Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:16

Obmedzila som posledný týždeň kojenie (syn mi niekoľko ráz poranil bradavky a nehojilo sa to), kojim už viac menej len v noci keď vstane a aj to nad ránom. A ja sa nestačím diviť, ako som sa ukludnila. zas rozmýšľam racionálne, nevyletim za každú blbosť a som aj menej unavená. Myslím, že ma nestresovalo ani tak to kojenie, ale tá bolesť čo ho poslednú dobu sprevádzala. Akurát teda, a to by som nečakala, mi to chýba a mám divné výčitky, že už toľko nekojim hoc iné kamarátky koná aj 5-6x denne. Synovi to nechýba, cez deň jedáva už tuhú stravu a vždy pred spaním dostane fľašu s UM. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:20

Gatita ja kdyz to cetla tak jsem se nejdriv nastvala co to je za nlbost, ale pak jsem si musela uprimne priznat, ze to tak proste je. ano odvedu praci stejne dobre jako kterykoliv chlap. ale ne, nejsem 100% soustredena jen na praci, fakt ne.

​tak pokud dokazes i ne 100% soustredena odvadet stejne dobrou praci jako muzi, pak nevidim duvod byt financne znevyhodnena. Jestli si predstavujes, ze muzi jsou vzdy 100% soustredeni a nikdy nemysli v praci na rodinu, konicky a osobni problemy, pak zijes na jiny planete. 

A po 2 letech v ciste muzskym kolektivu muzu rict, ze i ten nejdivnejsi programator cerpa dovolenou a ho na to aby byl doma s nemocnym deckem nebo pomahal nemocny manzelce. Fakt neni nutny se kvuli peci o deti nejk snizovat pod uroven normalnio zamce. Trosku me tenhke pristup sere.

Online žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:51

Přijímám tipy na zábavu do vlaku pro dítě 2 a čtvrt roku. Nemám obavu, že by to nezvládl, ale pojedeme 4 hodiny, třeba máte něco dobrýho, co by mě nenapadlo. Elektronika je až krajní možnost. Pokud možno jen lehké, malé, skladné věci, jedeme jen s krosnama a golfkama.

Zatím mám vymyšleno:
- malé knížky Jaro, léto... + nějakou čtecí
- pastelky a blok
- samolepkový sešit s úkoly pro batolata
- asi nějakou cestovní verzi společenské hry - pokud máte nějakou osvědčenou, sem s ní. Zatím to vidím na loto v plechové krabičce s kartonovými obrázky.
- nějaká auta, vlaky apod. a pár figurek zvířátek, to vozíme pořád

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:51

Na Alze mají slevu na Duplo, kdyby po něm někdo toužil...aneb dva litry v čudu, ale bude to spousta radosti...Navíc to baví i mně

Online žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:56

Mohučanka Sice máme dupla asi tak deset kilo, ale stejně jsem se radši podívala Ještě že je to tak velký a nemáme ho už kam dávat.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:58

žluťásek

Na cesty bereme knížky, krom Jara atd. je hodně oblíbená encyklopedie Larousse pro nejmenší, ale je na váhu dost těžká. Pak nálepky, dcera je lepí do bloku, který si pak prohlíží. Dobré by mohly být i "omalovanky", kdy se černobílý obrázek přečará extra fixkou a je z něho obrázek barevný. Oblíbené je i to "šití" od Djeca. Poslední dobou baví i rozepínání a zapínání zipu na jejím vlastním batůžku s hračkami...

