Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:38

slniecko ja už som v okolí vnímaná za hysterickú matku, aj keď sa snažím nehovoriť veľmi ako sa majú k synovi správať a čo s ním robiť, snažím sa nebrať im ho kým to nie je kritické, ak sa dá, tak som od syna ďalej ak je v pohode, jediné čo robím je, že návštevy starých rodičov a u starých rodičov plánujem tak, aby mal syn 2-3 noci medzi nimi pauzu. Blbé je, že on sa vždy počas toho zastabilizuje, čiže deň/dva pred ďalšou návštevou už spí pekne a po návšteve začíname nanovo. Teraz svokor neprišiel so svokrou a švagrinou, keď boli syna pozrieť v piatok, tak mal syn týždeň pauzu a to bola lahoda, normálne iný človek zo mňa ako som sa vyspala...

Ja to fakt neviem pochopiť tú túžbu to dieťa nosiť na rukách, prečo? Čo to tým ľuďom dáva iné ako napr. to ak sa spolu len hrajú? A ide ma poraziť z muža, lebo keď sme doma u našich alebo naši u nás, tak sa ide pos*ať ak sa malý čo len trošku cíti nepohodlne, hneď si ho berie, ale u jeho rodičov to nerieši. Hlavne, že mi večer povie, že veď on videl, že syn bol taký vážny a vôbec sa nesmial ani neusmieval, ale že neplakal.

Vidím to tak, že návštevy k jeho rodičom budem plánovať tak, aby na ďalší deň nemal robotu a môže k synovi vstávať on. Aspoň sa ho konečne naučí utíšiť a ja si pospím dlhšie ako 20 minút vkuse...Dnes v noci do mňa štuchal, keď sa syn rozplakal, keď som sa dosť rýchlo nevedela zmátoriť, no myslela som, že ho vykopnem z postele...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. června 2019 11:10

DrowRanger a kams ho zakopala?;-)

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 26. června 2019 11:19

Vcera jsem chtela udelat dojem na jednoho muze a ti mi dva synacci, kteri jsou normalne docela rozumni a hodni, se chovali jako, s prominutim, blbecci.

Takze uz s nima nikam nebudu chodit, jen do parku na prochazku, kaslu na to.

Offline divy_mak
Avatar
4 příspěvků moje polička 26. června 2019 11:21

DrowRanger Žiš. Ja som sice nejak automaticky prebrala starostlivosť o deti v noci, pretože som nepracovala, ale toto spravil muž len raz.

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 26. června 2019 11:39

Taky si musím postěžovat na tchány. Mají tendenci neustále okřikovat staršího, aby byl potichu, protože miminko... . Zaprvé nic tak hrozného nedělá, jen normálně (normálně jako divoké batole) mluví a směje se, zadruhé pětidennímu miminku je to úplně šumák. Že to je nejkratší cesta k nenávisti staršího k mladšímu nemusím ani zmiňovat. Naštěstí jsme s mužem zajedno a aniž bych se musela obtěžovat, zakročí vždycky on. Ale nepochopím, jak můžou být takhle neempatičtí, sami děti měli, jsou to vzdělaní lidi, a přece nechápou, co to v tom větším (vždyť má dva roky, proboha) vzbuzuje za pocity.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. června 2019 11:46

viktorka_od splavu ovládla som sa, zakopávanie by bolo zbytočne moc práce takto v noci.

divy_mak zrejme to nemyslel v zlom, asi si myslel, že som tak tvrdo zaspala, že nepočujem, navyše spím so štuplami v ušiach lebo on chrápe a ruší ma aj premávka na ceste, ale detský plač a mrnčanie počujem aj cez ne a hlavne teda, už som sa na tej posteli hýbala, len som bola oťapená z nevyspatia...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. června 2019 12:02
Reakce na DrowRanger:

viktorka_od splavu ovládla som sa, zakopávanie by bolo zbytočne moc práce takto v noci.

