Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 25. června 2019 21:25

Je spousta ( bezdetnych) chlapu, kteri nemaji praci na prvnim miste. a s temi mladsimi generacemi bude takovych lidi uz jenom pribyvat. Ale na pohlavi a podotykam ani veku to uplne nezalezi.

Ja rikam diky bohu za ne, trochu nam to proslapnou, co se ty flexibilnich uvazku, homeofficu a podobnych vyfikundaci. 

Jsou zeny, co maji praci hodne vysoko na rebricku hodnot, ale nejsme vsichni spickova vedkyne. Ani to neni nutne.

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 25. června 2019 22:17

Garfie len potom dostane plienku na noc a praskne to!

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 25. června 2019 22:20

letfenixa Na noc jsou specialni nocni!!!  Anebo posledni zasoby....

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 25. června 2019 22:24

Garfie Je veru pravda, ze na noc ma ine ako bezne na den. A dnes ho jedna suseda vychvalila, ze aky je sikovny, ked uz nema plienku. Alias susedska hliadka, co vidi aj za roh, v zivote som si na detoch nevsimala pritomnost/nepritomnost pkienky.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 25. června 2019 22:28

letfenixa  To znam, u nas se takovym susedam rika “stara Klicova”, ani nevim proc...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 25. června 2019 22:43

continuity 

Já jsem dávala práci přednost, když jsem byla na volný noze. To ani jinak nešlo: Jo, milé děti, někdo vám na ty požitky vydělat musí, pročež se uvidíme za týden, dva

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. června 2019 06:03

continuity Ani to neni nutne.

tak.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. června 2019 08:06
Reakce na žluťásek:

A jeste blbej dotaz do pléna: používáte pro svoje děti koupací UV oblečky? Zvažuju na léto, loni jsme používali obyč bavlněná trička, možná tohle by bylo lepší? Jak blbě se to svléká mokré? 

A radši overal nebo triko a šortky zvlášť? 3/4 rukáv a zvlášť mi zatím přijde nejlepší. Nechám se ráda poučit. 

​kupaci overal na zips som mala pre syna minuly rok.

pouzivala som aj set sortky/boxerky+tricko+ciapka so siltom a predlzenou latkou na krk ktory nosi aj toto leto. ochranny faktor 50 a vyzlieka sa to dobre aj mokre. nasla som to kdesi v rakuskom obchodiku vo vypredaji za cca 13eur.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. června 2019 08:09

syna mi nevzali do skolky

6 prihlasok a nic!!!

od septembra budem kazdu jednu otravovat ci sa im nahodou nieco neuvolnilo. poradili mi tak riaditelky

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 26. června 2019 08:22

Tabea žluťásek Ty uv oblečky mívají i v Decathlonu. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 26. června 2019 08:53

Mohučanka ono dojizdeni mhd za pediatrem s ditetem v kocaru jeste jde, ale kdyz uz je starsi a nema kocar, je mi opravdu spatne, tak uz ho mhd snadno nedopravis.

711990 on je napor asi vsude v Praze :( zacne to porodnici, pokracuje pediatrem, MS, ZS, ted jsem nove slysela o hororovych pribezich o prijimackach na gymply, des bes. Do Sokola jsem vystala 2hod. frontu. My jestli nekdy odejdeme z Prahy, tak protoze mi kvuli tomuhle rupnou nervy. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 26. června 2019 09:10

Boze to moje mladsie dieta spi s noci len ak ho mam pri sebe v posteli! V postielke sa mrvi, stona a ked ho prelozim k sebe, tak spi jak zabity! Toto som pri prvom nezazila. Viem, ze vacsina z vas spi s babatkami v posteli ale na toto ja nie som zvyknuta a dufam, ze sa nauci čoskoro sam v postieľke. A to nevravim o tom, ze ked to starsi vidi tak ziarli a sa v noci presunie k nam (citaj lepi sa na mna z druhe strany) Som dolamana jak po tyzdni spania na karimatke. Au. Esteze mame aspon mega postel ale aj tak toto nieee

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 26. června 2019 09:22

Lamicka nojo, až k tomu dojde, budeme to řešit, zatím to řeší kočár. Ale chtěla jsem říct, že mě nikdy nenapadlo bát se jet s miminem metrem.

Jinak ten přetlak všude mně taky příšerně štve. Do soukromé (dotované) školky, kam chci dát dceru od listopadu, jsem volala v dubnu, a v té blízko bydliště měli plno na dva roky dopředu, v možnosti č.2 u mojí práce mi řekli, že volám na poslední chvíli

