Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17073 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:32

Pinot Noir kdyz uz jsme u toho, jak se ti.proboha podarilo sehnat obvodaka? I kdyz chapu, ze sourozence ti snad vzali automaticky....od nas v dochodny vzdalenosti (Prosek, Letnany, Ladvi) NIKDO nebere novy pacienty. Zacinam byt dost zoufala:( uz sem se smirila s tim, ze k doktorovi vudu jezdit autem, ale ani v Bohnicich nebo Vysocanech jsem zatim nepochodila.

Offline Gatita
Avatar
7115 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:36

Pinot Noir nase doktorka ma dopoledne hodiny pro nemocne a odpoledne pro zdrave (na objednani,prevence atd). Myslela jsem, ze takove usporadani je standard, ale vidim, ze ne. Chapu, ze jsi nebyla nadsena...

Offline notna
Avatar
6489 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:36

Pinot Noir V tomhle vedru by se snad nemělo s tak malým dítětem ani vycházet, ne? Asi bych v takového doktora neměla důvěru. Náš pediatr teda k nám přišel a říkal, že je to jeho povinnost. 

Offline Tabea
Avatar
4620 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:37

žluťásek doporučuju 3/4 rukáv, nebo klidně i dlouhý a kratasy k tomu. U moře jsou lepší delší rukávy, jak se dítě drží na hladině, tak paže dostanou největší dávku slunce. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24367 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:40

Gatita Má to uspořádané taky tak, pro objednaná mimina mělo být otevřeno od čtyř. Ale sestra řekla, přijďte ve tři, tak jsem šla, ačkoliv podezřelé mi to bylo. Byla tam sestra na zástup, důchodkyně, neuměla pracovat s počítačem, no děs. Neuměla Vikiho zaregistrovat, nešlo pak na něj vystavit recept,... Zkrátka původce zmatků je docela jasný ;)

Offline Gatita
Avatar
7115 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:40

711990 koukam, ze jsme skoro sousedky.pediatru je na praze 8 asi dost malo. Nasi doktorce je sedesat a je skoro nejmladsi siroko daleko. Ma vecne narvano, tuhle mi rikala, ze ma jen na odpoledne objednanycj skoro 30 deti...Myslim,ze je dobra, jestli chces muzu poslat SZ (jen netusim,jestli bere).

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:41
Reakce na žluťásek:

A jeste blbej dotaz do pléna: používáte pro svoje děti koupací UV oblečky? Zvažuju na léto, loni jsme používali obyč bavlněná trička, možná tohle by bylo lepší? Jak blbě se to svléká mokré? 

A radši overal nebo triko a šortky zvlášť? 3/4 rukáv a zvlášť mi zatím přijde nejlepší. Nechám se ráda poučit. 

​Používám je i pro sebe. Je mi to na těle příjemnější než mokré klasické tričko. Sundat to mokré z dítěte není problém. Mne se osvědčilo pro malou tričko s dlouhým rukávem, které jí nechávám oblečené i mokré, přijde mi to fajn jako ochrana proti sluníčku , když si hrajeme u moře nebo u bazénu.

Offline notna
Avatar
6489 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:42

711990 Zkus se obrátit na svoji zdravotní pojišťovnu. Měli by ti poradit pediatra.

Offline Pinot Noir
Avatar
24367 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:42

711990 No, sourozenec asi. Ale můžeš to zkusit: Mediclinic Kbely, doktorka je dobrá, milá, navzdory téhle události ;)

Offline 711990
Avatar
17073 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:48

Pinot Noir diky, zkusim tam zavolat. Jsem z toho uz na prasky a dost me stve, ze neexistuje zadna spadovost, protoze bydlime kousek od Polikliniky a takhle se budu muset vsude dopravovat autem:(

notna fakt? a neni to tak, ze mi doporuci nekoho z druhy strany mesta? I kdyz ono lepsi nez dratem do voka, no...

