Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:22

Pinot Noir Gratuluji a přeji hodně síly.

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:24

Malenge Byla jsem dnes už tak vytočená, že si gratuluju, že jsem jenom řvala

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:24

dynda Hele, ty věci jako koupání atd. si už vůbec nepamatuju. Jsem na ně přes týden sama, takže asi to nějak šlo. Muselo.

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:25

žluťásek Buď ráda, že ještě vůbec spí. U nás u obou dítek byl v roce a třičtvrtě s odpoledním spánkem konec.

Offline Malenge
Avatar
4274 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:25

brrr přesně, malý nacpaný mezi námi, já na boku a objímám oba jednou rukou. Musím říct, že když to poprvé klaplo (muž v práci, to pak mívám dobré nápady ), že jsem je naráz šoupla do jedné postele a dívala se, jak jim oběma padají víčka, a pak začali přitulení oddechovat, až mě to dojalo... krásný okamžik a ten klid potom, jak v ráji!

Offline Malenge
Avatar
4274 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:33

dynda hele, třeba to časem půjde, ten náš byl včera po celodenním šílení s babičkou tak vyřízený, že jen co zaklaply dveře, jenom řval, večeřet nechci, koupat nechci, pyžamo nechci, spát taky ne, no nakonec jsem je do té postele narvala a podařilo se, zpocená jsem ještě teď

samozřejmě to není nic dokonalého či zázračného, spíš tak pro inspiraci, fakt mi trvalo přes 2 měsíce, než mě to napadlo zkusit, do té doby jsem lítala z jedné místnosti do druhé.

Offline Malenge
Avatar
4274 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:34

žluťásek správně, jenom řvala, to je dobrý přístup! Ať je zbytek dne klidnější

Online Mrakoplas
Avatar
8841 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:49
Reakce na dynda:

žluťásek 

Syn odolává polednímu spánku KAŽDÝ den :-(

​No ja by som to mozno aj brala. Nas  poobede spi ale potom xaspava o pol desiatej, mladsi sa za chvilu potom uz budi zas na kojenie, bolenie brucha included, uz si potom k nemu liham spat. Takze vecer mam vseho vsudy asi pol hodinu pre seba, to si stiham akurat umyt zuby a odlicit sa. Fasa.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:56

Mrakoplas  

U nás když je ten spánek brzy po poledni, tak je to dobrý, na večerku to nemá vliv. Když náhodou nějak odpadne pozdě a vzbudí se třeba v pět, už to má trochu vliv na večerní spaní, ale ne nějak kritický. Ale půl dne s nevyspaným dítětem je na mašli.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:58

Malenge 

Určitě se pokusím tím inspirovat a vyzkouším to.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:59

žluťásek 

Jenom řvala je dobrý, taky to tak mám, včetně toho mrsknutí čímsi kamsi. Kdybych si aspoň mohla dát to blbý kafe. A panáka.

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 24. června 2019 16:07

dynda Jedno kafe za den miminku určitě neuškodí, když to nebude nějakej smrťák. Nebo máš ozkoušeno, že to má nějakej vliv?

Syn zatím to spaní odpoledne ještě potřebuje, i když se někdy už vzpěčuje. Pak je schopnej vytuhnout třeba v sedm, ale dá si jen dvě odpolední hodinky a je vyspinkanej dorůžova, v devět se probudí a pojďte si hrát. Takže když to jen trochu jde, snažím se ho uspat stůj co stůj. Klidně i ve tři s tím, že bude spát do pěti nebo i pozdějc.

Pře dítětem jsem měla pocit, že jsem úplně klidná povaha. Ale vybít si vztek házením mi moc pomáhá, gumový hračky jsou na to dobrý

Online Mrakoplas
Avatar
8841 příspěvků moje polička 24. června 2019 16:22

dynda preco nemozes kavu, ma to na babatko vplyv? Ja som pila aj v tehotenstve aj pri kojeni, inak bych zemrela, prisaham. 

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 24. června 2019 16:27

žluťásek Vzhledem k tomu, ze jsem vstavala ve 4:40 a dite si strihlo jen dopoledni spanek a odpolednimu zdatne odolava, mi asi fakt svihne taky. Nejhorsi je, kdy si clovek rano rika neee, at spi aspon do ctvrt na 6:-D. To je fakt bida toto. Uz jedu patou rani nekolikaty den za sebou. ..

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 24. června 2019 16:47

Karja Tohle období budíčku v pět bylo strašný strašný strašný.

Já jsem malýho uspala v obýváku a teď nemůžu nic dělat, to je tragédie. Musim se válet v posteli s notebookem a žrát u toho sušený ovoce, co jsem malýmu vyrabovala z batůžku na chodbě

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 24. června 2019 17:30

Mohučanka Tak mam na boticky uplne stejne doporuceni jako ty, tenka ohebna podrazka, rovna stelka a pevna pata. Takze jdu hledat;-). Jeste jednou diky za vypsani tech znacek, pomuze;-)

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 24. června 2019 17:31

žluťásek Jj, ja nevim cim to je, jestli tim, ze je ted brzo svetlo...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. června 2019 18:30

Karja neviem v akých intervaloch dávaš spať,ale u nás zaberá, keď na dopoludňajší spánok ukladám okolo 9:00 a na poobedný o 13:00. Ale syn teda vstáva medzi 5:00-5:40 a spať chodí okolo 18:45. Ale interval ukôadania spať 3/3/4 hodiny od posledného spánku zaberá (podľa spánkovej by tie intervaly mali dokonca byť len 2/3/4). A teda keď mi štrajkoval a po rannom spánku poobede nechcel spať, budila som z ranéého po cca 1 hodine. 

Offline Gatita
Avatar
7174 příspěvků moje polička 24. června 2019 18:56

Karjatohle mam v zive pameti. Budicek v pet, v devet uz jsem byla groggy.

Neboj, to se zlepsi nastupem do skolky. Pondeli az patek taha muz syna nasilim z postele a maji co delat, aby stihli prichod do 8.30. O sobotach a nedelich vstava v sest, aby si ten vikend uzil. A na dovolene pro jistotu v 5.00, aby toho hodne stihnul. Aneb mamiiii, kdy uz pujdem do bazenuuu?!

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 24. června 2019 19:42

DrowRanger No nase uz je vetsi a po takhle kratkych intervalech neusina, ona si vystaci krasne uz s jednim spankem denne, pokud to nezabije nejakym vstavanim za rozbtesku.