Online žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:03

Mohučanka Syn si úplně nejvíc vyhraje s vláčkodráhou a teď ho hodně baví puzzle. Ale to je do vlaku obojí fakt nepraktický Má hodně rád společenské hry, ale nejoblíbenější jsou samozřejmě ty dvě největší a nejtěžší co doma máme, kilo dřevěnýho ovoce aneb Můj první ovocný sad mu vážně s sebou nepovezu Koupila jsem v Tigeru cestovní verzi hry na stejném principu, ale jsou to takové titěrné papírové žetonky, že to snad ani nebudu zkoušet.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:13

ice klidek. je dobry si uvedomit, ze nejsme stejni. rozcilovat se kvuli tomu je zbytecny, prijimas akorat jejich pohled na svet. jina neznamena horsi, je to spis naopak

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:44

viktorka_od splavu 

Jasně, nejsme stejní. Nikdo není stejný jako někdo druhý.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:49

viktorka_od splavu ja jsem v klidu. Me na mzde neojebavaj. Nevim ci pohled na svet prijimam? Spis mi vadi, ze ty (a zdaleka nejen ty) jako zena prijimas jako spravedlivou nizsi mzdu, protoze pri praci misto na to, ze musis odvezt motorku do servisu, myslis na to co budes varit a co musis nakoupit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:50

ice mou vyplatou se fakt nemusis trapit

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 25. června 2019 16:26

Tak jsem podle pokynů z porodnice zavolala k pediatrovi, že nás včera propustili, a prý že teda můžu za hodinu přijít, že budou mít volno. Tak jsem vyrazila (tam a zpět cca 1,5 km, v tomhle vedru, pět dní po sekci - byla jsem ráda, že se můžu opírat o kočárek a došla domů úplně vyřízená) a samozřejmě čekárna plná nemocných děcek s horečkou a soplema

Online žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 25. června 2019 16:38

Pinot Noir no to teda potěš koště doktor nechodí domů?

Když jsem vybírala doktorku, nepřišlo mi to důležitý, bydleli jsme asi 100 metrů. I ty jsem po porodu sotva dala.

Vzali vás aspoň rovnou? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 25. června 2019 16:44

žluťásek Nechodí, bohužel. Ale velice bych to ocenila. Čekala jsem, než vyřídí dva usoplence a mezitím pořád přicházeli další. Omlouvali se, ale tak víš jak, to už naštvanost nezmenší, no.

Online žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 25. června 2019 16:51

Pinot Noir chápu, taky bych byla naštvaná. Když to šlo, chodila jsem pak radsi s šátkem, měla jsem poci , že je u mě malej víc zachumlanej a míň ohroženej.

Ale to není ráda pro někoho po císaři, pochopitelně. Muž už chodí do práce a seš na kluky sama? Všechna čest teda, neumím si to vůbec ani představit. 

Online žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 25. června 2019 16:56

A jeste blbej dotaz do pléna: používáte pro svoje děti koupací UV oblečky? Zvažuju na léto, loni jsme používali obyč bavlněná trička, možná tohle by bylo lepší? Jak blbě se to svléká mokré? 

A radši overal nebo triko a šortky zvlášť? 3/4 rukáv a zvlášť mi zatím přijde nejlepší. Nechám se ráda poučit. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:01

žluťásek loni jsem měla pro dceru triko z decathlonu a mokry se to svleka urcite lip nez bavlna. K tomu má plavkove kalhotky z lindexu, ty loňské jí jsou i letos 

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:10

žluťásek Ne ne, to bych sama nedala. Nebo dost těžko. Muž je doma, šli jsme všichni, teda Ríša jel na odrážedle, za ním sprintoval muž a tři zatáčky za nimi jsem se vlekla já :D Přišlo mi to lepší než se na ten kousek kšírovat s celým cirkusem do auta a pak ho zase chladit, protože tam bude 50 stupňů a jet v něm dohromady asi minutu a půl.

Online žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:11

Mohučanka máme taky plavky ještě z loňska. Ale neoprenové, děsně blbě se navlikaj, tak bych možná mimo bazén radši jiné. Počkám na tipy, zatím je můj favorit komplet z Tchibo. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 25. června 2019 17:29

ice mou vyplatou se fakt nemusis trapit

​to nemusi, nikdo z nas, ale postoj, o ktery jde, je jasny