​Hej, toto vidím ako zásadný problém, keď je človek nevyspatý a vyčerpaný, tak sa nevie sústrediť ani na poriadne alibi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. června 2019 12:10

DrowRanger jinak teda synek byl podobny asocial (a vyrostl z toho), ale rodina to bez problemu respektovala (kdyby ne meli by co do cineni se mnou:-)) le kde jsem narazila byla skolka. nevhtel tam chodit, nemohl si zvyknout (deti miloval ale ucitelky ne) a kdyz jsem poprosila at na nej nesahaji tak jsem byla za magorku (mely tendenci neustale ho vlacet za ruku, chytat za rameno apod, to udelat cizi clovek mne, prastim ho

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 26. června 2019 12:23

Pinot Noir Toto je na palici, ale možná, až uvidí, že s miminem to nic nedělá, uklidní se. Já se kdysi šla podívat na miminko ke kamarádce, která měla už cca tříletou holčičku a říkala, že jsem jediná(!), která té starší donesla dárek. Malému už byly tak dva měsíce, takže těch návštěv z rodiny i přátel u nich už bylo spoustu...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. června 2019 12:25

Garfie jj je to desny, ja byla uz dost velka kdyz se narodil mladsi sourozenec a pamatuju si ten sok, kdyz me najednou babicky a teticky uplne ignorovaly

Offline divy_mak
Avatar
4 příspěvků moje polička 26. června 2019 12:43

DrowRanger Hehe. Ani moj muz to nemyslel v zlom, to ja som to po narocnom dni dost zle zobrala. Som sice flegmaticka osoba, ale budit ma mozu asi len moje deti. Inak som zla. Tak ale vysvetlili sme si to a pri podobnej situacii vstal a malu mi podal, namiesto stuchania, no. Ovela lepsie mi to padlo.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 26. června 2019 13:22

tv :D nezapomenu, jak se moji tete dvoril pan, co delal STK. A ona nas blahova vzala s sebou, mne a bratranka. No a predvedli jsme tam takovy dementy, ze panovi bylo tety lito a uz pak ztratil zajem:D vycita nam to dodnes (je to uz pres 20 let:))

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 26. června 2019 13:44
Reakce na 711990:

tv :D nezapomenu, jak se moji tete dvoril pan, co delal STK. A ona nas blahova vzala s sebou, mne a bratranka. No a predvedli jsme tam takovy dementy, ze panovi bylo tety lito a uz pak ztratil zajem:D vycita nam to dodnes (je to uz pres 20 let:))

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 26. června 2019 13:49

tv chci rict - HODNE STESTI :D a deti nech priste doma:D

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 26. června 2019 13:53

711990 Diky. A neboj, ja to nebrala jako predpoved budoucnosti. Decka doma nechat nemuzu, mam volny az pristi vikend.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. června 2019 14:01

viktorka_od splavu tie jasle ma plašia už teraz, myslím, že si tam niekedy v septembri zaskočím len tak sa pozrieť, lebo prihlášky budem musieť riešiť veľmi skoro aby sa synovi jednak ušlo miesto a s jeho povahou tiež neviem ako to tambude klapať.

divy_mak syn už má svoju izbu, spí v nej lepšie, predtým kým bol s nami k nemu vstával aj on, ako sa synovi zhoršilo spanie, tak muž začal spávať v obývačke a od vstávania k synovi odvykol. Vlastne aj od jeho uspávania...

slniecko a vlastne ani na poriadne argumenty pri hádke

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 26. června 2019 14:19

viktorka_od splavu Prosím tě, když bylo mé oblíbené neteři deset let, začala jsem chodit s budoucím mužem, jeho syn tehdy měl tak dva až tři roky, jednou jsme ho vzali na nějakou akci k našim-a ona normálně žárlila! Prý jestli ji pořád budu mít ráda, když mám teď cizí dítě!

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 26. června 2019 14:20

Haha, já minulý týden, kdy měl malý v noci strašné nadýmání, už pak ráno jenom zatřásla s mužem a mimino jsem mu šoupla po posteli

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 26. června 2019 14:50

Pinot Noir hlavne ty mladsi deti si hrozne rychle zvyknou na rachot a hluk, ktery vytvari starsi sourozenec, takze ho pak vubec nevnimaji. jedine dobre, kdyz Risa bude delat primereny bugr

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 26. června 2019 17:39

Zeptam se tady, budete urcite vedet. Sudocrem nema uz levandulovou vuni? Namazala jsem si ho na xicht a nemuzu s nim vydrzet. Ptam se proto, abych mela jistotu, ze nemam nejaky zkazeny kus.