Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Tabea
Avatar
4670 příspěvků moje polička 24. června 2019 20:04

Karja zas zlatý, jestli si to brzký vstávání vybere teď. Mně to přišlo strašný v zimě, my tři hodiny vzhůru a pořád ještě tma jak v pytli.

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 24. června 2019 20:13

Tabea Jako jo, v zime to musi byt utrpeni, to obcas vstavala v sest a I to mi prislo moc! Navic my topime jeste v kamnech, takze to nebylo vstat a jit varit rozespale kafe, ale vstat, rychle navliknout sebe I dite, dite uzavrit nekde, sebehnout a vybehnout dve patra do sklepa a za deset minut zas....Jako je fakt, ze ty vybehy me poradne rano rozpumpovaly. No uz se na to tesim, tuhle jsem pocitala kolik jeste mesicu do topeni:-D:-D

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:02

Dneska byl takovej debilni den, udelalo se mi s malou venku hrozne spatne a proste me to vydesilo, jakoze sebou s ni nekde seknu a jak se o ni postaram, tak nejak jsem se doskrabala domu, kde byl nezvestnej pritel, tak jsem ji musela odevzdat dedeckovi. No a pak mi bylo spis spatne z toho, jak se mi udelalo spatne nez ze samotnyho fyzickyho stavu.Proste na nic den.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:03

Karja mne spanková tvrdí, že dieťa do cca 18 mesiacov stále potrebuje 2 spánky (že je len málo výnimiek) a preto treba skracovať dopoludňajší spánok (že niekedy dokonca len na 45 minút). Ale tak u nás akonáhle sa spánok mení,t ak si to môžem hodiŤ, nefunguje nič :D 

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:05

DrowRanger No jo, kdyz ona si dopoledni spabek nekdy neda:-D. To riskuji velice, ze ji zkratim jeji jediny spanek a zbytek odpoledne a vecera bude peklo, ja tomu dam cas, ono si to nejak sedne;-)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:05

žluťásek Mrakoplas 

Já jsem srab, když si představím, že by to kafe asi mohlo mít vliv na spaní dítěte (i tak že by mi přes den spalo míň), tak si ho radši nedám. Kojit už budu jen něco málo přes 4 měsíce, to už vydržím. V těhotenství jsem si jedno až dvě malinký denně dávala.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:13
Reakce na Karja:

Dneska byl takovej debilni den, udelalo se mi s malou venku hrozne spatne a proste me to vydesilo, jakoze sebou s ni nekde seknu a jak se o ni postaram, tak nejak jsem se doskrabala domu, kde byl nezvestnej pritel, tak jsem ji musela odevzdat dedeckovi. No a pak mi bylo spis spatne z toho, jak se mi udelalo spatne nez ze samotnyho fyzickyho stavu.Proste na nic den.

​to se ted stalo jednomu kamaradovi. Jeho zena omdlela na ulici (nic vazneho nastesti), dite cca rok a pul, jel ho vyzvednout na odbor socialne pravni ochrany ditete, no

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:24

Jo, spánek...já nemůžu škrtnout spánek po obědě, v poledne se klížej očka a v jednu spolehlivě spí (pokud se někam nechystáme odejít a usnout musí, aby nebyla nanicovatá, zdravím žluťásek ), ale ty večery...Usíná po setmění máme žaluzie a závěsy, večer si uděláme "tmu", do postýlky jde ochotně, a pak začne mejdan když není doma muž a uspávám já, tak většinou stihnu při tom uspávání vypít tolik...čehokoli, že jakákoli večerní práce je utopie. Momentálně mám na stole hromadu papírů s absolutně nekreativní, ale na pozornost a pečlivost náročnou činností. No a pak jeden druhej aperol...a ani ten počítač nemusím pouštět.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:31

Mohučanka ty si aspoň dáš ten aperol, ja som poslednú dobu hotová o siedmej večer bez neho. Robím fakt len s vypätím síl a ešte to musím po sebe na druhý deň 2x skontrolovať...

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:46

DrowRanger Tak to hlasim 2 vyjimky. Obe decka spaly jednou denne od cca roku. Ale je fakt, ze ja nejsem zastance buzeni po x minutach. Kdyby to nekdo delal mne, tak by me faaakt na...l. Ale treba by takovy rezim detem vyhovoval, to nemuzu vyloucit.

