Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 21:35

Karja  já teda u první docela brzy přešla na golfáč a pak vůbec nic, kdyžtak jsem ji táhla v rukách/na zádech, ale to jsem byla mladá, plná sil a hlavně netěhotná s dalším:D no a druhý zlatíčko už se vozilo hodně autem, samože

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 21:38

viktorka_od splavu Jojo auto, nejlepsi pritel cloveka, ale ja az vyfasnu na vetsi smecku nejakej vetsi kram, tak nevim nevim, jak si s tim poradim:-D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 21:43

Karja jsou věci který čím větší, tím lepší - a auto k nim rozhodně patří

Offline dzizisketa
Avatar
7437 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 21:47

Zlatej šátek! S tím mi nemusí nikdo pomáhat

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 21:52

dzizisketa tojo:-) když jsem měla první dítě, nic takového jsem neznala, ale zas kočáry byly obří a pojmuly veškerá možná zavazadla (nákup na víkend, 12 knih z knihovny, náhradní oblečení a plínky...), s druhým jsem kolikrát až byl větší brala sporťák i když chodil bez problémů sám, protože jsem do něj prostě naložila všechny potřebné věci, v případě nutnosti i dítě a byla samostatně mobilní s jednou věcí a ne několika různýma zavazadlama a děckem pod paží

Offline Janulik03
Avatar
16657 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:05

dzizisketa to ano  ja teda vidim hodne veci co teraz ulahcuju zivot, jednorazove plienky, lahko dostupne mlieko umele, a hodne dalsich veci. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:09

Janulik03 ha, připomnělas mi dobu kdy byl Sunar na lékařský předpis

Offline dzizisketa
Avatar
7437 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:27

viktorka_od splavu

AA to nebyl Sunar, ale i nějaký Feminar a pár dalších, aspoň v těch osmdesátých letech. Malý naštěstí má rád i kočárek, ale když potřebuju do centra, jako včera, je snazší vzít batoh, než se kodrcat metrem, tramvají a busem s kočárem, aspoň pro mě. 

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:35

dzizisketa Není to přímo na Tebe, ale vzpomněla jsem si v souvislosti s tím nošením. Když máš dítě v šátku/nosítku jak řešíš případnou návštěvu toalety? Občas mi to začne vrtat hlavou ....

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:42

brrr Pokud jsem neměla kam nebo ke komu dítě odložit, měla jsem ho na WC sebou. Ale já chodila i s kočárem , většinou na WC pro invalidy. Nedovedu si představit.nechat dítě samotné před verejnym WC.

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:42

brrr Asi tak jako kdyz ho mas I bez satku. Jdes s nim v naruci;-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:51

cha, mám dnes nějaký vzpomínkový večer... naštěstí ne z wc, ale kdysi spolunocležnice z nemocnice (doprovod s malým dítětem) po několika dnech začla zapáchat a nesměle se mě zeptala (já už, skorem rasistka, jsem si říkala že je to tím že je cikánka, hanba mi!) že neví jak se má umýt aby nezůstalo to děťátko samotné. tak jsem jí poradila, že si ho dám do kočáru a zajedu do koupelny kde ho zaparkuju s výhledem na mě a vysprchuju se, zatímco na dítko mluvím a uklidňuju ho, aby v tom kočáru vydržel. muselo se teda na jiné oddělení kde byla taková koupelna kde to šlo, ne na ty společné sprchy. hrozně mi děkovala a pak už nesmrděla... no poučení pro mě velký v mnoha směrech, přiznávám.

Offline JankaM
Avatar
2387 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 23:25

Jakou máte dětskou židli ke stolu? Potřebuji něco pro tříletého místo staré dětské židlicky s pultíkem. Rostoucí židli? Aby to zabralo co nejméně místa, ideálně nějaký podsedák na běžnou židli, aby tam dítě samo vylezlo. Nejraději bych něco jako to co se dává pod dítě u kadeřnice

Offline Tabea
Avatar
4663 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 23:50

JankaM Doma máme stokke, u prarodičů židle z Lidlu, Safety 1st. Na stokke muže v pohodě sedět i dospělý, ty z Lidlu jsou, myslím, do 30kg...

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 00:01

JankaM máme jitro, asi česká kopie stokke se mi zdá, podle fotek, tak o polovinu levnější ale pořád dost drahá mezi rostoucími židlemi  Je fakt skvělá, dá se zasunout dobře ke stolu, vůbec nepřekáží, sedám na ni někdy i já, má vysokou nosnost a je pohodlná. Ty rostoucí židle mi přijdou bezva, že si má dítě kde opřít nohy a nebimbají jen tak ve vzduchu.

Offline 711990
Avatar
17109 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 00:05

JankaM mame koupenou stokke, jeji kopii domaci vyroby dedime v rodine doted, fakt se to vyplati:-) takze za me jakoukoliv drevenou rostouci.

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 00:50

přemýšlím už hodnou chvíli jak jsem to dělala, když žádný nízkopodlažní dopravní prostředky ani výtahy neexistovaly:D

Janulik03 Já jsem neřidič, takže mě taky nezbývá než použít MHD. Ale tady je nízkopodlažních spojů většina, tak je to pohoda. Pokud je to nutné, o pomoc si řeknu, ale tentokrát jsem třeba nastupovala já a dvě babičky. 

viktorka_od splavu Pěšky chodíme samozřejmě hodně, ale tentokrát bylo cílem "projet se metrem", pro radost synka jsem cestou přidala i tramvaj, to se bez použití dopravních prostředků těžko provádí ;)

Mohučanka Se sporťákem jsem na schodech taky jezdila, ale s tím volně loženým novorozencem se bojím. A když vedeš za ruku ještě batole, tak je to neproveditelné.

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 00:52
Reakce na dzizisketa:

Zlatej šátek! S tím mi nemusí nikdo pomáhat

​Mě třeba nošení v šátku vůbec neláká, do toho bych šla, jen pokud by dítě kočárek nesneslo. 

Offline dzizisketa
Avatar
7437 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 06:25

brrr

Jde se mnou. V mém případě pak není oříškem to miminko vepředu, ale ty dlouhé cípy vzadu, co mi sahají až po kolena

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 06:34

Karja a máš dvě volný ruce, když je dítě v šátku a ne v náručí

JankaM na běžnou židli s podsedákem tříleťák sám nevyleze, tak bych to při výběru brala v potaz. I když jsou rostoucí drahé, tak si myslím, že se to vyplatí. My máme u jídelního stolu Stokke. U stolu, co mají na kreslení/úkoly, tak potom máme vysokou židli z Ikea, ale tam by bylo třeba vyzkoušet, jestli na ni už tříleťák vyleze sám. Myslím, že by to nemuselo případně dlouho trvat. Ale třeba tahle je o proti Stokke mnohem méně stabilní.