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:00

Včera sme boli s malým a mužom u svokrovcov, ja som šla behať. Chcela som, nech syna vezmú zatiaľ do kočiara, no svokrovci ani za pána boha nechceli ísť kočíkovať, tak ostali u nich na dvore na deke. Muža som prosila, nech ich veľmi nenechá rozhodiť ho, najmä svokor ho furt vláči na rukách, čo syn vyslovene neznáša, akurát že pri tom už neplače tak často, poznáme to len podľa toho ako sa tvári. Samozrejme, keď som prišla, syna mal svokor na rukách, ten sa okamžite začal driapať ku mne (obom svokrovcom a vlastn aj mojim rodičom vadí, že syn keď som pri ňom sa mi šplhá na kolená a chce byť viac menej len u mňa a odtiaľ sa díva na ostatných), svokor ho aj tak nosil ďalej, so slovami, že idú pozrieť sliepočky a ovečky. Nechcela som byť za pi*u a malého mu brať keď neplakal, ale kriste pane, syn bol do rána hádam 20x hore (do včerajšej noci spal úplne úžasne, len s 1 prebudením nadránom na kojenie), s neskutočne zúfalým plačom, mňa už išlo poraziť, muž od rána v robote a ja tu teraz sedím ako mechom udretá, syn spí, mne sa spať nedá a robiť sa mi tiež nedá, lebo mi to vôbec nemyslí. Už som fakt z toho dosť zúfalá, svokor sa po malom furt sápe aj keď to syn veľmi enchce a väčšinou sa zvykne pri ňom aj rozplakať (aj včera...), na svokru syn teraz reaguje lepšie a vie sa s ňou pekne hrať, menej od nejuteká ku mne a môžem ich dokonca nechať samých a ísť do inej miestnosti bez toho aby syn pri tom plakal, ale tá sa väčšinou vyberie niekam do záhrady oberať mu ovocie a teda s ním fyzicky nie je...a potom sa sťažuje, že je so synom málo (100x som ju volala, nech k nám dobehne aj skôr poobede kým je svokor v práci, že ju príde neskôr zobrať domov aby bola so synom sama a mohla sa s ním pohrať, ani raz neprišla).

Ak budem mať druhé dieťa, dúfam, že to bude 100% extrovert, čo sa bude iným sápať na ruky a od 6 mesiacov si v spoločnosti nespomenie, že má niekde v miestnosti mamu...

A keď tu čítam tie problémy so škôlkami a jasľami, tak ma vždy napadne, že aj ak sa nám podarí jasle zabezpečiť, tak pri mojom šťastí tam syn odmietne byť alebo nebude spať až kým nepôjde do školy .

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:01

Mohučanka ja se taky bala s miminem do mhd, ale ne kvuli infekcim, ale kvuli kocaru. Do tramvaje jsem nevlezla snad 4 mesice , pritom nizkopodlazni jsou uplna pohoda.

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:10

Lamicka Já neřídím, takže MHD využívám neustále a od narození. Autobusy nám tu jezdí z 90 % nízkopodlažní. Ale u tramvají mě štve, že moc neplatí, co se píše v jízdním řádu - mockrát jsem šla cíleně na nízkopodlažní a přijela se schody. V metru se vyhýbám stanicím bez výtahu, na schody si s kočárkem netroufám.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:11
Reakce na Mohučanka:

Lamicka nojo, až k tomu dojde, budeme to řešit, zatím to řeší kočár. Ale chtěla jsem říct, že mě nikdy nenapadlo bát se jet s miminem metrem.

Jinak ten přetlak všude mně taky příšerně štve. Do soukromé (dotované) školky, kam chci dát dceru od listopadu, jsem volala v dubnu, a v té blízko bydliště měli plno na dva roky dopředu, v možnosti č.2 u mojí práce mi řekli, že volám na poslední chvíli

​Pri pracovisku je praktickejšie ako pri dome

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:15

DrowRanger keď si čítam tie tvoje historky, vždy si spomínam na nebohú svokru, čo za cirkusy robila s jedlom, na ktoré bola malá alergická (čítaj - sme otrasní rodičia, nič jej nedoprajeme, alergie si vymýšľame my, alebo lekári a tie žihľavky má z niečoho úplne iného) a rozmýšľam, kde sa to v človeku zlomí, že sa chce presadiť voči rodičom aj za cenu toho, že spraví dieťaťu zle.

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:17

Pinot Noir my zase bydlime na metru s vytahem, takze jsem se do tramvaje nehrnula. Pak nejezdilo metro, tak jsem do tramvaje musela, nenapadlo me zabrzdit kocar, takze se mi rozjel kocar a ja letela hned pri rozjezdu a dostala jsem plno rad od ostatnich cestujicich . Ja hrozne brzo presla na golfky, jak jsem musela tahat kocar do schodu, takze jsem pak uz nastesti neresila, ktera tramvaj pojede. 

Offline žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:36

Já jsem se snažila koupit co nejlehčí golfky a stejně je s dítětem neuzvednu sama. Když to jde, čekám na nízký autobus nebo tramvaj, ale už mám občas i odvahu poprosit někoho cizího

Pro mě nejvyšší level je jet s ním sama vlakem. Tam se na ty nízkopodlažní dle jízdního řádu nedá spolehnout vůbec, mnohokrát se mi stalo, že přijel vysoký a ještě s rozbitou plošinou. Jednou jsem se snažila vystoupit po schodech tím, že je zdrncám a kola mi zajela pod vlak do té díry. To jsem skoro měla infarkt.