Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 07:33

JankaM Já měla něco takového, ale lepšího :-) Jen to už nemůžu nikde najít, byla to nějaká španělská značka, vůbec už si nedokážu vzpomenout. Super bylo, že ta moje byla celá snadno skládací, sklopilo se opěradlo a dala se vzít kamkoli s sebou a přidělat na jakoukoli židli, vlezla se i pod stůl. Ten tác je pochopitelně oddělávací.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 07:52

JankaM my meli rostouci Jitro, tu jsme pak dali k psacimu stolu do pokojicku, synovi jsme koupili tu Ikea, jak sem nekdo daval a je super. 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 08:22

JankaM mame jitro, prijde mi skvela.synovi se na tom dobre sedi.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 08:24
Reakce na Mohučanka:

Ale přijde mi tedy, že si lidi nějak odvykli vzájemně si pomáhat, natož se sami s pomocí nabídnout, když vidí člověka v těžkostech

​Prosím tě, včera jsem se na to téma strašně vytočila, vůbec se o tom nechci bavit, protože ve mně vře krev ještě teď, ale v souvislosti se smrtí tříletého dítěte v Přerově se jedna ze sousedek rozhořčila, že v tom bytě byl vždycky kravál a hádky a že vůbec nechápe, proč to nikdo neřešil!! Je to teda extrém od té běžné pomoci, co máš na mysli ty, ale hned se mi to vybavilo. 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 08:28

Nejlepsi to je na Smichove pri vystupu z vlaku, ja uz tam kolikrat pomahala nekomu s kocarem a pritom vsude ti chlapi co cumeli jinam...Fuj jsem se po ranu hned vytocila. Nebo kdyz jsem jako tehotna poprosila chlapa v makru jestli by mi pomohl nalozit stene do voziku. Prej ze ne a zmizel. :D

Online Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 08:39

JankaM par let jsme měli u stolu v kuchyni 3x Jitro. Pak jsme je na čas přesunuly k psacím stolkum do dětských pokojů. S touto zkušenosti “lituju” treba sedmileteho prcka, jak mu dospelacka židle a stůl velikostne nepasuji. Moje je pouzivaly tak od jeddnoho roku do deseti. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 08:59

Já jedu prostě takovým spojem, kterej přijede, bariérovost neřešim teda. Se dvěma je to těžší to je jasný. Nebo mám kamarádku, která má dvojčecí kočár, to už je taky lahůdka. 

Jinak vždycky si řeknu o pomoc, pokud se někdo nenabídne sám. Zatím mi nikdy nikdo neodmítl, to bych asi hodně čuměla. Ale párkrát na mě lidi divně koukali, když jsem si nechala pomoct třeba do vysoké tram 9 a pak vystoupila třeba za dvě zastávky, takový ty pohledy typu "bože, jezdí to každou chvíli, je na mateřský, to nemůže chvíli počkat na baezbariérovej" ... Ty lidi už neviděj, že třeba spěchám do práce, nebo k doktorovi nebo whatever. Jako myslim si, že mám právo spěchat jako kdokoli jinej, takže neřešim. 

JankaM Máme rostoucí Hauck Alpha+ a jsem maximálně spokojená. Myslím, že vydrží dost dlouho, v rodině na stejném typu sedí čtyřletý a vypadá, že ještě dlouho bude. 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:14

Blby dotaz: nemuzu se rozhodnout mezi legem a duplem, synovi budou ctyri.

Trochu dupla doma mame (nejaka primitivni auta), tak vim, ze by si s tim hral. Vcera jsem mu chtela koupit velky box se zakladnimi kostkami + desku (rad si stavi garaze), ale nejak jsem zavahala - rikam si, jestli uz rovnou nekoupit lego. Nemyslim nic sloziteho, kde se ztrati jedna titerna kosticka a je to v haji, ale takovou tu hromadu kostek, dveri a okynek...

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:15

Garfie Jo, tohle me taky sere, malokdy se neco deje pod rouskou tmy a ticha, nedavno v tech Lounech meli ty zrudy taky babicku a spolubydliciho! Nicmene treba u nas na vsi nejaky dve babiny, co si nevedely rady prisly nezavisle na sobe za reditelkou skoly, co maj delat, ze se jim.stav jedne domacnosti nezda, a ta uz zakrocila. Takze fakt doufam, ze jsou to vic nez ojedinele pripady a lidi debilni nejsou a furt si pomahaj.

rasaNori Tohle se mi stalo jen jednou, ale pomohl jen byl arogantni. Naopak nemuzu rict, ze by se na me kdy nekdo vykaslal, nenabidl sam, a to jak s miminem, tak I bez, ale ja mam takovej vyraz, jak kdyz si ve svete sama neporadim;-).

