Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 26. června 2019 22:41

Karja ja do 20.tydne 3 kila zhubla, a to jsem ani nezvracela. Zato od ty doby pribiram skoro kilo tydne

Offline Mrakoplas
Avatar
8838 příspěvků moje polička 26. června 2019 22:44

Pinot Noir no jako ja mam sice brucho plochsie ako pred otehotnením, to znie ako geneticka vyhra lenze tak isto mi zmizol aj ten maly zbytok zadku, ktory som tam mala a vyzeram z boku ako taka rovna tycka z ktorej vpredu trcia obr kozy to fakt nechces. Ja bych radsej to brucho, to je po porode normálne ale co s postavou kde od trupu idu rovno nohy?

A tie bolesti pri tom rychlom sťahovaní maternice su tiez enonuno, taky druhy mini porod. Mne ostalo 8 kil, dve su uz dole ale ďalšie uz tak lahko nepôjdu :(

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 26. června 2019 23:16

Pinot Noir prosim te jak mas vyreseneho risu ve vlastnim pokoji, mate otevrene dvere do pokoje i loznice, dojde si v noci k vam, mate treba svetylko na chodbe, a jak mate vyresene schody dolu? Bojim se ze v noci sleze z postele a spadne dolu (zabranu dat nemuzem kvuli psa

Online continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 26. června 2019 23:29

rasaNori zkraje jsme pouzivali cervene svetlo z celovky na kritickem miste. Jinak jsme deti na nejake lampicky moc neucili. 

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 26. června 2019 23:35

continuity mame loznici a pokoj vedle sebe, dvere jsou oddelene sloupem ____|``````|____ nase dvere jsou ty vlevo a usti na podestu, zatimco dvere z pokoje do chodby ktera vede ke schodum. Kam bys to svetylko frkla? 

Online continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 26. června 2019 23:40

rasaNori nekam na tu chodbu, proste aby videla to nebezpeci a nacvicila bych to s ni po tme. Kde to svetlo je, kam chodit nema a kudy naopak muze. A rekla bych ji, ze kdyz se bude bat/ nebude vedet, at zavola. 

Ono se to pak hodi na vselijakych chalupach, v kempech a tak, taky bude za cas chodit v noci curat.

Online Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 27. června 2019 00:59

rasaNori Máme otevřené dveře, nad schody branku, která byla dřív právě dole i nahoře, dolní je dávno zrušená, ale horní jsme právě kvůli nocím nechali a v noci zavíráme. Světlo žádné, máme tu jen dřevěné žaluzie, propouští to dost světla z ulice.

Online Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 27. června 2019 01:01

Mrakoplas Haha, promiň, vím, že je z toho člověk občas až zoufalý, ale ten popis postavy mě strašně rozesmál

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 27. června 2019 06:11

Mrakoplas 

Buď ráda, zadek doroste, až se začneme normálně hýbat, ale já mám pořád kus břicha navíc, když si lehnu na bok, visí to dolů. Váhu neřeším, jsem tak 2-3 kila nad normálem.

Offline Mrakoplas
Avatar
8838 příspěvků moje polička 27. června 2019 07:25

dynda no jo, cvicit, to budem mat cas tak v dalsom storočí. (Ale ten zarok bude furt plochy fnuk)

A Akomam dotaz. Uz par tyzdnov necvicim jogu, tak ma zas hrozne boli chrbat. Kedy sa moze zacat cvicit taka ta poporodna joga, treba čakať az po šestonedelí? 

Online Mohučanka
Avatar
6400 příspěvků moje polička 27. června 2019 07:34

Mrakoplas za mnou byla v porodnici slečna z rehabilitace a ta mi ukázala nějaké (samozřejmě už nevím jaké) "cviky", se kterými se dalo začít přímo tam. Taky jsem měla knížku, kde byly popsané cviky vhodné pro ten který týden po porodu, takže hádám, že se čekat nemusí, pokud se cvičí vhodné cviky. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8838 příspěvků moje polička 27. června 2019 07:44

Mohučanka ok, ja skusim nieco najst. Zatial vsetko na co som narazila, bolo az od 4-6 tyzdnov po porode

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 27. června 2019 08:07

Mrakoplas 

Nejdříve je potřeba zjistit, jestli nemáš rozestup (diastázu), pokud ano, některé cviky by to mohly zhoršit. Já po prvním porodu měla asi 1 cm, časem to samo zmizelo.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. června 2019 08:07

Mrakoplas se mnou začali cvičit už v porodnici. Doma jsem teda neměla čas. Na porodní cvičení jsem pak chodila od 3. Týdne. Ty cviky že začátku bylo jen lehké a velmi nenáročné zatahovani bricha 5 x za sebou vleze, ve stoje, v předklonu atd. Na tom cvičení se to pak nelisilo moc od predporodnich cvičení a postupně se zvedla zátěž, např ležet na boku a uvádět nohu nahoru, nejdřív 5 cm, postupně až nahoru. Ale šla bych na to opatrně. 

Není možno se zeptat nějaké porodní asistentky. Ty by snad měli vědět.

Online Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 27. června 2019 08:18

Hm, mám teď pocit, že na cvičení už v tomhle životě nedojde. Ale dzizisketa měla pravdu s tím očividným úbytkem váhy, za dva dny kilo a půl

Online Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 27. června 2019 08:21

A s nějakým ostrým cvičením pozor - Ríša se mi po první lekci kruhového tréninku definitivně odstavil od kojení, věřím, že to bylo tím, fakt vypadal, že mu to nechutná.

Offline Mrakoplas
Avatar
8838 příspěvků moje polička 27. června 2019 09:26

Pinot Noir dynda MaeGandal ja praveze chcem cvicit len nejaku jogu na chrbat. Citim sa uplne fit, diastazu myslim nemam (aj ked neviem ako sa to ani zisťuje). Kruhovy trening by ma zabil aj normalne, to neni pre moju osobu

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. června 2019 09:35

Mrakoplas zkus se podivat na tohle a ma tam 3videa po porodu.

https://youtu.be/gDcP92VGTLw

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. června 2019 09:54

Pinot Noir ja som s týmto problém nemala, chodila som na funkčné tréningy (niečo ako tie tvoje kruhové) aj vzpieranie a gymnastiku + beh a syn sa normálne kojil (a to som teda tie funkčné rozdýchavala aj 2-3 hodiny kým nabehla dáka kondička). 

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 27. června 2019 10:31

Pinot Noir Ja jsem 8 mesicu po porodu,jsem na sve vaze,mozna mam i o neco min. Ale!!!!bricho mi zustalo. Tuhle jsem vedla small talk s jednim muzem,ktereho znam od videni a ten mi rika:to budete mit rusno,dve deti rychle za sebou.Cvicim,ale bricho nespolupracuje.