A dcera mi dnes udelala radost! 4x curani do nocniku, jen jedny pocurane teplaky ;-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:46

Karja jasné, už ju poznáš :) u nás je to aktuálne so spánkom veľmi dobré, vrátane nocí, tak som zvedavá dokedy. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:48

ziginka u nás to jednu dobu zaberalo, potom zas nie,t eraz sme sa vrátili k predchádzajúcemu stavu, kedy má syn 2x 1,5 hodinový spánok a navyše mi v noci spí len s 1 prebudením. Ale u nás napríklad absolútne nefunguje tvrdenie spánkovej, že syn by mal spať cca do 6:30/7:00, jeho bežná doba budenia sa je medzi 5:00-5:40, počet neskorších prebudení môžemrátaŤ na prstoch. Normálne žasnem keď počúvam kamarátku, ktorej dieťa spí od deviatej do deviatej, to je pre mňa úplne nepredstaviteľné :D 

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 24. června 2019 21:52

jinx Tak to by se u nas na vesnici asi nestalo, my se tady dost zname, asi by se ditete nekdo ujal:-D. Ale zas nekdy byva pustoprazdno, to je zas nevyhoda...No je to proste blbej pocit a uz jsem celkove fyzicky hotova z nedostatku spanku, zvraceni a ted jeste ta tepla do toho...No musim na sebe vic dbat;-)

Offline Tabea
Avatar
4670 příspěvků moje polička 24. června 2019 22:17

Karja Tak se radši teď poflakujte někde na návsi, kde by tě někdo rychle objevil.

Já měla minulý měsíc autonehodu na dálnici, jeli jsme s kolegou z naší pobočky, jeli jsme v levém pruhu, auta začala brzdit, tak chtěl taky přibrzdit, ale nefungovala brzda. Lehce přibrzdil ručkou, mírně jsme ťukli svodidla, dvakrát dali hodiny a skončili v odstavném pruhu vpravo. Nic se nám nestalo, kvůli pojišťovně jsme museli čekat dvě hodiny v dešti na policajty. Taky mi z toho moc dobře nebylo, volala jsem do školky, že děti vyzvednu později a samozřejmě mě napadlo, že se mohlo stát, že bych je nevyzvedla vůbec. Manžel je na jiném kontinentu.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 24. června 2019 22:26

Tabea jezisi, to je moje nocni mura toto! A moje mama se boji, kdyz muz jede do skal kvuli lezeni. Ja ji porad rikam, ze kdyz zavola, ze jsou v poradku na miste, tak uz jsem v klidu. A ted uz vetsinou litaji, tak to jsem nejradsi.  

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 25. června 2019 00:07

DrowRanger tyjo, syn spí přes den jen jednou od 8 měsíců. V té době se mu spaní dost vylepšilo. 

Mne je dost proti srsti představa buzení dítěte načas, asi bych vůbec nebyla schopna nějaký plán dodržovat. Ale je fajn, že vám to funguje a máte to teď se spaním lepší. Musí to být úleva. 

Když začal malej spát jednou denně v kuse 1,5-2 hodiny a nepotřeboval k tomu kočár, hacku ani mě vedle sebe, skoro jsem brečela štěstím :) 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 25. června 2019 05:28

Karja jj, opatruj se a necim se rozmazli :-))

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 25. června 2019 07:02

To moje dite v 18 měsících ma jeste ty dva spanky denne. Dopoledne pres hodinu, nekdy da i dve, odpoledne spi tak hodinku. Vstava v pet, (zdravim Karja, ani 4:40 nebylo vyjimkou), tak to potrebuje jeste dospat. Chodi spat v osm vecer uplne hotovej. Nastesti to vypada nadejne, ted párkrát vstal i v 5:20 a obcas se mu povede i 5:40. To pak spi o neco min pres den. Jako je to dobry, mam cas udelat neco do prace, blby je, ze se s nim neda jet nikam dal, protoze v kocarku neusne a musime byt v určitou hodinu doma.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 25. června 2019 08:45

Tak jak jsem tu psala, ze jsem cela napnuta, protoze syn ma po dlouhe nemoci a kratkem pobytu ve skolce opet teplotu, tak to jsem jeste netusila, ze se dnes rano dostavi domu kocour a bude za sebou tahat streva.

Uz se mu to chudakovi jednou stalo a bylo to teda na prd. Chtelo by to uz vetsi operaci, ale veterinarka rano rikala, ze dneska vubec nestihaj a jen mu to tam zas zasijou zpatky. Takze reseni na nic. 

Jeste, ze jsem si dnes vzala volno, v praci me uz musej milovat. Na zamestnance mesice to tentokrat teda nebude. A jsem zvedava, jestli vubec odjedem na tu nasi dovolenou.

Offline rasaNori
Avatar
7710 příspěvků moje polička 25. června 2019 08:50

Dnes mam prvni den od operace dite na krku cely den ja, a je teprve 8:50 a uz jsem urvana jak vetev a sla bych si nejradsi lehnout