Ja proste stale doufam, ze to s nama tak spatny neni;-)))

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:17

Gatita Do dupla bych uz nesla, s porovnanim s legem mi to prijde drazsi a u nas petilety stavi z lega mozna uz od 4 a pul? Jedine ty budes mit to druhy vid:-DTak to se asi neztrati:-D

PS: Kdyby nekdo prodaval jete duplo, tak my shanime;-)))

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:25

Mně poslední dobou chce hodně lidí pomáhat i v těch nízkopodlažních spojích, ale dost nešťastným způsobem, totiž že berou staršího za ruku nebo ho dokonce zvednou a do autobusu přenesou. My to přitom v pohodě zvládáme, pomůžu staršímu překročit mezeru mezi nástupištěm a autobusem a druhou rukou už nakládám kočár, on ví, že má hned zamířit k nejbližší volné sedačce, a než já zaparkuju, už sedí. Z toho, že na něj sahá někdo cizí, je jen mrzení, vždycky ho to rozhodí, takže se zašprajcuje někde v prostoru, překáží a hlasitě žaluje, že "paní brala Ríšu", já musím vysvětlovat, že to myslela dobře, přitom s tím vnitřně nesouhlasím. Nebo to vadí jen mně? Sama bych si nedovolila sahat na cizí dítě, natož ho zvednout ze země.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:32

Pinot Noir kamarádky chlapeček asi o rok starší než tvůj ve stejný situaci řekl nějaký cizí paní, co mu pomáhala nastoupit (kamarádka měla taky kočár s miminem), že je "blbá a pitomá"

Offline Sweet Potato
Avatar
34836 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:35

Gatita Já bych naopak do dupla klidně ještě šla. Ale záleží podle mne nejen na šikovnisti dítěte, ale i na povaze - duplo prostě rychleji přibývá. Aby postavil garáž na auto nebo ohradu zvířátkům nebo postel panence nebo cokoli z lega, trvá to dlouho a potřebuje spoustu dílků. Duplo děti víc využily i do jiných her.

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:39

Karja @sweet potato

Je to dilema.mne se vic libi to duplo a vim, ze by si s tim hral. Jde mi o neco, z ceho lze stavet domy a garaze dle fantazie, coz duplo splnuje, a vim 100%, ze by to u nas padlo na urodnou pudu. Taky je tam sumak, kdyz se zasantroci nejaka ta kosticka. 

Dela se jeste takove to lego, kde je hromada kostek, neco se postavi, pak se to zbori a postavi se neco jineho? To je to lego classic? Ja to nejak moc neumim na webu rozklicovat. Zatim urcite nechci nic, z ceho jde postavut jen "predepsany" model a z ceho jsou nervy, kdyz se neco ztrati

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:43

Pinot Noir moje dětské trauma! Měla jsem kudrnaté zlaté vlásky a úplně cizí baby si na mě v tramvaji chtěly šáhnout, když byla plná, posazovaly si mě na klín...tehdy metro končilo na Florenci a domů to bylo tramvají fakt daleko...

Offline Sweet Potato
Avatar
34836 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:48

Gatita Bývají takové boxy jen kostek bez návodů.

Jdi do dupla.

Teď jsme oňufávali lego obchod v Kodani, aaaach. Kontejner plný hlaviček, další plný nožiček, oken, koleček...

A ty vesmírné sady! Muž si koupil Apollo 11

Online dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:54

Pinot Noir

NNe, to je normální reakce. Stejně tak má dítě plné právo se od cizích nenechat ošmatávat, resp. by bylo jen fajn, kdyby lidi začali respektovat, že i ti malí lidi mají pocity a právo na vlastní tělesnou integritu. No já dneska sjela cizího chlapa, co se mi hrnul do kočáru, že se má nejdříve zeptat, než se začne naklanet k cizímu děcku do kočáru. 

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:59

K tomu ježdění po eskalatorech, často vidím, že při jízdě dolů stojí rodič nad kočárem (o schod výš), místo pod nim

A k pomáhání po schodech a v dopravním prostredku: kdyby matka nabídla pomahači rukojeť, to by bylo taky super. Člověk dost dobře neví, kde ten kočár z druhý strany chytit. I se mi stalo, že mě ta matka cityrovala, že za korbu ne, že za kolečka 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:01

Pinot Noir Promiň ale tohle mi teda přijde ujetý, ty lidi to myslí dobře, malýmu se nic nestane a myslim, že je poměrně dobře vysvětlitelná hranice mezi takovymhle "společenskym" kontaktem a snahou pomoci a OMG "upíráním práva na tělesnou integritu", hele bez urážky, ale pomyslela bych si něco jako Aby ses nepo...

Offline Sweet Potato
Avatar
34836 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:03

moora Jo, většinou má ten pomáhající šátrat někde u koleček.