Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:03

Mutziputzi jenže to pak bohužel vede k těm výlevům typu "seš blbá a pitomá" na cizí lidi a matka to musí za přihlížení celýho autobusu nějak řešit

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:10

Potrefenáhusa Tak ale to je trošku výchovná chybka ne, že se dítě takhle vyjadřuje...nevim no, kontakt s cizími lidmi je prostě součást socializace, nebudu přeci z dítěte vytvářet ustrašenou netykavku a ne, nestane se obětí pedofila, páč má zhroucenou tělesnou integritu a každej si s nim může dělat co chce, ježišmarjá znám fůru národů mnohem kontaktnějších než jsou český studený čumáky a není za tím nic závadnýho a omezujícího tu integritu tělesnou

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:17

Mutziputzi jasně, ale jak chceš vysvětlit čtyřletýmu (a mladšímu) dítěti, který chce nastoupit do autobusu SAMO, že holt ho tam někdo cizí vysadí a ono má ještě poděkovat

a výchovná chyba, ty jo, na ten slovník máš vliv celkem chvilku než začne chodit i mezi jiný lidi, mně řeklo čtyřletý dítě kamarádů (se třema staršíma sourozencema), že debata se mnou je na posrání....

 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:19

Ad pomáhání s kočáry..

Mě tudlevá trochu překvapila matka, která si koupila zmrzlinu v cukrárně, z níž vedl docela malý schod, a prý ať jí pomůžu přenést kočár, protože ona přece má jen jednu ruku (=ve druhé zmrzlinu). Já nesla kabelku přes rameno a v obou rukou krabici zákusků. Tak říkám aha, takže si to asi kvůli vám musím všechno odložit, že? Tak jsem vše odložila na pult a pomohla, bylo jakési chladné díky, ale totok prosim nedělejte, ona si taky mohla odložit kornout a pak se pro něj vrátit. Dítko by za 3 sekundy bez pohledu na matku neumřelo.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:21

Potrefenáhusa no ale tohle je babám vysvětlitelný, takže pokud by se dočkala "blbé a pitomé", tak bych řekla pardon, chtěl jít sám, jste mu to překazila. To snad pochopí i ten, co viděl dítě jen z rychlíku..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:22

Potrefenáhusa Ale dítěti nikdo nebrání říct že chce samo a normální člověk ho samozřejmě nechá, součástí výchovy k tý slavný tělesný integritě by právě zrovna mohlo bejt, že to řekne bez afektu a nadávek, myslim, že holá věta nebo slovo k tomu stačí.

Nevim no, prostě prezentovat to tak že lidi jsou hrozný, protože v dobré víře sahaj na dítě nebo kouknou do kočáru mi přijde ujetý, jak jsem psala.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:26

Mutziputzi takže když se ti někdo hrne ke psovi a bez dovolení ho začne ošmatlávat nebo zvedat do náručí, tak ti to nevadí? Nebo k němu bez ptaní pouští jiný psy?

Jako příměr blbej, já vim, že to ty lidi myslí dobře, ale dělá to docela velký oboustranný mrzení

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:27
Reakce na moora:

K tomu ježdění po eskalatorech, často vidím, že při jízdě dolů stojí rodič nad kočárem (o schod výš), místo pod nim

Já tak jezdím taky, jinak to neumim. Jakože fakt nevim, jak bych to měla udělat naopak, navíc bych musela držet kočár nad hlavou, tj. vyvíjet nějakou sílu a kde jsou dlouhý esakalátory, tak bych se regulérně bála, že mim síly dojdou. Takhle se jen sehnu s madlem dolu. 

Jo a na pomoc taky nabízím spodní stranu kočáru. Za madlo mi za prvé visí kabelka, za druhé chci u nastupování vidět na dítě, je sice připásanej, ale někdy jsou ty schody celkem prudký a on se z toho kočárů začne různě vyklánět ... nerada bych, aby na pomáhajícího vypadl. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:29

Potrefenáhusa Vadí mi to z toho důvodu, že když ty lidi kousne nebo se se psem serve, budu s tím mít nepříjemnosti zejména já, jinak mi to je srdečně jedno. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:31

Mutziputzi tak ber to kousnutí jako ekvivalent k blbý a pitomý

(ano, v ideálním světě chlapeček řekne promiňte paní, ale radeji bych nastoupil sám)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:40

Potrefenáhusa Nemyslim že je to ekvivalent a stačí, když chlapec křikne Sám...ale jako tyhle interakce prostě vychovávaj, nechápu takovou tu hyperprotektivitu a výchovu neurotickejch netykavek, samozřejme má právo každej na bezkontaktní život, ale ne na základě toho, že ho matka odizoluje a ještě s přesvědčením, že dělá dobrou a přirozenou věc a svět je plnej zlejch nevychovanců, má si postupně samo vybudovat komfortní osobní zónu, třeba zrovna na základě nevyžádanejch transportů do tramvaje. Já když vidim kolikrát děti co se na ně podívá cizí člověk a oni se rozeřvou, nevim jestli litovat malýho utrašence nebo kroutit hlavou nad matkou.

