvěle a ze zbytků dělá takové jednoporcové krabičky do mrazáku, které pak nafasujeme. Po porodu jsem ji za to milovala úplně nejvíc

Online dynda
Avatar
7278 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:39

VeronikK 

Tak ty máš tu blbou zkušenost. My, co máme tu dobrou, se nesnažíme v tom hledat intriky. Já bych řekla, že tchýně ví, že betsey by od ní nejedla, neví, co má dát dítěti, protože je ještě dost malé a syna prostě nakrmí, protože tam je to jasný, že si dá, a fakt může mít pocit, že to snaše pomůže, protože nebude muset vařit tolik nebo tak často.

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:42

jste me ted desne vystresovaly! Zitra nas ceka rodinny obed i s brachou a svagrovou a ja pecu bezlaktozovy cheesecake, aby ho bracha mohl. Ale jeho zena ma tehotenskou cukrovku, takze si dat nemuze. Co kdyz se urazi? Ze delam neco co nemuze? jidlo teda bylo predem schvaleny, takze o hladu nebude, ale nebyt tyhle diskuze tak o tom ani nepremyslim. Boze! :D

Online dynda
Avatar
7278 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:48

711990 

Dej jí porci do mrazáku! Sice u nás se hotový jídlo z mrazáku v podstatě nejí, ale snaha se cení :-)

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:50

711990 neurazi se. Normalne ji rekni, ze jsi nevedela, co muze. Urcite si to hlida a jestli si bude chtit neco sladkeho dat, tak si to prinese nebo sama odhadne, kolik toho smi. Delala jsem to tak s tehot.cukrovkou taky. Na navstevy jsem nosila jablecny zavin z listoveho testa bez cukru.

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 15:57

Lamicka ja jsem se i pro jistotu ted brachy optala, tak uvidime co napise. Ten strudl je super napad, to reknu mamce at ji vyrobi! Ale je fakt, ze ji kousek muzem schovat, jak pise dynda , beztak za mesic uz rodi:) ono je to takovy napjaty, jak cekame deti stejne, tak to uplne vztahum neprospiva, tak bych nerada jeste zpusobila skandal:D

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:01

711990 ja mela lehci formu, tak se mi tam strudl vesel, ale ono to muze byt u kazdeho jinak, na to bacha :)) Tak uvidis, co napise bracha. 

Online dynda
Avatar
7278 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:04

711990 

Máte to jako soutěž, kdo porodí dřív, líp, víc? 

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:15

Lamicka tak prej ani strudl. Tak leda nasekat led s citronovou stavou a vydavat to za zmrzlinu

dynda no tak nejak...ja jsem asi o 14 dni napred a dite jsme neplanovali (je mi 30). Bracha je o 7 let starsi a naopak se to neobeslo bez IVF. Takze uz ta vychozi situace byla naprd. No a pak se to zaclo vsechno nabalovat, ze oni porad videli nejaky problemy a panikarili, zatimco u me bylo a je vsechno zdanlive v poradku (to, ze jsem dvakrat predtim potratila, zatimco oni maji hned uspesny prvni pokus ale vsichni taktne ignorujou, jsem proste ten stastlivec s bezproblemovym tehotenstvim). No a posledni "rana" ted je ta cukrovka, no. Je to naprd, protoze misto abych mela nekoho, s kym si muzu pokecat, tak se musim drzet a pomalu predstirat ze ani jedna dite necekame.

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:21

711990 tak jedine ze to skripe je na nic :( a je to skoda. 

Online dynda
Avatar
7278 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:42

711990 

Tak držím všem palce, aby všechno dobře dopadlo. Pak se to snad srovná. Budete mít obě stejné pohlaví dítěte, nebo každá jinak? Jestli se jako bude i po porodu srovnávat, nebo to půjde maskovat tím, že holky a kluci jsou jiní?

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:58

dynda budou oba kluci, takze presne, mam akorat hruzu z toho jak to bude pokracovatno uvidime. Hlavne abych porodila jako prvni a vyhrala!!! (vtip)

Online dynda
Avatar
7278 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 17:03

711990 

Snaž se, protože švagrovou asi poženou rodit dost brzy

Online Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 17:14

711990 Ja mam synovce o 14 dni a srovnavani se uklidnilo az v jejich 5 letech, kdy uz je dostacne jasne, ze jsou kazdej uplne jinej. I ted by tam teda nekdo citlivej nasel nejaky naznaky (treba jednoho bavi fotbal, druhyho ne, tak ze strany dedecka je obcas nejaka poznamka hloupa atd atd), ale prijde mi, ze rodice si po pul roce uz docela zvykli:-D. Takze dej tomu cas:-D.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 17:47

Ja som dnes odišla od svokrovcov z oslavy 1. synových narodenín s plnou taškou domácej zeleniny, vajcami, 4 porciami jedla pre nás, vývarom, cestovinami a BIO! :D mrkvou pre dieťa, 2 porciami torty (ok, tú som platila ja, ale aj tak, ani krájať som ju nemusela!). A to muž najprv odmietol aj zeleninu aj jedlo, no skoro som ho kopla do zadku, nebrať jedlo, keď potom nemusím dva dni variť. 

Ale chápem aj situáciu @betsey, moja svokra je v tomto super, vždy si zisťuje kto má čo rád, zabalí jedlo od nedeľného obeda, pribaí zeleninu, najvtipnejšie mi príde, keď sa mi ospravedlňuje, že piekla orechový koláč, že vie, že ja to nemusím .