Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7621 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 18:31

Gatita Já taky nabrala maximálně šest kilo, byla jsem věčně nemocná stejně jako Karja. Na každý kontrole jsem dostala od sestry vynadáno, že přibírám málo. Doktorka ale vždycky mávla rukou, že jsem celá drobná a ať jsem ráda. Jedla jsem pestře, dobře, dostatečně, tak jsem byla teda ráda.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 19:02

Gatita Já v těhotenství dokonce tři kila shodila, ale já začínala s nadváhou. Ovšem myslím, že nic jiného než dostatek pestré stravy vám doktor nedoporučí. Ono přibírat na sílu asi taky není ideální.

Offline 711990
Avatar
17135 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 19:11

@Gatita pribirani fakt potreba neni. Ja nepribrala, naopak 3 kila zhubla, az do 21.tydne a nemocna jsem nebyla. Pak teda od ty doby mam 10 kg navic:)) ale to je jina. Pokud na screeningu ma dite odpovidajici velikost a placenta je spravne vyvinuta, pak nemusis pribrat ani kg. Pak pred porodem se stejne sleduji prutoky a jestli je dite spravne vyzivovany, takze bys mela byt pod kontrolou. Hlavne byt v pohode:)

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 19:12

Gatita Já si myslím, že se toho moc vymyslet nedá, ono to vykrmováni nefunguje. Já přibrala 7, dítě mělo 4 kg, moje matka se vyžírala pod heslem vše pro dítě. Přibrala 30, já měla 2,60 kg.

Online Gatita
Avatar
7150 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 19:49

999 ja si taky myslim, ze pokud neni deficitni strava, tak se vic udelat neda. Ale trochu nad tim premyslim, protoze minule byl pak ke konci tehotenstvi nejaky stres kvuli pomalu rostoucimu miminu (coz mu teda zustalo i po narozeni) a teda ty reci od rodiny taky cloveku moc nepridaly.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 19:56

Gatita Kašli na ně, já byla těhotná v době, kdy se ještě velikost miminka odhadovala,  a tak mi pořád někdo nadával ( včetně lékaře), že to dítě bude malý. A pak všichni čuměli :-).

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 20:08

DrowRanger ja so precitala v povodnom prispevku ze syn spal s muzom  tak som si myslela ze to je riesenie. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 20:22
Reakce na 999:

Gatita Kašli na ně, já byla těhotná v době, kdy se ještě velikost miminka odhadovala

​ono sa to tak trochu odhaduje aj ultrazvukom. Tiez to nie je najpresnejsia metoda ale aspon nieco. 2 tyzdne pred terminom ma hospitalizovali lebo sa im zdalo ze dieta je male s nepribera tj 2500-2700g odhad. Na svet prisiel tyzden po termine a s kilom navyse. Neprezierala som sa ale najviac som pribrala za posledne 2 mesiace

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:25

eless keby to bolo tak ľahké, tak ver tomu, že to praktizujeme už aspoň 3/4 roka :D Ale vyzerá to, že sme možno trafili riešienie - syn sa asi musí doma po prechádzke/návšteve vysporiadať s podnetmi, včera bol s mužom len hodinu v kočiari, bez iných ľudí/detí/lozenia atď. a dnes som mojich rodičov poslala preč cca 1,5 hodiny pred tým ako mal syn ísť spať a ešte sa nezobudil. Držím si palce, aby sme to konečne vychytali...1 noc spánku mi nestačí! :D 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:29

Gatita jaaaj, kašli na kecy od iných a rodiny, možno by som len zistila, či máš dosť železa/vitamínov atď. ale priberanie v tehotenstve by som si s radosťou odpustila. Pokiaľ máš pestrú stravu a inak ťa nič nekvári tak sa tým netráp. A k tomu pocitu zdravia atď. - vyskúšaj brať železo navyše, ja sm skoro 7 mesiacov zomierala kým som ho začala brať a to bola úľava keď som zistila, že sa mi dá dýchať....

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:33

Inak si teraz spomínam na to, ako som si pred pôrodom myslela, že decko bude obor, lebo veď UTZ a ja som žrala prvú igu...a narodil sa mi vysušený králik, ktorého som sa bála chytiť...toľko k výkrmom (inak syn je doteraz drobnejší, ale hýbe sa ako blázon cca 90% dňa, asi všetko spáli...).

Online Gatita
Avatar
7150 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:45

DrowRanger hele, mne rodice nabizi ve tri odpoledne gulas a kdyz s diky odmitnu, ze jsem sotva doobedvala, uz vysilaji podezirave pohledy:) ja z toho zas az takove drama nedelam, mne to minule velmi vyhovovalo, byla jsem fit, nemusela si nic odpirat, ani si delat hlavu s vahovymi excesy. Jen to pak proste nebylo vubec prijemne po tom porodu-otoky, vypadane vlasy, chorobna, ale fakt brutalni, unava. Nerada bych to tak mela znovu, ale mozna to s tim nenabiranim zas az tak nesouviselo. Za tip na zelezo dekuju.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:50

Gatita ako to čo opisuješ som mala aj ja  a pribrala som v tehotenstve 16kg :D  fakt to nerieš, podľa mna je lepšie nerpibrať než pribrať. pokiaľ vyslovene nechudneš, tak oslavuj, že nepriberáš. Ja som si pošas tehotenstva vypočula kecy typu, že rada papkám a pod. a aj teraz má švagriná blbé reči že som ešte neschudla...

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:53

Gatita gynekologové v ČR nekontrolují během těhotenství železo v krvi matky? 

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:57

Tabea Kontroluji, ale docela pozde, nevim kdy, nekdo doplni;-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 21:58

Tabea aj na svk kontrolujú, ale mne napríklad vyšli hodnoty v norme, asi 6 mesiacov som mala pocit že sa udusím, kým mi doktor predpísal železo a následne som zas mohla dýchať...

Online Gatita
Avatar
7150 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 22:05

Tabea ja myslim ze ano, ale taky nevim kdy presne. Krevni obraz se myslim dela hned na zacatku, z toho taky neco trochu poznat jde. Ja si zadna leciva sama neordinuji.

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 22:09

Karja Aha, díky. Mně měřili každý měsíc snad hned od první návštěvy. 

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 22:12

Tabea Tak ted nevim, jestli nekecam a taky mi to nedelali hned ze zacatku. Radsi to necham nekomu znalejsimu;-)

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 22:21

Karja V průkazce na to není kolonka?