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:40

MP Meri

já to s kabelkou i dítětem chápu, ale u některých kočárků je to fakt prekérka mít kde chytit (když má pomáhající ještě nedejbože kabelku, dlouhé šaty apod.) a v předklonu to do těch schodů vynést/snést, zkuste to s manželem, já fakt vyloženě prosím o to madlo, když pomáhám, protože mám občas problém s rovnováhou a docela nerada bych to vzala šipkou ze schodů...

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:43

Gatita synovi jsme klasicke lego taky davali ke 4.narozeninam. Potrebovalo se ulezet,ale ted si s nim hraje hodne. Ale on je na cokoliv staveciho. Mame krabici clasic a da se z toho postavit cokoliv. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:45

Mutziputzi no jako právě, je to situace, která se dá trochu trénovat, ale stejně věřim, že to je pak před tim narvaným autobusem celkem maso

to je jak s tim kočárem a zmrzlinou, mně přijde, že je spousta situací, do kterých se člověk dostane poprvý, aniž by to měl dopředu rozmyšlený a nepovede se mu to napoprvý vyřešit třeba uplně dobře, jako kdyby si to mohl dopředu promyslet

Online Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:46

Mutziputzi ono hlavně, když někdo čapne dítě a vrazí ho do autobusu či tramvaje, už nezbývá moc prostoru na vysvětlování, že dítě samo atd. Už je tam a jeho překvapená reakce je holt dětská, i když to "blbá a pitomá"... ale stane se. 

A osahávání dítěte cizíma lidma se mi taky nelíbilo. Taky z toho dítě nebývalo moc nadšené, hlavně když se na něj občas sápaly dost podivné typy. A ještě mu nabízely omatlaný bonbon.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:47
Reakce na MP Meri:

​ a na pomoc taky nabízím spodní stranu kočáru. Za madlo mi za prvé visí kabelka, za druhé chci u nastupování vidět na dítě, je sice připásanej, ale někdy jsou ty schody celkem prudký a on se z toho kočárů začne různě vyklánět ... nerada bych, aby na pomáhajícího vypadl. 

​Pak je ale zbytečný se mrzet na lidi, že jsou neochotny, taky se mi nechce lovit u země kolečka, carat po zemi kabelku a snažit se neuprasit vlastní oblečení (mineno obecně na ty, kdo se mrzí, nikoli konkrétně tebe) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:52

Mutziputzi Tak on to právě říká, ale je mu 2 a tři čtvrtě, takže tomu zřejmě rozumím jen já ;) Zvedání obecně nemá rád, bojím se, že bábu nakopne a budu z toho mít akorát nepříjemnost. Nevím, nakolik jsi zběhlá ve vývoji dětí, ale dva a něco je prostě ještě fakt maličké dítě, mnozí ještě nemluví, spousta dětí v tomto věku ještě jezdí v kočárku. Trénovali jsme nastupování a vystupování než jsem porodila, vtloukla jsem mu to do hlavy, aby to pak stoprocentně zvládal, až bude mimino na světě, a teď mu to někdo narušuje. On to pak řeší celou cestu a já bohužel s ním. A hlavně: mně to zkrátka vadí, zdá se mi to dost drzé. Je malej, ale je to člověk. Co kdyby tebe někdo chytil za flígr a smýknul s tebou do autobusu, protože myslel, že to sama nezvládneš?

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:56
Reakce na Mutziputzi:

Já když vidim kolikrát děti co se na ně podívá cizí člověk a oni se rozeřvou, nevim jestli litovat malýho utrašence nebo kroutit hlavou nad matkou.

​Nezlob se, ale z tohohle bezdětnost přímo křičí.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:57
Reakce na moora:

​Pak je ale zbytečný se mrzet na lidi, že jsou neochotny, taky se mi nechce lovit u země kolečka, carat po zemi kabelku a snažit se neuprasit vlastní oblečení (mineno obecně na ty, kdo se mrzí, nikoli konkrétně tebe) 

​přesně ... jasně, že pomůžu, ale toto mi taky vadí, u těch koleček to prostě není pohodlné a dělat by to měl ten, komu dítě patří :-) 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:59
Reakce na Zu:

MP Meri

já to s kabelkou i dítětem chápu, ale u některých kočárků je to fakt prekérka mít kde chytit (když má pomáhající ještě nedejbože kabelku, dlouhé šaty apod.) a v předklonu to do těch schodů vynést/snést, zkuste to s manželem, já fakt vyloženě prosím o to madlo, když pomáhám, protože mám občas problém s rovnováhou a docela nerada bych to vzala šipkou ze schodů...

U mě je myslím to spodní madlo dobře přístupné a dá se dobře chytit, ale jako chápu. Jednou se mi stalo, že chlápek aby mi pomohl, musel na zem tramvaje položit svůj jistě drahocenný macbook, který si teda nesl jen tak bez obalu v ruce. Ale udělal to sám a ochotně, děkovala sem teda velmi intenzivně. Ale nedalo se nic dělat, byl tam jediněj a bylo to už celkem pozdě večer, asi mě nechtěl nechat napospas noční Praze.