Gatita to by bylo super, za optani se nic nedam. Navic v tyhle situaci si ani nemuzu dovolit zadny filtrovani podle preferenci, tak by se mi nekdo doporucenej hodil! diky

Offline notna
Avatar
6489 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:54

711990 Kamarádka takto sehnala zubaře. Pojišťovna jí dala seznam, s kým mají v okolí smlouvu a ona si to obtelefonovala a sehnala. Možná ji pomohlo, když řekla, že jí dali kontakt na pojišťovně. To už si přesně nepamatuji.

Nebo zkus přes doporučení někoho, kdo už k vybranému doktorovi chodí. Náš pediatr taky už nebere, ale když jsme ho požádali, zda by nevzal do péče dítě od kamarádů, tak ho bez problému přijal.

Offline Garfie
Avatar
23791 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:55

letfenixa Řekni mu, že plíny na tak velké a šikovné chlapečky už se neprodávají. :-)

Offline 711990
Avatar
17073 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:58

notna je fakt, ze diky kamaradce jsem takhle sehnala svoji obvodacku, jinak by nebrala. Jen ja krome lidi tadyv okoli zadny matky nemam:))) ale tak snad se chytnu nekde, no

Offline žluťásek
Avatar
7584 příspěvků moje polička 25. června 2019 18:08
Reakce na Tabea:

žluťásek doporučuju 3/4 rukáv, nebo klidně i dlouhý a kratasy k tomu. U moře jsou lepší delší rukávy, jak se dítě drží na hladině, tak paže dostanou největší dávku slunce. 

​To je dobrá připomínka, díky. Jedeme jen na jih Čech a prcek ani moc nechce do vody, jen se plácá u břehu a cáká. Promyslím ještě, 3/4 asi myslím bude stačit.

Všimla jsem si, že některá trika mají stojacek u krku a žádné rozpínání. Zip na zádech je asi praktičtější, že? 

Offline Karja
Avatar
35687 příspěvků moje polička 25. června 2019 19:05

viktorka_od splavu To s tim zamestnavanim matek jednou skvele odprezentovala byvala kolegyne z MP,tusim ze delala ve zdravotnictvi, a myslim, ze se na parfumanii uz neprestehovala. Proste je to blbost, matky myslej na deti, nematky mysli na neco jineho. Ze sveho zamestnani musim rict, ze nejvykonnejsi byly ty matky no:-D. 

Offline Karja
Avatar
35687 příspěvků moje polička 25. června 2019 19:07

Jinak ja mela skvelou detskou lekarku na Praze 4 Krc/Podoli, kdyby nejaka nastavajici maminka bydlela pobliz;-).

Offline Tabea
Avatar
4620 příspěvků moje polička 25. června 2019 19:25

žluťásek Zip na zádech je dobrej. Triko se líp svleče a může být víc ke krku. Koukám na lidl shop, tam je souprava se zipem na zádech, bohužel jen krátký rukáv. U nás má tyhle soupravy i rossmann, dm a ernstings family, v ČR kromě Tchibo netuším, kde hledat...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 25. června 2019 19:28

Karja no, takhle - já teda vždycky dám přednost dětem a rodině, myslím na ně jako první, na práci až pak. a jediná chvíle kdy se cítím diskriminovaná nastane, když mi někdo vysvětluje že to mám takhle špatně, že to musíme přece mít všichni stejně. nemusíme. tohle tlačení na výkon je doména mužů a mě to nezajímá a nechci aby mě to zajímalo, prostě nemám tu potřebu. a víš co je zvláštní? že mě o tom obvykle přesvědčují ženy. personalistkama počínaje

Online dzizisketa
Avatar
7411 příspěvků moje polička 25. června 2019 19:37

Tabea

VVím ještě o Lassig, ale ten je dražší než Lidl nebo Tchibo 

Online dzizisketa
Avatar
7411 příspěvků moje polička 25. června 2019 19:38

viktorka_od splavu

TTo bude asi tím, že HR ví líp, že to tak úplně neplatí.